Kočka, která okusovala ušák

Jim Quilleran má redigovat novou přílohu listu — Elegantní domov. V prvním čísle představí čtenářům ve spolupráci s fotografem Oddem Bunsenem elegantní, přepychově zařízenou vilu. Druhý den se však do vily někdo vloupal a odcizil cennou sbírku jadeitových figurek. Paní domu byla nalezena mrtvá. Když v objektu, který zvolil do druhého čísla, provede v den uveřejnění policie razii, ztrácejí majitelé domů zájem o publicitu. Třetí číslo je provázeno opět vraždou, vzápětí však už Jim za vydatné pomoci Kokovy intuice a jeho zvláštních chutí definitivně rozplete klubko příčin a následků a zjistí, jak to všechno bylo. A protože ho odbornice na kočky upozornila, že jeho Koko je osamělý a trpí tím, a protože mu okolnosti přivedou do cesty siamskou krasavici Yum Yum, rozrůstá se tým o třetího člena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2475/big_kocka-ktera-okusovala-usak-Jx8-2475.jpg 4.376

Kočičí krimi 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei), MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Ate Danish Modern, 1967

Kniha Kočka, která okusovala ušák

jaroiva
06.08.2021

Příjemná oddechovka na léto.

Mi--LADA
09.01.2021

Kdysi populární detektivky z dlouhé série s názvem "Kočičí krimi", které už skoro upadly v zapomnění. Tyto spíš úsměvné pohodovky vystřídaly severské krimi. Móda je móda, jenže někdy se člověku zasteskne.

Česneksmedem
08.04.2020

Moje třetí kniha z této série. Byla to opět pohodovka, která se velice dobře čte. Navíc je částečně o bytových architektech, což rozhodně není běžné téma. Co považuji za další plus je nový kočičí přírůstek do Qwilleranovy rodiny, a sice kočka Yum Yum. Takže od teď to z kočičího pohledu bude genderově vyvážené.

EvaEma
14.11.2018

Velmi odpočinkové čtení, s kočkou v jedné místnosti, jen ten slovník musíme ještě natrénovat :-), naprostý relax! Doporučuji.

kap66
24.10.2018

"Vy a ten váš kocour s nadpřirozenými vlastnostmi jste dobrá dvojka."
Myslím si to taky. Kocour se zabydlel v Jimově životě - a autorka zase v psaní detektivek: ponechala humor, pohodu i napětí, ale trochu zrychlila děj a Qwillerana více vtáhla do vyšetřování. Jim má pro detektivní práci oba zásadní předpoklady - "zvídavost amatérského detektiva" a "zvláštní tah v horním rtu", Koko zase "dokáže věci vycítit, aniž by se zatěžoval takovou formalitou, jako je myšlení". A spolupráce jim jde bezvadně, tentokrát v dokonale snobském prostředí bytových architektů, které je zábavné samo o sobě.
Kočičí detektivky jsou ztělesněním originálního nápadu a vtipnosti; zápletka není až tak důležitá, ale dohromady to funguje jako milé počtení.

p.pavlina
15.05.2018

Opět skvělé odpočinkové čtení. Tyto knihy mě vždy potěší. Když čtu o Kokovi a o Yum Yum hned vidím svoje kočičky. Těším se na další díly. Knihu doporučuji pro dovolenkové odpočinkové čtení.

Romžiry
11.07.2017

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

kika 13
08.10.2016

Druhá knížka z řady a opět vtipně psáno.