Život bez tebe

Zoe se chystá k oltáři se svou životní láskou Jamiem. Ještě před obřadem dostává zprávu, že její matku Ginu právě zatkla policie. Zoe stojí před nemožným rozhodnutím: má utéct z vlastní svatby a jít matce na pomoc? S matkou se už léta nestýká. Dává jí za vinu nešťastné události, před kterými utíká od svých šestnácti let a o kterých nikdo další neví. Teď se jí matka vrací do života, je ale docela jiná, než jak si ji Zoe pamatuje. Gina pomalu, ale jistě ztrácí paměť. Zoe svádí těžký boj s matčinou nemocí. Dokáže se postavit událostem, k nimž došlo před mnoha lety? Podaří se jí najít cestu zpátky k lidem, které má ráda? Život bez tebe je strhující, jímavý příběh o síle minulosti a možnostech budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367274/big_zivot-bez-tebe-N78-367274.jpg 3.846

Vydáno: , Mladá fronta

A Life Without You, 2016

Kniha Život bez tebe

micha-ella

Třetí knížka kterou nechci číst a během pár dnů odkládám, nevím proč tuhle hned po několika stránkách. Asi reakce na bezvadnou (Chůva), kterou jsem přečetla před nimi.

JankaV80

Knihy jsem se trochu bála a váhala, zda ji číst. Komentáře ke knize ve mně vzbudily taktéž rozporuplné pocity. O to víc jsem byla překvapená. Příběh Zoe (dcery) a Giny (matky) se přes nenávist Zoe postupně překlopí ve strach o matku až k lásce dcery ke své matce. Zatímco Gina svoji dceru Zoe velmi miluje a udělala by pro ni cokoli, Zoe Ginu od svých 16 let nenávidí, protože má pocit, že ji matka zničila život. Jenže nic není černé nebo bílé a tak se čtenář postupně dozví, jak Zoe ovlivnila její minulost a hlavně její vztah k Gině. Všechno je ale zkomplikované o situaci, kdy se Gina sice do života Zoe vrátila - a to za trochu nešťastných okolností, kdy Zoe v podstatě utíká ze své vlastní svatby - ale není to tak úplně ona sama. Gina je totiž jiná. Je to člověk, který svádí boj s velmi těžkou nemocí, která se projevuje hlavně ztrátou paměti, zmateností, náladovostí, ..... Zoe tak neví, kolik času jim dvěma zbývá, zda se ji podaří její vztah s matkou dát do pořádku.
V příběhu se mi líbily vlastně všechny postavy - Jamie, Lily, Gary, Alistair, Mags, Bruno, ... - nikdo na mě nepůsobil tak, že by příběh narušoval, protože každá z těchto postav sehrála svoji důležitou roli (i když ne hlavní).
Příběh knihy se mi líbil, i když se přiznám, že se nečetl zrovna lehce. Byly dny, kdy jsem knihu musela po pár stránkách odložit, protože mě příběh silně zasáhl. Není to ta kniha, ke které si člověk sedne a přečte ji na jeden zátah, ale rozhodně je to kniha, která za přečtení stojí.

Petrasim
19.02.2020

Mám 2 dcery, tak mi bylo úplně smutno z toho, k čemu může nedorozuměním dojít a člověk si najednou uvědomí, jak je život krátký a čas nejde vrátit zpátky.

Ivanule
24.01.2020

Krásně napsaný příběh nemoci,který nás bohužel potkal v rodině ale v jiné formě této nemoci.Autorku jsem si oblíbila pro její styl psaní a také příběhy,které jsou ze života.

terka95
07.01.2020

Námět s nemocí mě zas až tak neoslovil, čekala jsem doják a celou dobu mi to přišlo, že si na ten doják knížka jen hraje :) Průměr.

Lejdus
04.01.2020

Kniha mne neoslovila. Ani styl psani autora. Po par strankach jsem ji odlozila a uz se k ni nejspise ani nevratim.

Jirinamac
19.10.2019

První třetina knížky mě moc neupoutala a přišla mi dost přeskakující v ději, ale pak to dostalo jiný spád. Neměla jsem ponětí o čem knížka je a nebyla to má první knížka o alzheimeru. Tyto knížky jsou vždycky hodně emotivní a je fajn, když tito lidě mají rodinné zázemí. I když tady to trvá, než se k němu dopracují.

DominaCZ
11.08.2019

Panebože proboha ani nevím co napsat...přiznala bych se k něčemu, ale raději nepřiznám, poňáč bych v místních očích klesla, proto řeknu jen že to pojednává o tak těžkým tématu a ztrátě člověka, kterýho jste doposud znali a on vám kvůli nemoci mizí nenávratně pryč, že je to pro mě příliš silné a proto jsem to v půlce vzdala.

Byla mi jedno její svatba nebo otec.
Nepotřebovala jsem tam ani její ségru.
Mohlo to být klidně jen o ní a o "mámě", která už nebyla tím, kým byla.

Autorka dělala ve zdravotnictví, takže toto téma zná natolik, nakolik je tahle knížka "dobrá".
Čtivá, ale bolí.