Kočka, která uměla číst pozpátku

Jim Qwilleran na tom nebyl zrovna nejlíp, když ho, dříve špičkového žurnalistu, zaměstnal provinční list DAILY FLUXION, aby dodával zprávy z místní umělecké scény. Zrovna jeho, který by stěží poznal rozdíl mezi Sochou Svobody a Venuší z Mélu. Sotva se však bez valné chuti pustí do práce, začnou se dít děsivé věci. Někdo zpustoší galerii a přitom si očividně plete vraždu s uměleckým počinem. Především se ale Jim seznámí s Koko, siamským kocourem, který nejen že umí číst, ale také odvede lví podíl při objasňování záhadného vloupání. Tak vznikl úžasný tým, o kterém New York Times napsaly: DETEKTIVOVÉ ROKU. První z úspěšné série příběhů Kočka, která .......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1941/big_kocka-ktera-umela-cist-pozpatku-5vy-1941.jpg 4124

Kočičí krimi 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei), MOBA (Moravská bastei)

The Cat, Who Could read Backwards, 1966

Kniha Kočka, která uměla číst pozpátku

Allena24

Doporučuji. Pohodové čtení a úžasný kočičák Koko.

Rihatama
16.07.2020

Co tím chce básník říct? Tato otázka se mi bez ustání vtírala do mysli, zatímco jsem četla. Od dalšího čtení mě to naštěstí neodradilo. I kočka, pardon siamský kocour Kao K' o-kung, alias Koko, hraje ve valné části příběhu pouze jednu z vedlejších rolí, jakkoli titulek napovídá opak. Kočičí zvyky jsou tady ale velmi dobře vypozorovány a je evidentní, že autorka kočky miluje a zná. Kočičí chytrolín tak tuto uměleckou detektivku příjemně odlehčuje. Detektivku? Ale ovšem, někde v druhé třetině (nebo polovině?) knihy se do příběhu novináře Quillerana připlete po Kokovi i nejedna vražda ;-). Skoro to vypadalo, že jsem se náhle ocitla někde v Midsomeru. Fakt je, že kniha je milá a poetická, i když Quilleran pátrá po vrahovi/vrazích. Nenáročně čtení pro volnou chvíli u kávy. Ovšem nikterak pitomé.

Metla
30.04.2020

Velmi pohodové čtení, ze kterého vyloženě prýští autorčina láska ke kočkám. Jemným humorem opředené vyprávění o tom, jak se ostřílený novinářský matador seznamuje s kulturní rubrikou, uměleckým prostředím a jelikož jde o román detektivní, samozřejmě nechybí ani zločiny. Vyšetřování zde není doménou policie a dokonce ani hlavní hrdina Jim Qwirellan by si neporadil bez siamského kocoura Kao K´o-kunga. Kokovu intelektu se totiž vyrovná pouze jeho nezměrná trpělivost, s jakou musí nedovtipné lidi dostrkat ke správným stopám a myšlenkovým pochodům. Zápletka ze staré školy asi nikomu nevyrazí dech, ovšem pokud si potřebujete odpočinout u milého, úsměvného příběhu s vraždami a bezoáry, série „Kočičí krimi“ je dobrou volbou (přímo skvělou, jsou-li vaše oděvy a také obydlí, které vám kočky dovolily s nimi sdílet, beznadějně plné chlupů). A teď mě omluvte, musím jít nakrmit mňaudam Jéééčivku. 75%

Česneksmedem
04.04.2020

„Dnešní lidé uctívají odpadky.“
Citát z knihy

Neberte to prosím doslovně. Jde spíše o některé až hovadné uctívače moderního umění, kteří nekriticky obdivují například zcela bílé plátno se dvěma šmouhami. Můžete mít tisíce nápadů, oč vlastně jde a pak se mrknete do katalogu, kde se dozvíte, že je to makro očí ledního medvěda. Nebo třeba natažený a „umělecky“ roztrhaný igelit.
Po nahodile přečteném 12. díle této série jsem se poslušně a pokorně vrátil k 1. dílu. Samozřejmě jsem už tušil, že to stojí za to. Hned během prvních pár stránek jsem byl v obraze a užíval si četbu. Koko i Jim Qwilleran byli skvělí, takže doporučuji.

ainny
03.02.2020

Taková knížka na jedno přečtení. Na mě moc dlouhý úvod a pak honem honem, jak to bylo. Uvidím, jestli půjdu do některé další.

jaroiva
01.12.2019

Tohle mě prostě bavilo. Ani jsem dlouho nevěděla, že to má být detektivka. Prostě jsem si to užívala jako vtipné kočičí čtení a vyklubala se z toho detektivka.
Líbí se mi popis prostředí uměleckých galerií v kombinaci se skvěle vystihnutou majestátností kocoura. Samotná detektivní zápletka pro mě nebyla až tak důležitá.

DzordanoChruno
15.08.2019

Pre mňa to bolo mäkučké, príjemné, akoby secesné čítanie. Nechápem, ako mi tieto prívlastky prišli na myseľ, ale sú výstižné. Možno škoda tých vrážd, mne by stačilo, keby to zostalo ľahkou prózou, nemusela to byť dráma. (A priznám sa tiež, že nechápem, ako mohol mať hlavný hrdina v minulosti také problémy a konflikty, mne sa zdalo, že je dosť pohodový a tolerantný. Ale to je iba detail, ktorý v knihe nie je vysvetlený. Nič by sa nestalo, keby to v úvode nebolo spomenuté, zmiatlo ma to. Možno sa dozviem v ďalších knihách).

tygřík2
19.07.2019

Neurazilo ani nenadchlo. Ale myslím, že to způsobil přednes Rikyho, který někteá slova polykal takoým stylem, až mi uši přeázely. Té ležérnosti bylo na mne moc. Myslím, že to zkusím znovu klasicky, hezky písmenko po písmenku. Protože Koko byl fantastický, dám mu ještě šanci :-)