Koupit knihy

Lilian Jackson Braun

americká, 1913 - 2011


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 32 knih

Komentáře (9)

Nyakay
17.01.2017

dobré důvody, proč miluji Kočka, která...
1. Jsem velká milovnice koček-ne expert ale miluji kočky. Sama mám jednu inteligentní doma.
2. Mám ráda jednodušší detektivky, které nejsou příliš krvavé či morbidní. Tato série je ideální.
3. Tuto parádní sérii čteme nahlas po večerech při svíčce či lampičce s rodinou a mým kocourkem:) Je to krásná rodinná atmosféra, které se nezapomíná.
4. Po setkání s Jimem Qwilleranem a Lilian Jackson Braunovou už naše myšlení nebude nikdy jako dřív. Doplnili náš život o mnoho krásných, smutných i zajímavých poznatků.

qwill
17.01.2016

z předmluvy autorky k 25.dílu - Kočka, která sklidila aplaus

Milý čtenáři,
před pětadvaceti lety mi vstoupil do života Jim Qwilleran.... vyfukoval vzduch do hustého velkého kníru, divně psal své příjmení, pil černou kávu v baru v tiskovém klubu. Byl vysoký, ale vypadal unavený světem. Veškerý jeho majetek by se byl tenkrát vešel do dvou kufrů. byl policejním reportérem a s jeho kariérou to šlo z kopce; byl ochoten přijmout jakoukoliv práci, jen když mu to pomlůže k návratu do nějakých větších novin... Potom, skoro přes noc, se díky nečekanému zvratu událostí stal bohatým mužem.
Dnes žije Qwilleran v malém městečku 400 mil severně od zbytku světa a píše pro místní noviny. Stále je vysoký a má rovná záda. Má vztah s vedoucí místní knihovny. Jeho spolubydlícími se staly dvě opuštěné siamské kočky, které přijal za své. Jedna z nich je kocour s pozoruhodnými vlastnostmi.
...
Společně s Qwilleranem již vyřešili nejeden případ. Kočka, která sklidila aplaus, je 25.pokračování Qwilleranovy ságy. Pustíme se i do dvacátého šestého?

qwillova poznámka - škoda, že se tak stalo. Autorce začaly docházet mrtvoly a sáhla na mé oblíbené postavy.....

kolacky
07.01.2016

Miluju kočky. Miluju Qwilleranovy kočičky. A bohužel musím konstatovat, že série by byla hezčí a komplexnější, kdyby byla o dvě knížky kratší... Škoda stodoly... a jeden zbytečný rozchod.

qwill
02.12.2015

byl jsem nadšený, když jsem se setkal s Qwillem a jeho knihovnicí, o dvou siamkách nemluvě. Škoda, že je tam příliš mnoho mrtvol - stačila by jedna na pět dílů. A ne pět na jeden díl.
A ten překlad - achich ovej. Navíc má celá série sestupnou tendenci.

mayinka
10.08.2015

Jednou , dvakrat rocne se k temto kniham musim vratit. Prave pro tu pohodu.

Danafantom
27.01.2012

Já tak nějak čtu tyhle kočičí detektivky, i když mi někdy ujde, kdo co komu jak a proč. Ale líbí se mi prostě ta atmosféra, Quill má pohodový život a užívá si ho s takovou skromností, s jakou bych to dělala já, kdybych byla milionář. Koko a Yum Yum jsou taky fajn svérazná zvířátka, tak jako kočky bývají.

Aneleh

Nejlepší pohodové čtení pro milovníky koček.

Prcek

na její knížku(knížky) jsem narazila úplně náhodou v knihovně při nouzi o dobrou četbu. Moje první kniha byla Kočka ,která sklidila aplaus, a když jsem zjistila, že je to jenom jedna z bohaté série těchto knížek, rozhodla jsem se její knížky začít číst všechny hezky popořádku.
Mám její knihy hrozně ráda a nyní jsem u kočka, která zbožňovala sýr :))

1