Kočka, která okusovala ušák

Jim Quilleran má redigovat novou přílohu listu — Elegantní domov. V prvním čísle představí čtenářům ve spolupráci s fotografem Oddem Bunsenem elegantní, přepychově zařízenou vilu. Druhý den se však do vily někdo vloupal a odcizil cennou sbírku jadeitových figurek. Paní domu byla nalezena mrtvá. Když v objektu, který zvolil do druhého čísla, provede v den uveřejnění policie razii, ztrácejí majitelé domů zájem o publicitu. Třetí číslo je provázeno opět vraždou, vzápětí však už Jim za vydatné pomoci Kokovy intuice a jeho zvláštních chutí definitivně rozplete klubko příčin a následků a zjistí, jak to všechno bylo. A protože ho odbornice na kočky upozornila, že jeho Koko je osamělý a trpí tím, a protože mu okolnosti přivedou do cesty siamskou krasavici Yum Yum, rozrůstá se tým o třetího člena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2475/kocka-ktera-okusovala-usak-Jx8-2475.jpg 4.462

Kočičí krimi 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei), MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Ate Danish Modern, 1967

Kniha Kočka, která okusovala ušák

EvaEma
14.11.2018

Velmi odpočinkové čtení, s kočkou v jedné místnosti, jen ten slovník musíme ještě natrénovat :-), naprostý relax! Doporučuji.

kap66
24.10.2018

"Vy a ten váš kocour s nadpřirozenými vlastnostmi jste dobrá dvojka."
Myslím si to taky. Kocour se zabydlel v Jimově životě - a autorka zase v psaní detektivek: ponechala humor, pohodu i napětí, ale trochu zrychlila děj a Qwillerana více vtáhla do vyšetřování. Jim má pro detektivní práci oba zásadní předpoklady - "zvídavost amatérského detektiva" a "zvláštní tah v horním rtu", Koko zase "dokáže věci vycítit, aniž by se zatěžoval takovou formalitou, jako je myšlení". A spolupráce jim jde bezvadně, tentokrát v dokonale snobském prostředí bytových architektů, které je zábavné samo o sobě.
Kočičí detektivky jsou ztělesněním originálního nápadu a vtipnosti; zápletka není až tak důležitá, ale dohromady to funguje jako milé počtení.

p.pavlina
15.05.2018

Opět skvělé odpočinkové čtení. Tyto knihy mě vždy potěší. Když čtu o Kokovi a o Yum Yum hned vidím svoje kočičky. Těším se na další díly. Knihu doporučuji pro dovolenkové odpočinkové čtení.

Romžiry
11.07.2017

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

kika 13
08.10.2016

Druhá knížka z řady a opět vtipně psáno.

qwill
26.01.2016

Koko vydal klokotavý zvuk a Qwilleran už věděl, že ho vyzývá ke hře.
"Dobrá, zahrajeme si. Ale dnes ráno jen pár kol. Musím do práce."
Otevřel velký slovník, který byl pozoruhodně rozdrápaný, a pak s Kokem hráli oblíbenou slovní hru. Kocour zaryl drápy do některé stránky a Qwilleran otevřel knihu na místě, které mu tak Koko označil. Pak hlasitě předčítal hesla, která byla tučně vytištěna ve sloupcích. Když Koko zvedl pravou packu, četl hesla na pravé straně, ale obyčejně zvedl levou. Koko byl spíš levák.
"Dernier cri a Design," četl Qwill. "Ta jsou jednoduchá. Dva body pro mě... Dál, zkus to znovu.!
Koko nasměroval uši kupředu a znovu zaťal drápy do slovníku.
Diatonika a Dichrotický. Ty záludný darebo! Te´d jsi mě dostal!" Qwilleran musel přečíst obě definice, a to znamenalo dva body pro kocoura.

qwill
15.01.2016

Jim Qwilleran si se znuděným, téměř znechuceným výrazem, ještě podtrženým hustým knírem pod nosem, připravoval staromládeneckou snídani. Z horké vody přímo z vodovodu si udělal instantní kávu, na jejíž hladině plavaly kousky nerozpuštěné hnědé směsi. Z dózy, jejíž dno bylo plné drobků a která už začínala nelibě páchnout zatuchlinou, vylovil sušenku.
Qwilleran snídal, aniž vnímal jakoukoliv chuť, a přemýšlel o svých čtyřech problémech.
Momentálně byl bez ženy. Dostal výpověď z bytu a za tři týdny bude bez střechy nad hlavou. Při rychlosti, s jakou mu moli likvidovali kravaty, bude brzy i bez kravat. A jestli se mu navíc ještě podaří říct dnes šéfredaktorovi něco nevhodného, bude i bez práce. Je mu přes pětačtyřicet a bude bez práce. Opravdu radostné vyhlídky.

Zebraz
14.10.2015

Krimi jsem do teď moc nečetla, ale tahle série je napsaná skvěle. Zrovna v této jsem vraha špatně tipla :-)