Uzamčená minulost

Uzamčená minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393260/bmid_uzamcena-minulost-La1-393260.jpg 4 109 39

Časová schránka série

Mladá fotografka Cat Jordanová má před svatbou a její newyorský život plyne poklidně a předvídatelně. Pak se však dozví, že v Paříži zdědila byt, a po svém příjezdu s úžasem zjistí, že toto překrásné apartmá nikdo nenavštívil celých 90 let a je zachováno tak, jak ho kdysi jeho neznámá majitelka zanechala. Kdo ale platil celá desetiletí nájem? Jak to, že byt nezdědil pravnuk majitelů, shodou okolností velmi pohledný mladý muž? Otázky se kupí a jdou tak daleko do minulosti, že se zdá nemožné najít odpovědi. Pokud ovšem nejsou uzamčeny v pařížském bytě, v dokonalé časové schránce… Dotisk 2019... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Paris Time Capsule , 2014

archivářka115
05.08.2023 2 z 5

Knihu jsem rychle přečetla, ale nijak mě nezaujala. Pletla se mi jména postav.

Miro67
05.08.2023 2 z 5

Nalezení (skutečného) bytu, který byl 70 let zavřený, je nádherný námět. V případě této knihy však promarněná šance. Postavy temně černé nebo oslnivě bílé, jedna náhoda navršená na druhou, schůzky u právníka hodinu před odletem, natahování děje, aby se pak to jediné důležité odehrálo na posledních dvaceti stranách. A samozřejmě od začátku jasný konec romantické linky.

mimi55
06.07.2022 4 z 5

Příjemná knížka na dovolenou.

cukrovka
14.02.2022 4 z 5

Knížka s velmi zajímavým námětem. Příběh jednoho opuštěného byt a překvapivého dědictví. Postupně je nám odkrýváno tajemství tohoto opuštěného bytu a jeho obyvatel. Samozřejmě nechybí ani romantika. Jen mi přišlo, že odkrývání minulosti je založeno na dost velkých náhodách.

pavla67
17.09.2021 5 z 5

Kniha se mi moc libila a dobre se cetla,na konci jsem byla velmi prekvapena.

splaty
05.04.2021 4 z 5

Kniha se moc dobře četla a finální rozuzlení bylo překvapující. Co mi trošku začalo vadit byl styl dva kroky dopředu, jeden zpět.

xena2711
29.11.2020 4 z 5

Krásná oddychová knížka na podzimní večery s tajemnou zápletkou z Paříže. Určitě doporučuji. Těším se na druhý díl ze série Časová schránka.

kykyna42
24.10.2020 2 z 5

Tato kniha nebyla můj šálek kávy.Přeskakovala jsem stránky a přemýšlela o tom, kdo v dnešní době dokáže odmítnout milionové dědictví,taková pohádka pro dospělé :(( a to ještě nudná.

eva-lupen
16.09.2020 3 z 5

Tak nějak jsem nejdřív přečetla Dům na jezeře, ale už před dvěma roky, takže je to vlastně jedno. Nijak na sebe totiž nenavazují. Dům na jezeře se mi líbil víc. Tohle bylo docela čtivé, ale konec se mi zdál nějaký moc zrychlený. A postavy - ano jednotvárné. Prostě taková oddechovka. Čekala jsem víc.

juliesze
17.08.2020 2 z 5

Ke knize jsem se dostala na základě swapu. Mám tyto romány s přesahem do detektivek a historie velmi ráda, ale napřiklad s autorkou Morton se vůbec nedá srovnávat. Velice nepředstavitelné shody náhod, příběh byl strašně povrchní, postavy jednotvárné. Například snoubenec mi přišel prototypem nějakého určitého dogmatu. Kniha se dala přečíst velice rychle, takže jsem s ní moc neztrácela čas, ale asi toto není můj šálek kávy.

alexis818
25.07.2020 5 z 5

Vůbec nechápu,že tahle kniha má tak málo procent.Mně se hodně líbila,má zajímavý děj aje čtivě napsaná.Jdu hned ne druhý díl a moc doporučuji k přečtení.

tittanie
19.07.2020

Kniha měla zajímavé téma a líbila se mi.

JaKa1974
28.06.2020 4 z 5

Již druhá kniha od této autorky, kterou jsem četla, opět krásná, doporučuji přečíst.

ArwenAragorn
18.03.2020 4 z 5

Příjemné hezké čtení s tajemstvím.
Podle toho, jak je Cat vylíčená jsem vůbec nechápala, co viděla na Christianovi. No a konec? Takový byste si přáli.
V knize se objevují dvě postavy, které skutečně žily. Martha de Florian byla pařížskou kurtizánou a herečkou. V roce 2010 byl objeven její byt, do té doby po celých 70 let neobývaný. Giovanni Boldini byl známý pařížský portrétista, který Marthu de Florian namaloval.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Není na světě větší pýchy a hlouposti, než když si myslíme, že toho druhého známe, i když je to náš nejbližší."

douchova11
06.02.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, jen mi to občas přišlo trochu moc zdlouhavé.

jasmína
03.12.2019

Nedokážu se vůbec na dění a děj knihy soustředit a mrzí mě to, protože jsem od autorky už dvě knihy četla, a líbily se mi, ale třeba jindy se do ní začtu......

marara
30.11.2019 4 z 5

Příběh bytu Isabelle de Florian v Paříži, do kterého nikdo nevstoupil 90 let, je vynikající námět. Jeho tajemství, odhalované fotografkou Cat Jordanovou, její váhání na životní křižovatce, její přesvědčení, že na dědictví nemá morální nárok i prostředí Paříže a Provence, to jsou témata, na kterých kniha stojí. Druhá linie s pohledným pravnukem majitelky z knihy dělá poněkud na načervenalou knihovnu, a to je škoda.

Kaja01
26.11.2019 3 z 5

Knihu jsem četla až po ,Domě na jezeře’, která se mi teda líbila o poznání víc. Děj mi přišel takový vleklý, předvídavý.

bábuška
25.11.2019 4 z 5

Hodně čtivý příběh, kdo má rád Francii a Paříž, užije si. Hlavní hrdinka Cat je zaskočena zprávou o dědictví v Paříži. A protože je hodně zvídavá, vydává se hledat dárce a ocitá se v předminulém století a na záčátku století minulého. Setkává se při hledání s různými zajímavými lidmi, projede různá místa ve Francii a její přímo detektivní práce končí úspěšně. Kniha je napínavá a má krásný přebal. Zaslouží si čtyři hvězdičky.

broskev28
14.09.2019 2 z 5

Souhlasím s komentáři, které považují knihu za nepříliš povedenou.
Námět - dlouhá léta neobývaný nádherný byt - určitě zajímavý, ale zápletka místy zbytečně rozvleklá, a jak píší už jiní, občas postavená na dost neuvěřitelné náhodě. Od počátku všichni tušíme, jak milostný příběh skončí. A jen těžko můžeme v "době mobilní" autorce věřit, že Cat zásadní informace předávala pouze prostřednictvím dopisů; tím spíš, že v tomto příběhu mobilní telefony drnčí neustále . . .
Kniha se četla docela dobře, chyby jsem neregistrovala, ale tahle věta mě dostala:
"Paříž naprosto splnila její očekávání, i když ne tak úplně."

Ella Carey
britská