douchova11 douchova11 komentáře u knih

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Zajímavý příběh, jen mi to občas přišlo trochu moc zdlouhavé.

06.02.2020 3 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Velice poutavě popsané poslední dny našich parašutistů.

06.02.2020 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Citlivě napsaná kniha, která popisuje čtyři příběhy čtyř návštěvníků kavárny, kde je "kouzelné" místo, které vás může vrátit v čase. Příběhy jsou mezi sebou vzájemně propojené a tak celá kniha postupně graduje tak, že se při posledním příběhu rozbrečíte.

02.12.2019 4 z 5

Kdo neharaší, není chlap Kdo neharaší, není chlap Marcela Mlynářová

Slabší než minulé knihy, ale jako oddychová četba při televizi může být :-))

11.11.2019 2 z 5

Na závěr je sice zajímavé rozuzlení celého příběhu, ale pro mě byla kniha málo dějová.

02.11.2019 1 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Pohledem malého chlapce popsaný neuvěřitelný životní příběh.

04.10.2019 3 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Poutavě napsaný příběh o neuvěřitelné cestě jedné na začátku rozmazlené holky - klobouk dolů :-))

11.09.2019 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Humoristická kniha, u které jsem se bohužel ani jednou nezasmála :-(. Nicméně jsem jí poctivě dočetla až do konce :-)

05.09.2019 1 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Klasika, která n ikdy nezklame a vždycky překvapí.

12.08.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Pohodová knížka pro pohodový odpočinek, krásně popsaná skotská příroda - prostě vřele doporučuju :-))))

22.05.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Trochu zklamání, přišlo mi to málo dějové.

16.05.2019 3 z 5

Dnes v noci jsem ji viděl Dnes v noci jsem ji viděl Drago Jančar

Tahle kniha vám zůstane v mysli ještě hodně dlouho po jejím přečtení. Příběh, který je v ní popsán, člověka zasáhne zvlášť tehdy, když si uvědomí, že se skutečně stal. Znovu a znovu mě překvapuje, jakých ohavností a krutostí je schopen člověk, který je absolutně přesvědčený, že jedná ve jménu práva. Přitom není ochoten vzít v úvahu také práva druhých.

06.03.2019 5 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

zajímavý pohled od někoho zvenčí na komunistický režim

27.02.2019 3 z 5

Obrázky z domova Obrázky z domova Karel Čapek

Pohodové čtení, u kterého si vždycky odpočinu.

20.01.2019 4 z 5