douchova11 douchova11 komentáře u knih

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Moc fajn čtení, při kterém se člověk vrátí do dětských let. Vůbec se nemusíte bát nějaké politické agitace - přesto, že se kniha odehrává na vesnici v době komunismu, tak z dětského pohledu je politická situace nedůležitou součástí života.

26.01.2022 5 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Super čtení, které nikdy nezklame.

17.01.2022 5 z 5

Diktátorova múza Diktátorova múza Nigel Farndale

Knihu jsem přečetla s velkým zájmem, protože o Leni Reifenstalové moc knih není, i když je to poměrně kontroverzní postava. Celkově se jedná o velmi podařený příběh s překvapivým rozuzlením. Pokud si člověk vybere knihu z této edice, málokdy bude zklamán.

09.01.2022 4 z 5

Moskva-hranice Moskva-hranice Jiří Weil

Pro dnešního čtenáře zvyklého jít po ději, bude kniha nejspíš nezáživná. Když si ale čtenář zjistí okolnosti vydání a hlavně zakázání této knihy (autor byl za tento svůj román vyloučen z komunistické strany přesto, že byl z prvu zarytým komunistou, poněvadž v ní realisticky a nelichotivě vylíčil skutečné fungování stalinismu), pak změní názor. I když jsem se knihou poměrně dlouho prokousávala, nakonec ji nemůžu dostat z hlavy a každou chvíli o ní přemýšlím. Z pohledu dnešního člověka znalého výsledků komunistické diktatury je málo pochopitelné nadšení Weilových hrdinů pro komunistickou ideologii. Ale mohli tehdejší lidé skutečně prohlédnout nebezpečí této ideologie? Zvlášť když všichni ostatní "táhnou za jeden provaz"? To je otázka....

29.12.2021 4 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Ze začátku jsem se krapet bála, že vzhledem k tak smutnému tématu jako je alzheimerova nemoc, to bude spíš pesimistické čtení, ale v částech, které vypráví dětská hrdinka, jde o čtení skoro až zábavné. Kéž by člověk občas více vnímal problémy dětskýma očima...

12.12.2021 4 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně začal mít příběh spád a nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Určitě dočtu i pokračování :-)))

20.11.2021 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Docela zajímavý příběh, ale nemělo to žádný spád.

15.11.2021 2 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Jelikož je knížek o Haně Podolské velmi málo, hned sem po knize skočila a těšila jsem se, co se dozvím nového. Asi jsem měla trochu jiné očekávání - připadalo mi, že Hana Podolská je tam pouze jednou z vedlejších postav. Nicméně kniha je čtivá a hezky vykresluje charaktery jednotlivých postav.

11.11.2021 3 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Kniha je určená zejména milovníkům psů (což jsem i já, proto ty 4 hvězdičky) - jinak příběh je odpočinkový, žádné velké přemýšlení a filozofování....

27.10.2021 4 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Malá knížečka, kterou slupnete za chvilku, ale dojem, který ve vás zanechá, je mnohonásobný. Po tom, co jsem si přečetla slova závěrem, dosud žasnu nad tím, jak dokázala autorka ještě před začátkem 2. světové války jasně rozpoznat nebezpečný vliv nacistické ideologie zvlášť na lidi žijící v zemi, která je pod nacistickou vládou. Připomíná mi to knihu Karla Čapka "Tichý hlas" - taky vřele doporučuju ke čtení.

23.10.2021 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Klasika, která mě nikdy nezklame :-)

05.10.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Úžasná spisovatelka = úžasný čtenářský zážitek - pro mě opět překvapivé rozuzlení. Jak jinak u královny detektivky :-))

26.09.2021 5 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Moc zajímavé čtení :-))). Obzvlášť se mi líbilo, jak byl každý životní příběh hezky uvedený krátkou předmluvou a zakončený úžasnými fotkami.

23.08.2021 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Zase super pohodové čtení na letní dovolenou . Už se těším na další .

06.08.2021 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Velice zábavné čtení nejen pro letní pohodu. Určitě přelouskám i další díly :-)))

08.07.2021 5 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Tahle vtipná anglická detektivka mě nikdy nezklame a vždycky pobaví :-))))

29.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická nezklamala moje očekávání - druhý díl je opět perfektně a čtivě napsaný. Je trochu složitější zorientovat se v množství postav, ale určitě to neubírá na kvalitě. Komu se tohle téma líbí, doporučuji od Evy Tvrdé knihy Dědictví, Třešňovou alejí a Okna do pokoje.

17.06.2021 5 z 5

Diktátorské boty Diktátorské boty Josef Čapek

Bohužel jsem knihu četla "jen" v elektronické podobě - v knihovnách jí mají pouze k prezenčnímu vypůjčení :-(, ale rozumím tomu - fyzických výtisků asi moc nebude. Z knihy jsem byla docela paf - i když tam toho textu ke čtení moc není, tak myšlenky, které Josef Čapek ke svým kresbám napsal, jsou natolik výstižné, že není co dodat.

26.05.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kniha je tak poutavě napsaná, že jsem celou dobu "cestovala po americké divočině na koni" spolu s hlavními hrdinkami :-))) A na konec knihy si milé čtenářky připravte dostatečnou zásobu kapesníků....

22.03.2021 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Nešťastná doba, nešťasné místo ale přesto se to četlo jedna báseň.

11.03.2021 4 z 5