Kočka, která okusovala ušák

Kočka, která okusovala ušák https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2475/bmid_kocka-ktera-okusovala-usak-661f6360f3eb9.png 4 96 19

Kočičí krimi série

Jim Quilleran má redigovat novou přílohu listu — Elegantní domov. V prvním čísle představí čtenářům ve spolupráci s fotografem Oddem Bunsenem elegantní, přepychově zařízenou vilu. Druhý den se však do vily někdo vloupal a odcizil cennou sbírku jadeitových figurek. Paní domu byla nalezena mrtvá. Když v objektu, který zvolil do druhého čísla, provede v den uveřejnění policie razii, ztrácejí majitelé domů zájem o publicitu. Třetí číslo je provázeno opět vraždou, vzápětí však už Jim za vydatné pomoci Kokovy intuice a jeho zvláštních chutí definitivně rozplete klubko příčin a následků a zjistí, jak to všechno bylo. A protože ho odbornice na kočky upozornila, že jeho Koko je osamělý a trpí tím, a protože mu okolnosti přivedou do cesty siamskou krasavici Yum Yum, rozrůstá se tým o třetího člena.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei) , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Ate Danish Modern , 1967

Marthas
14.03.2024 4 z 5

3,5/5 Ani opětovné čtení po cca. 20 letech neubírá knize jisté kouzlo. Nebýt těch šotků a tiskařkých chyb v ní dala bych možná ještě více.
Není to sice žádná vysoká literatura, zato spolehlivě vykouzlí úsměv na rtech každému kočkomilovi a člověk se u toho zrelaxuje a sem tam se i zasměje. Autorčiny knihy jednoznačně patří k lepšímu průměru v žánru jak krimi, tak jsou peckou v žánru krimi, kde hrají roli i zvířata.
Mám v plánu zkusit zjistit, zda tentokráte dokážu přečíst celou sérii. Přeci jen časem měla série klesající tendenci, což se stává.

EliskaD
13.02.2024 4 z 5

Příjemná poklidná detektivka bez výrazně dramatických či brutálních scén. Kocourek Koko zpestřil děj a přispěl tak k rozuzlení. Na své si tak přijdou milovníci klasických detektivek i kočkomiLOVÉ.

Booky84
21.01.2024 5 z 5

Opět pohodová a čtivá detektivka z mojí oblíbené kočičí série. Autorka tentokrát zvolila i zajímavé prostředí bytových architektů. Koko je stále boží a jsem ráda, že mu koncem knihy pořídil novinář J.Q. novou kamarádku Yum Yum.

Eva193
02.05.2023 5 z 5

Příjemná detektivka ve svižném tempu. Moc se mi líbí, jak nás autorka logicky a čistě vede příběhem, který nepostrádá vtip.

jaroiva
06.08.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka na léto.

Mi--LADA
09.01.2021 4 z 5

Kdysi populární detektivky z dlouhé série s názvem "Kočičí krimi", které už skoro upadly v zapomnění. Tyto spíš úsměvné pohodovky vystřídaly severské krimi. Móda je móda, jenže někdy se člověku zasteskne.

Česneksmedem
08.04.2020 4 z 5

Moje třetí kniha z této série. Byla to opět pohodovka, která se velice dobře čte. Navíc je částečně o bytových architektech, což rozhodně není běžné téma. Co považuji za další plus je nový kočičí přírůstek do Qwilleranovy rodiny, a sice kočka Yum Yum. Takže od teď to z kočičího pohledu bude genderově vyvážené.

EvaEma
14.11.2018 4 z 5

Velmi odpočinkové čtení, s kočkou v jedné místnosti, jen ten slovník musíme ještě natrénovat :-), naprostý relax! Doporučuji.

kap66
24.10.2018 4 z 5

"Vy a ten váš kocour s nadpřirozenými vlastnostmi jste dobrá dvojka."
Myslím si to taky. Kocour se zabydlel v Jimově životě - a autorka zase v psaní detektivek: ponechala humor, pohodu i napětí, ale trochu zrychlila děj a Qwillerana více vtáhla do vyšetřování. Jim má pro detektivní práci oba zásadní předpoklady - "zvídavost amatérského detektiva" a "zvláštní tah v horním rtu", Koko zase "dokáže věci vycítit, aniž by se zatěžoval takovou formalitou, jako je myšlení". A spolupráce jim jde bezvadně, tentokrát v dokonale snobském prostředí bytových architektů, které je zábavné samo o sobě.
Kočičí detektivky jsou ztělesněním originálního nápadu a vtipnosti; zápletka není až tak důležitá, ale dohromady to funguje jako milé počtení.

p.pavlina
15.05.2018 5 z 5

Opět skvělé odpočinkové čtení. Tyto knihy mě vždy potěší. Když čtu o Kokovi a o Yum Yum hned vidím svoje kočičky. Těším se na další díly. Knihu doporučuji pro dovolenkové odpočinkové čtení.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

kika 13
08.10.2016 4 z 5

Druhá knížka z řady a opět vtipně psáno.

qwill
26.01.2016 5 z 5

Koko vydal klokotavý zvuk a Qwilleran už věděl, že ho vyzývá ke hře.
"Dobrá, zahrajeme si. Ale dnes ráno jen pár kol. Musím do práce."
Otevřel velký slovník, který byl pozoruhodně rozdrápaný, a pak s Kokem hráli oblíbenou slovní hru. Kocour zaryl drápy do některé stránky a Qwilleran otevřel knihu na místě, které mu tak Koko označil. Pak hlasitě předčítal hesla, která byla tučně vytištěna ve sloupcích. Když Koko zvedl pravou packu, četl hesla na pravé straně, ale obyčejně zvedl levou. Koko byl spíš levák.
"Dernier cri a Design," četl Qwill. "Ta jsou jednoduchá. Dva body pro mě... Dál, zkus to znovu.!
Koko nasměroval uši kupředu a znovu zaťal drápy do slovníku.
Diatonika a Dichrotický. Ty záludný darebo! Te´d jsi mě dostal!" Qwilleran musel přečíst obě definice, a to znamenalo dva body pro kocoura.

qwill
15.01.2016 5 z 5

Jim Qwilleran si se znuděným, téměř znechuceným výrazem, ještě podtrženým hustým knírem pod nosem, připravoval staromládeneckou snídani. Z horké vody přímo z vodovodu si udělal instantní kávu, na jejíž hladině plavaly kousky nerozpuštěné hnědé směsi. Z dózy, jejíž dno bylo plné drobků a která už začínala nelibě páchnout zatuchlinou, vylovil sušenku.
Qwilleran snídal, aniž vnímal jakoukoliv chuť, a přemýšlel o svých čtyřech problémech.
Momentálně byl bez ženy. Dostal výpověď z bytu a za tři týdny bude bez střechy nad hlavou. Při rychlosti, s jakou mu moli likvidovali kravaty, bude brzy i bez kravat. A jestli se mu navíc ještě podaří říct dnes šéfredaktorovi něco nevhodného, bude i bez práce. Je mu přes pětačtyřicet a bude bez práce. Opravdu radostné vyhlídky.

Zebraz
14.10.2015 5 z 5

Krimi jsem do teď moc nečetla, ale tahle série je napsaná skvěle. Zrovna v této jsem vraha špatně tipla :-)

marek1278
08.07.2015 3 z 5

3,5* Pěkné, oddechové čtení tentokrát z prostředí bytových architektů, jsem zvědavý na další díl a obě kočky dohromady :)

Tiama
09.10.2013 4 z 5

Takové oddychové čtení, příjemné - jako když kočka přede...

anibeni
16.06.2013 4 z 5

Velmi příjemně napsaná knížka - detektivka... Úsměvné a velmi milé rozhovory mezi Qwillem a jeho kočičím kamarádem..Kniha pro mne byla úžasnou odychovkou..

Majdule
04.07.2011 4 z 5

Výborný relax, důmyslná zápletka, geniální kocour a navíc se rýsuje nové kočičí přátelství. Scény ze světa bytových designerů jsou osvěžující. I druhý díl je milé čtení na úrovni.