DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Kniha Života Kniha Života Tamara Klusová

Literatura světová je zavádějící označení, protože toto je deníček, který navíc stojí 600 .- , takže je to velmi přeceňovaná věc politá při křtu mateřským mlíkem.

Kromě ilustrací je ta kniha pro mě osobně jakýmsi otazníkem, jemuž dnes mladí říkají WTF.
Prostě nechápačky.
Na matky ale asi udělá dojem, někoho, kdo díky zařazení zde očekával KNIHU, to zklame.

09.12.2018 1 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Já osobně musím říct, že smutný je nejen fakt, že se jí dovolilo, aby označení KNIHA obdržely statusy na fcb, ale hlavně se mi nelíbí ty příspěvky. Plazení po zemi alá DĚLÁM DĚTEM HADA, masírování zadečků klukům apod. mi nepřijdou vtipné, ale to je asi proto, že jsem nedostála své ženské povinnosti a nejsem zahormonována po dvojičkách.
(jo a smutný je též fakt, že toto má druhý díl).

04.05.2018 odpad!

Do p*dele s plasty Do p*dele s plasty Emilly Barrett

Twl co, právě čtu že jsem divná jen proto že nemám ráda oplatku od zmrzliny??

Sprchovat se 2x týdně!?

Rukavice z kukuřičného škrobu??

I kartáček ať má rozložitelný štětiny a doma vyrábět jak věci na čištění, tak deodorant??

WC pokladen svíčkami protože osvěžovač vzduchu je přece zlo taky masakr.

Nesplachovat ??

Nesmím mít ani menses a dělat to s kondomem, propána!!!

Proč bych měla žínku za 200 rozstříhat na kolečka abych měla jakože tamponek, když si můžu koupit pratelné tampony twl???

Posílat nalezený PETky z přírody a pláží společnostem na jejich vlastní náklady?? A oni jako co s ní...jebnou ji do odpadu a ta zas skončí v přírodě.

Atakovat poslance na Twitteru, aby lobbovali za non-PET world??? Twl to je stalking už.

Takže ne, jak se tu píše níže, je to pořádnej blábol a to je slabý slovo.
...snad každej ví jak se v základu chovat ale tohle je zase klasická zelená posedlost ...
Střídmost a rozum je to co těmto zeleným palicím chybí.

04.05.2023 odpad!

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Trapný slaboduchý ohraný a dementní.

17.10.2020 odpad!

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Já jsem členkou PureDevadesátek na facebooku, kde to mám raději, protože je nejlepší, když vám nad fotkou ucouraných nohavic obřích džínových zvonáčů heká 80 lidí TO JSEM MĚLA TAKY ! PAMATUJETE KDYŽ PRŠELO JAK TO NASÁKLO A KDYŽ MRZLO, JAK..., než jen na instáči koukat na fotky.

Jasně, sladkosti, skákání přes gumu, nějaký ty hvězdy, reklamy a tv pořady, jasněže ohraná Esmeralda, Bravo a mobily, co jinýho, ale...je to trochu pořád dokola...z toho fcb, kam lidi nahrávaj fotky svých nalezených devadesátkových věcí to dýchá prostě víc a líp.

Když vám tam nahrajou nalezenej Alcatel, Tamagoči nebo leták od Family Frostu, fotku starý kuchyně nebo starej časák, je to prostě nej.
Tohle je takový suchý a ...pubertálně...namachrovaný?...(sorry autorko, ale zníš, jako bys tu dobu právěže nezažila a protiřečíš si.)

V oddíle SLADKOSTI mluví něco o fackách od rodičů za zkažený zuby pomocí Jardovy sladký žvýkačky a Kindervajec, aby záhy napsala, že když jsme byli nemocní, rozmazlovali nás tunou sladkostí. O tom jednak nic nevím (když je vám zle, kašlete i na to Kindervajco), a pak ...je to divný prostě...

Boura mega machruje, že mělo Rande sledování každej díl víc jak milion diváků? To odkdy, když je to dodnes braný jako mega brak, a Vabank to samý? Vždyť to bylo panoptikum, trapas a směšnost nejhrubšího zrna. Vůbec šíleně machruje, jak vytížení a trendy a na rozervání byli, ale to i Wolfová. On vůbec každej tam z těch moderátorů machruje jak vylezl ze školy a teď ho vzali někam do rádia a stala se z něj hvězda...Šmucler taky.

"Bez šusťáků jsme nesměli vůbec vyrazit ven nebo na výlet." - wtf? u nás na sev.Mor. se teda nijak enormně nenosily, a ven už vůbec...nevim teda jak v tom Práglu, ale tady na horách fakt ne no.

Má opakovaný zmatek v i/y - tak jako buď my děti zažilY, nebo my všichni jsme zažilI. Ujasni si to, autorko!

"Kdo si nasadil omylem lyžař. helmu, byl jak z Marsu"- to zase kde se nenosily VŮBEC ?!

A nářek na odpornost hnědých punčoch jsem nepobrala vůbec - prostě jsme je oblíkli a hotovo, šlo se. Jaký přemýšlení na ODPORNOU HNĚDÍ té barvy, nebo přilnavostí matroše, asi měla autorka příliš malé, její mínus. Hlavně ale zapomněla napsat že se vytahaly šlapky a tahaly se za sebou, tedy zapomněla na to nejdůležitější.
A o tom ta kniha je - že napíše heslo a dva řádky o ničem k tomu. TO NESTAČÍ !!

A o výběru "hvězd", které tu dobu pamatují, ani nemluvím - jako Aleš z AZ KVÍZU ?? Nějaký neznámý slepice z food blogu? Jako fakt??
Takže zklamání, oceňuju leda ty vzpomínkový fotky a doporučuju všem ten facebook.

(a jen tak mezi náma- ledvinky se zase vrátily, jen se nosej na hrudi, což je ještě debilnější než na tom pase anebo, když by se nosily tam, kde patřej - otočený na zádech. To autorce asi uniklo.)
Takže hodnocení měním na odpad, protože to nevyvolalo euforii, ale spíš těma kydama to dělá z národa křupany a buranismus. To jsme v těch nezkušených dobách asi byli, ale jinak to byly nej časy. No nicméně hořela dobře.

29.07.2020 odpad!

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nelíbila.
Nikdy jsem nepochopila to nadšení z každýho vajcete, z toho že koza dojí mlíko ze struku a to jí teče po kopejtku apod.

Ona už tehdejší náplň alá "ach jsem tak zaneprázdněná matka, že nemůžu ani dovézt děcko k matce, tak ho tam pošlu samotné..." bylo úsměvné...protože co se stane tam? Je to děcko opět osamocené, protože babka je ještě v tak mladistvém akčním věku, že vše poběhá a obstará a zařídí a odpracuje v družstvě, že je tam kluk taky sám. To mohl tím pádem pobejt ve městě, vyšlo by to nastejno.

Vše družstevní, všichni milí a ochotní, vše ukážeme, jsme jeden celek.
Nevím, tady se mi to hnusí a podle mě to nemůže děcko zaujmout.
Tehdejší, v tom žijící děcka asi jo, ale dnešní technický placatý 3G děcka už vubec ne.

11.05.2020

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Od první stránky se nemůžu zbavit dojmu, že opět použila stejné povahové rysy postav jako u Zlodějky příběhů.
Je to má druhá kniha od autorky a přijde mi to jak přes kopírák.

I sám vyšetřovatel uvažuje stejně jako řadový polda - čumí "o vteřiny déle na podezřelé než by se společensky slušelo" stejně jako v uvedeném díle policajtík na jistou Moniku na chatě a neustále baby posuzuje vzhledově a je ze všech vystříkanej, každá je pro něj přitažlivá, vadi mi i jistý český exoto-buranismus postav, kde se opět vyskytuje někdo divnej, despotickej, puboška utíkající z domu, jíž si nevšímají rozhádaní rodiče a kterou zachraňuje starší kluk, rozhárané vztahy matka-dcera, které se nípají v tom, zda se milují nebo nenávidí a taky věčné honení se dokola v tom, zda toho chlapa miluje/nenávidí, zda manžela žrala nebo jen snášela a zdejší kočkomilka taky žije samota life jako Ester. Prostě jako přes kopírák.

SPOILERY!!!
Dostaly mě momenty, kdy autorka psala buď napřeskáčku, nebo nevim - v jednu chvíli ženská sedí ztuhle s vyvalenýma očima vyplašená na "večírku" sousedů a necítí se tam (není divu, když je u cizích lidí) a o půl stránky dál už najednou hostitelka žárlí - najednou ženuška ožila, je pod vlivem, oči jí září a celá roztála. Jako ve vteřině, než hostitelka přešla na konec zahrady a roznesla pití všem??? To snad ne.
V jednu chvíli ONA JEHO nasáklýho kouřem s rozcuchaným obočím nesnese a hnusí se jí, sedí vedle něj celá ztuhlá a nejistá a na výlet nechce, na kámošku chce čekat doma, aby o stránku dál najednu ho táhla za ruku sama dál na útes a cucala ho tam celá nadržená ??!! Co to sakra je za skoky v ději ??

S vyšetřovatelem nechce podezřelá mluvit v domě matky a protože "ví, že by z ní jinde nedostal ani slovo, nakonec souhlasil s tím, že ho pozve na oběd". Jako fakt? Tak se to u nás dělá, že při výsledu podezřelí určují, kde se milostivě nechají vyslechnout ?!! No dopr....

Měním proto hodnocení z jedný hvězdy na odpad, tohle se nedá.
KONEC.

Vraždy jsou v těchto případech tak vlažné, že mě vůbec nezajímá, kdo to tady udělal ani o co šlo, takže prostě jen jedu tu žensko-vztahovou linii a mám z toho ženskej časopiseckej rozpitvák no.

Proto se nezlobte, ale přidala jsem štítek PRO ŽENY, protože tam je opravdu 90% o ženským nípání se v dušičce a vztazíčkách, a to jako do detektivek nepatří. Buď pátračka a mord, nebo vztahy, paní K.

04.02.2020 odpad!

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Píšete jak hrozné to bylo, čekala jsem tedy bůhvíjakou hrůzu.
Až tak děsný to ale nebylo.
Že byla na každé stránce matrjoška? No jasně, o ní ten motiv je.
Jasně, vleče se to, krapet naivní, ale má to rozumnej počet stran a NEKONČÍ to sluníčkově, za což to má megaplus.

11.11.2019 4 z 5

Život bez tebe Život bez tebe Katie Marsh

Panebože proboha ani nevím co napsat...přiznala bych se k něčemu, ale raději nepřiznám, poňáč bych v místních očích klesla, proto řeknu jen že to pojednává o tak těžkým tématu a ztrátě člověka, kterýho jste doposud znali a on vám kvůli nemoci mizí nenávratně pryč, že je to pro mě příliš silné a proto jsem to v půlce vzdala.

Byla mi jedno její svatba nebo otec.
Nepotřebovala jsem tam ani její ségru.
Mohlo to být klidně jen o ní a o "mámě", která už nebyla tím, kým byla.

Autorka dělala ve zdravotnictví, takže toto téma zná natolik, nakolik je tahle knížka "dobrá".
Čtivá, ale bolí.

11.08.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Prostřední roztahanou povídku nebo příběh jsem nepobrala - tuny stran o omáčce okolo a nakonec to nemá ani vyústění ?!!
Jinak se nedivím že mají měšťani vesnice za buranstvo .. když je člověk popíše takhle ještě s tím nářečím, tak je to buranská líheň !
Jinak líbilo.

26.06.2019 5 z 5

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Nevhodná kniha.
Str.255, o doučování: "navrhněte mu motivační odměnu, pokud to alespoň ZKUSÍ. Zdůrazněte, že může kdykoliv skončit, pozná-li, že mu to nepomáhá."
Jo takže mý děcko je pozadu, potřebuje doučování, ale já na něm nechám jestli do něj chodit bude nebo nebude - tak určitě.

Nebo o písku: Budu u něj stát a čekat až si dohraje na písku, čtyřletýmu dám časový horizont pěti minut pro dobu odchodu (ten to jistě chápe) a pak, i když už musíme odejít, tam budu stát a ptá se ho, zda chce ještě pět minut zůstat...? (neboli kontakt. rodičovství, str.66)
Rady hodné Ameriky, opravdu aneb rozfňáganým parchantem snadno a rychle.

19.04.2019 odpad!

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

(SPOILER) Přidávám nový koment po opětovném přečtení téměř po roce.
Názor zůstává stejný - atmo dobrá, ale víc mě zajímal stav soudce a jeho nemoci, protože nic jiného tam dobrýho vlastně nebylo.
Čarodějnice je schoulená a hrdá v rohu vězení, obyvatelé intrikují, rozplétá se tam pátrání po pirátských mincích a o hypnotizujícícm "krysařovi", jež přiměl občany díky hypnoze vypovídat o čarodějnici a jejím ďáblovi.

Takže ve finále to ze 4 hvězd stáhnu na tři.
Ta kniha má skoro 600 stran a spousta je tam toho zbytečnýho.
A že to dopadne sluníčkově je jasné.

Hlody: "květen se tvářil jako lakomec kradnoucí kostelní svíce."
"Vydej se do hampejzu a tam šu**j s d*vkami, až ti oči vystřelí z důlků."
(ta je dobrá !! :) )

10.04.2019 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Éhm .. no jasně, citovečka, ale bohužel několikátý díl, takže jsem mnohé nechápala.
Do 3/4 to šlo, i když to bylo zaplácaný nepodstatnostma.
Pak se to ve finiši ale pokazilo a dorazil to konec o nakupování, protože "tak to přátelé dělají." Tečka, konec useknutý.
To mě zklamalo.
Takže prostě ve finále nic moc. Tuna zbytečností, dvakrát "náhled" do vrahovy mysli a flashbacky z dětství.
Vážně by bylo tak snadné přimět někoho k vraždění pomocí techniky zrcadlení a souhlasného přikyvování jakože "vcítění" ?? ...
Přehršel psychotechnik mě moc nebrala, nejsme v příručce pro studující psychouše na vejšce že ano.
Ač tam byly vraždy, nepřišly mi potíže tak nějak ... tak hrůzné a šokující.

Zajímavé bylo, že zde dětičky uvažovaly nesmírně dospěle.
Od pěti-šesti let uvažovaly o smrti a způsobu, jak zemřít, a to také odborně provedly.
Vážně má šestileťák znalosti, jak efektivně bodnout strýce tak, aby ihned zesnul ...?
No takže i kvůli obálce hvězdy dvě.

14.12.2018 2 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Její hlody jsou opravdu otřes

Debatovat dvě hodiny proč se má tříleták obout něco si uklidit atd. jsou zatahování nezdravého amerikanismu do našeho dříve normálního zdravého stylu výchovy, kde to mělo hranice a kde NE něco znamenalo.

Dnes se vychovává takhle a pak když nevyjde přijímačka na střední kvůli neschopnosti děcka, tak Bůh který byl vždy no.1 se z toho složí. No, vskutku super styl výchovy, jen tak dál :)

17.05.2023 odpad!

Chudí lidé Chudí lidé Božena Němcová

Psala to v 17 tak jak to mohlo asi vypadat...tak jak to vypadá

24.03.2023

Utopená Sally Utopená Sally Andrew Hall

Tady, jak se mi ještě nestalo, mi je těžko číst, protože mi jí je líto.
Knížka je jemná, páreček je k sobě něžnej a milej, nekazí to prdlej rádoby emeriken překlad pubošů ze střední a nakonec to jasněže končí dobře, ale tyjo...mě to normálně dojímá guys!!!!!!!!

26.05.2021 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

SPOILERY!
V úvodu mne překvapilo, že tam, na Slovensku, má farář manželku...to vidím prvně.

Jak píše Vendy-jako děcko mne děsila. Teď po letech jsem se zarazila, jak moc JINÁ je.
Že je vlastně o vojsku a utečencích, o bitkách a o řevu paní na poddané, o lásce Eržiky, ve které se mele pubertální KDO JE TEDY JEJÍ MATKA? MILUJE JI ON TAKY, KDYŽ JÍ VRÁTIL KONÍČKA A VYSADIL JI DO SEDLA? Co teda Pavel, bude s Barborou nebo ne? Co Magda ve vězení, uteče s Kalinou? atd. atd. a to mě fakt nebavilo...
Já pořád čekala na tu atmo, kterou jsem znávala, ale ta se nedostavovala, spíš mě to vytáčelo.

Bylo to o všem jiným a jiných, než o paní a holkách, o kterých to mělo logicky bejt. To, že paní švihá pandury lískovkou, až padaj k zemi a řvou tam, mě fakt nezajímalo...nebo že Majorová ji nebo Ficka maže mastmi...že se starý babky služebnice předháněj, kdo poslouží dřív, to mě fakt neba.

Kniha ale i pobavila - třeba když ženy vypovídaly, že služky a ženy z okolí jí vodily děvčata - "přivedla i svou dceru i když věděla, že bude zavražděna". Tak určitě twl. :)
Anebo když popisuje, jak vznikla Eržika: kterak se paní válí na břehu, zamíří k ní rytíř -tajemný v černém , chvíli se přetahují, ona jej bije, on jásavě ryčí a je nadšen, poté se jí zmocní, z čehož je ona celá blahem bez sebe a oddá se mu a když poté získá Eržiku, miluje ho i po nějakých 16 letech později natolik, že by se vrhla po každým zakuklenci, co se jí vloupal do komnat ??? Vida, co dělá trocha nespoutanýho *uku :)

Za to mi uplně okatě vyvstávalo, jak špatný ty pomluvy byly - paní byla nemocná, ležela na lůžku, ale přitahla si holku a zuby jí rvala maso z ramenou a tváří - proboha...demence fakt. No jak říkám, opět zklamání a prozření. Jak píše Abako a Jiřík- zbojnická láska by se to mělo jmenovat, protože paní a holky tam byla opravdu jen okrajově.
(jo a má to fakt odporné kresby)

25.10.2020

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takže. čteno po delší době, a najednou jako bych prozřela... najednou vidím vše jinak a nemálo se divím. Tahle kniha pro mě byla symbolem bolesti a teď, po tom přečtení, se vlastně divím proč. Ano, byla tam smrt a násilí, ale jinak se tam nic nedělo. Dětská láska, která nikam nepokročila, matka, popis vznešeně bohatého života bez starostí a dějová couranda sem a tam, pořád dokola. Životy v pustině Sibiře se totiž asi jinak popsat ani nedaj, než tou nudnou prací a tím, že po nich něco leze, kdo zas umřel a je jim to jedno, nemaj co jíst atd.

SPOILERY.
Spíš mě zarazily ale jiný věci. Např. proč plešatý muž, jež je udal, jel s nimi. Vždyť spolupracující nechávali být, ne? Proč tam byly tak rozporuplné postavy jako on nebo Aljuša -věčně nas*anej a odpornej, nakopal by je děcko neděcko, ale dovolí jim u sebe udělat oslavu jejich narozenin. Aljuša jim sebere každej drobek chleba, ale při odjezdu jim dá na cestu jídlo a drobný dárečky. Co to ?!

Strážní a Kreckij - nakonec z hajzla raněný deportovaný uplakánek? Ale jděte...

Andrius a jeho máti-takže ona se zaprodá, za žrádlo a lepší spaní se s nima válí a roznáší jim chlast , on má co hulit a dokonce tam přibere a ostatní to vědí a ještě je BRÁNÍ? Nikdo na ni není naštvanej, všichni v ní vidí OBĚŤ?? Pochybuju. A Lina je uražená, přesto od něj to...jak to říci slušně...vysouložené žrádlo bere...tak určitě :)

Janina,celý zbytek osudu všech a useklý konec - věc, co mě nejvíc naštvalo-pořád se točíme v zmrzlé hlíně nebo sněhových bouřích a najednou je KONEC! Ale já chci vědět, jak to skončilo, kdo pro ně přijel, jak se shledala s ním, jak se vzali, jak začli žít, když v doslovu je, že po návratu byli tito přeživší pro Rusy, kteří jim doma vše zabrali, zločinci? Jak teda mohli žít tam, kde jim bylo vše sebráno a kde nebyli vítáni, přestože byli doma??KONEC.

Takže závěrem? Závěrem jsem překvapeně zklamaná a zjišťuju, že vlastně nevím, co se mi na tom tak líbilo. Je to opravdu nudně šedá, na místě stojící kniha.

07.09.2020

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Typická "bryndzovina", neboli nadhodnocené nic.
SPOILER:
Matka kontroluje holku "každé tři hodiny" v noci, ale že jí chybí kabátek i další vršek si všimne AŽ RÁNO a s ničím si to nespojí ?!!!!!!!!! To je jako co za magorovinu zas?!!
KONEC.
Vše už bylo vyřčeno v sekci nízkých hodnocení, nebudu se proto opakovat.
( jo, a ještě jenom skloňování v české řeči JAK SE DAŘÍ SAMANTHE --uh?!!! )

04.03.2020 odpad!

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Nebudeme se opakovat, že?
Chudák papír.

Dementů, kteří píší dementoviny, je na IG dost.
Nesoudných ve vydavatelstvích, kteří vydají i bezcennou věc, očividně taky a těch, kteří si ty bezcenné věci koupí v knihkupectvích, patrně také.
To vše na tom nemění ale fakt, že tenhle počin nestojí za nic.
Ani ta obálka už není hezká.

26.02.2020 odpad!