Kočka, která hrála Brahmse

Jim Qwilleran je unaven prací a chce si dopřát dovolenou. Příležitost se nabídne sama, vzdálená teta mu ochotně zapůjčí srub u jezera uprostřed kanadských lesů poblíž městečka Mooseville. Jen co se svými nerozlučnými souputníky přijede, začnou se dít podivné věci. Někdo chodí o půlnoci po střeše, místní se tváří jako Pythie a při rybaření narazí Jim dokonce na stopu záhadné vraždy. Nebyl by to ani on, kdyby se záhy nezapletl do vzrušující hry na kočku a na myš, v níž je mu protihráčem vrah. Právě tehdy projeví Koko nečekané zaujetí pro klasickou hudbu, což se ukáže jako neobyčejně užitečné. Qwilleran, prvotřídní novinář, který vytuší zločin na sto honů, Koko - siamský kocour vybavený mnoha talenty a neobyčejnými instinkty a rozkošná Yum Yum, kterou její dva rytíři zbožňují - to je dozajista ten nejneobvyklejší a nejpovedenější detektivní tým!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2474/kocka-ktera-hrala-brahmse-2474.jpg 4.462

Kočičí krimi 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The cat, who played Brahms, 1987

Kniha Kočka, která hrála Brahmse

Česneksmedem
28.04.2020

„Koko seděl na stole a studoval klávesy
a páčky na psacím stroji, zatímco
Yum Yum si honila ocásek.“
Citát z knihy

V poslední době je svět z mnoha důvodů naruby. Dávám tentokrát pouze čtyři hvězdy. Ten poklid byl už mírně uspávající, Yum Yum má pořád minimální možnost se projevit a hlavně ten závěr! To je něco, jako kdyby vám před dům postavili Bugatti Chiron Super Sport 300+ a řekli, že je vaše pod podmínkou, že nikdy neopustíte byt. Prostě blbost. Zde zřejmě jde o předem nasmlouvaný a opakující se počet stran u jednotlivých dílů. I tak doporučuji.

kap66
03.06.2019

Pátá detektivka z mé oblíbené důchodcovské řady; tímto označením myslím poklidně tekoucí, nepřekombinovaná a milá. Tahle ale drží pohromadě trochu hůř než všechny předchozí, postavy jsou bizarnější a jejich motivace je poněkud bláznivější než jindy (a než jsem ochotná přijmout). Obzvlášť existence Qwillovy tzv. tety a veškeré dění kolem ní byly myslím založené na tom, že autorka chtěla změnit podmínky Qwillova života – a trochu to z toho čouhá. Na druhou stranu jsem se párkrát zasmála, např. hned na začátku, a to se počítá. Celkově tedy ne výborné jako minule, ale dobré.

p.pavlina
15.12.2018

Opět pohodové čtení. Tyto knihy ve mě umí vždy vyvolat jakousi pohodu.

Romžiry
11.07.2017

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

kika 13
14.11.2016

Opět mě kočičky nezklamaly.

kalache
20.11.2015

...naše kočka pouze drze přede a nafoukaně odchází.Zakládat detektivní agenturu asi nemá smysl...

Zebraz
28.10.2015

Je hrozná škoda toho sluhy, ale jinak je to další suprový díl a už se těším na další. :-)

Majdule
15.10.2015

Zdá se mi, že je tento díl trochu poznamenán nejistotou, ve které visí Qwillův život. Přesto autorka dodržela vše podstatné: sympatický hlavní hrdina a jeho chytrý kocour, které milujeme. Čtivý styl a tentokrát nechyběl ani skutečný zločin (což mi vadilo u minulého dílu), ale chybí mi tu ta jiskra navíc, která z dobré oddechovky udělá skvělou. 70 %