Kočka, která uměla číst pozpátku

Jim Qwilleran na tom nebyl zrovna nejlíp, když ho, dříve špičkového žurnalistu, zaměstnal provinční list DAILY FLUXION, aby dodával zprávy z místní umělecké scény. Zrovna jeho, který by stěží poznal rozdíl mezi Sochou Svobody a Venuší z Mélu. Sotva se však bez valné chuti pustí do práce, začnou se dít děsivé věci. Někdo zpustoší galerii a přitom si očividně plete vraždu s uměleckým počinem. Především se ale Jim seznámí s Koko, siamským kocourem, který nejen že umí číst, ale také odvede lví podíl při objasňování záhadného vloupání. Tak vznikl úžasný tým, o kterém New York Times napsaly: DETEKTIVOVÉ ROKU. První z úspěšné série příběhů Kočka, která .......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/1941/kocka-ktera-umela-cist-pozpatku-5vy-1941.jpg 4.1101

Kočičí krimi 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei), MOBA (Moravská bastei)

The Cat, Who Could read Backwards, 1966

Kniha Kočka, která uměla číst pozpátku

jaroiva
01. prosince

Tohle mě prostě bavilo. Ani jsem dlouho nevěděla, že to má být detektivka. Prostě jsem si to užívala jako vtipné kočičí čtení a vyklubala se z toho detektivka.
Líbí se mi popis prostředí uměleckých galerií v kombinaci se skvěle vystihnutou majestátností kocoura. Samotná detektivní zápletka pro mě nebyla až tak důležitá.

DzordanoChruno

Pre mňa to bolo mäkučké, príjemné, akoby secesné čítanie. Nechápem, ako mi tieto prívlastky prišli na myseľ, ale sú výstižné. Možno škoda tých vrážd, mne by stačilo, keby to zostalo ľahkou prózou, nemusela to byť dráma. (A priznám sa tiež, že nechápem, ako mohol mať hlavný hrdina v minulosti také problémy a konflikty, mne sa zdalo, že je dosť pohodový a tolerantný. Ale to je iba detail, ktorý v knihe nie je vysvetlený. Nič by sa nestalo, keby to v úvode nebolo spomenuté, zmiatlo ma to. Možno sa dozviem v ďalších knihách).

tygřík2

Neurazilo ani nenadchlo. Ale myslím, že to způsobil přednes Rikyho, který někteá slova polykal takoým stylem, až mi uši přeázely. Té ležérnosti bylo na mne moc. Myslím, že to zkusím znovu klasicky, hezky písmenko po písmenku. Protože Koko byl fantastický, dám mu ještě šanci :-)

boxas

Nic jsem od této knihy nečekala a vybrala jsem si ji vlastně jen kvůli zajímavému názvu, o to příjemněji mě překvapila. Není to sice žádná "velká" literatura, ale potěší a pobaví. A netýká se to jen milovníků siamských koček, Kao K´o Kunga obzvlášť.

pivatko

zajímavý námět, kočky miluju, ale moc mě nenadchla zápletka

SilvaK
20.11.2018

Počúvala som ako audioknihu. Určite si prečítam aj ďalšie príbehy.

kap66
21.10.2018

Určitě jsem četla spoustu detektivek se složitější a propracovanější zápletkou, větším spádem, inteligentnějším (nebo aspoň narušenějším :-)) detektivem a děsivějšími vrahy. Málo ale takových, které by byly milejší, a málo takových, ve kterých by hrálo zvíře (skoro mám chuť se mu za to označení omluvit) při vyšetřování důležitější roli. Jelikož je to první díl a já budu v četbě zcela jistě pokračovat, nebudu nic víc rozebírat; pouze doporučuji.

R.E.M.
30.03.2018

Netypická detektivka, která mě pobavila, se sympatickou hlavní postavou, snůškou bizarností a absurdit a, už podle názvu, s "ukrutně" inteligentní kočkou, bez které by se člověčí detektiv - amatér nikdy nedobral pravdy. Dost dlouho trvá než dojde k zločinu, čtenář může hádat, kdo se stane první obětí... Pak děj dostává spád a hlavně, aspoň pro mě, je pachatel prozrazen až v závěru knihy.

Četla jsem na doporučení syna a rozhodně nelituji. Naopak. :)