Uzamčená minulost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá fotografka Cat Jordanová má před svatbou a její newyorský život plyne poklidně a předvídatelně. Pak se však dozví, že v Paříži zdědila byt, a po svém příjezdu s úžasem zjistí, že toto překrásné apartmá nikdo nenavštívil celých 90 let a je zachováno tak, jak ho kdysi jeho neznámá majitelka zanechala. Kdo ale platil celá desetiletí nájem? Jak to, že byt nezdědil pravnuk majitelů, shodou okolností velmi pohledný mladý muž? Otázky se kupí a jdou tak daleko do minulosti, že se zdá nemožné najít odpovědi. Pokud ovšem nejsou uzamčeny v pařížském bytě, v dokonalé časové schránce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393260/uzamcena-minulost-La1-393260.jpg 3.634
Série:

Časová schránka (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

Paris Time Capsule (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Uzamčená minulost

Přidat komentář
Uan
11. května

Zklamání. Četlo se sice celkem fajn, ale příběh byl plochý, místy mi to přišlo zbytečně uspěchané, podivné zápletky. První díl byl lepší.

ivanaci
11. května

Pohodové čtení pro deštivé dny ... skutečná událost na pozadí smyšleného příběhu

knihovnička007
30. dubna

Já nejdřív četla druhý díl knihy, ale ničemu to nevadilo. Pospojovala jsem si s příběhem z druhé knihy.
Dívala jsem se i na odkaz na stránky o nalezení bytu z roku 2010. Moc mne to zaujalo.
Na druhou stranu v této knize se toho moc neděje, Cat jezdí s Luicem po Francii a shání informace, ale vše se v podstatě dozvídá až na konci knihy. Čekala jsem, že i v této knize bude příběh i z období války...
Nebyla špatná, ale čekala jsem, že mne chytne víc.

muchomurka
17. dubna

Tenhle typ knížek nevyhledávám, proto mě překvapilo, že knížka byla čtivá a sfoukla jsem ji za dva dny. I přesto však nemohu dát vysoké hodnocení, protože příběh měl své nedostatky. To, že nemusím prostředí Paříže, která je v nejedné knize pořád dokola popisována, je můj problém. Zde to naštěstí autorka vzala stručně, protože při čtení popisu každého zákoutí v Paříži bych knihu nedočetla. Hlavní hrdinka byla celkem fajn, občas jsem si říkala, že se chová jako puberťačka, ale tak hrozné to nebylo. A na nejistotu má právo každý. Ale co se mi nelíbilo, bylo, jak hlavní hrdinka sebou nechala manipulovat. Skákala, jak kdekdo pískal - přílet do Paříže, svatba, pátrání po minulosti a další. A štvalo mě, že se jí do dědictví nacpali lidi z muzea, ano, mělo to velikou hodnotu, ale ona ani nepípla. Já bych se tedy naštvala, že někdo rozhoduje za mě.
K Christianovi - nechápala jsem, proč je špatný. Byl jiný než Loic, ale kde bylo celou tu dobu to zlo? Ano, na konci se ukázalo, ale bylo to dost umělé. Je však pravda, že knížka byla celkově nedotažená a to nejen v případě Christiana, ale například záhada, kdo platil nájem, odhalena nebyla. I když je zde zmíněno, že Marha byt dostala, tak proč platit nájem?
Pátrání se neslo v duchu šťastných náhod, až jich na jednu knížku bylo nějak moc. A že je Cat fotografka? A čím fotila, že nosila foťák v kabelce? Nebo měla místo kabelky loďák?
Téma místnosti, která je po dlouhou dobu netknutá, je boží. Ale objevování jejich tajů je zde popsáno jak z rychlíku. Autorka potenciálu nevyužila. Škoda, na to jsem se těšila nejvíc a to mě nalákalo si knížku přečíst. Celkově shrnuto - milý příběh, ale se spoustou nejasností a nedotažených linek v příběhu.

Šánka
10. dubna

Mně se do knihy vůbec nechtělo, když jsem viděla tak nízké hodnocení. Naštěstí poslední dva komentáře mých oblíbených uživatelek to rozhodly :-) a děkuji za ně.
Příběh opuštěstěného pařížského bytu, krásné prostředí Provence, romantika francouzské atmosféry a jedno velké tajemství. To vše tak pěkně napsané bez dlouhých popisů a zbytečného natahování, jak u těchto příběhů s tajemstvím často bývá. Pro mě velmi milé překvapení.

intelektuálka
06. dubna

Velmi pěkné oddechové čtení - jakmile jde o Paříž, už tuším, že mi bude blízká...

A příběh newyorské fotografky Cat , která je obdařena nečekaným dědictvím se mi líbil...

S napětím jsem otevírala dveře tajemného bytu v Paříži s příznačnou atmosférou a i když jsem trochu tušila, že tam musí sídlit láska, četlo se mi dobře ...

Milostný příběh, do kterého zasáhla válka ... ale láska se vrátila...

" Skoro jako kdyby se na povrch dral duch starodávného parfému s prsty zkroucenými věkem, aby jí připomenul, že tyto místnosti kdysi někdo obýval.
Někdo, kdo byl milován ... "

Romantické čtení a tajemství ... doporučím.

A dodám - podívejte se na odkaz mata57 - stojí za to...

zuzana2599
22. března

Skvělá oddechovka. Začala jsem číst s malou nedůvěrou, ale nakonec se mi knížka moc zalíbila. Dokonce tak, že jsem ji těžko odkládala. Téma je velmi zajímavé a plné tajemství, příběh pařížského bytu, který byl neotevřený celých sedmdesát let, je velmi atraktivní. Uzamčená minulost je příjemná jednohubka, okořeněná starou záhadou a tajemstvím !!

jesterka.as
14. března

Příjemný příběh, jen jsem v poslední době měla v ruce více podobných knih a některé teda byly lepší. Některé části dost spoléhaly na náhodu, také mi vadilo neustálé vnucování nového partnera a hanění starého.
Celkově to nebylo špatné, možná se poohlédnu i po dalších knihách autorky, třeba překvapí.


Autor a jeho další knihy

Ella Carey

Ella Carey
britská

Kniha Uzamčená minulost je:

v Přečtených45x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených2x
v Knihotéce66x
v Chystám se číst130x
v Chci si koupit33x
v dalších seznamech1x