Utopená Sally

Utopená Sally https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21995/utopena-sally-21995.jpg 4 45 16

Stopy hrůzy 102, ze série Prokletá škola. Debbie Sterlingová je zvláštní dívka a taky hodně osamělá – vždyť komu by se mohla svěřit třeba s tím, že občas vidí duchy? Anebo že v řece, která protéká Borgentownem přebývá utonulá dívenka Sally, která jí ukradla psa? Jenže ona ji viděla a ví, že mrtvá Sally způsobila smrt Debbiiny spolužačky Carol a taky doktora Parkinsona. Debbie začíná pátrat, jak a proč nebohá Sally zemřela, proč nemůže najít klid a co vlastně chce. Nečekané a příjemné pomoci se jí dostane od Toma, syna vydavatele místních novin, i když ten na duchy a oživlé mrtvoly ani trošku nevěří. Začínat si něco s mrtvými však může být zatraceně nebezpečné a Debbie se o tom přesvědčí na vlastní kůži... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Signet

Drowned Sally , 1999

Petra-Nela
17.12.2023 4 z 5

Knížku jsem koupila až po 30 letech, a nezklamala.

Petra-Nela
16.12.2023 4 z 5

Knížku jsem sehnala až skoro po 30 letech na knihobot, měla jsem radost,

Martin82
03.10.2023 3 z 5

Klasický horor od Andrew Halla, kde nesmí chybět přestěhovaná a předělaná střední škola ze starého hradu a pizzerie u Alexe se zpívajícím majitelem :o). No příběh je určitě lepší než předcházejí SH 101 Semeno zla od stejného spisovatele, ale podle hodnocení jsem přeci jen očekával něco víc - třeba wow konec. Bylo to ok, ale třeba takový Malý mstitel, to bylo jiný kafe...no prostě takový průměr - 60%.

uzivatel83509
26.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh byl napínavě napsaný - začátek se opravdu povedl, bohužel děj lehce předvídatelný bez nějakého "wau" efektu... musím ale podtrhnout skvěle vykreslenou scénu, kdy Debbie sleduje Sally s ostatními dětmi u vody.. to se fakt povedlo!

jaroiva
24.09.2023 4 z 5

Tohle se mi zrovna trefilo do nálady. Takže i když to není žádná "literatura", opravdu mě to bavilo. Sally mi trochu připomněla Ufňukanou Uršulu z Ohnivého poháru. A jako oddechové čtení to bylo moc příjemné.

NikoLen
23.07.2021 5 z 5

Tahle se mi dobře četla, narozdíl od té přechozí, možná to vážně bylo překladem, kdo ví... každopádně zajímavý krátký příběh s kapkou tajemna :-) přesně jak si stopy hrůzy pamatuju :-)

DominaCZ
26.05.2021 5 z 5

Tady, jak se mi ještě nestalo, mi je těžko číst, protože mi jí je líto.
Knížka je jemná, páreček je k sobě něžnej a milej, nekazí to prdlej rádoby emeriken překlad pubošů ze střední a nakonec to jasněže končí dobře, ale tyjo...mě to normálně dojímá guys!!!!!!!!

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tady mi bylo hrdinky a jejího pejska líto. Hodně citlivě popsaný děj, moc se mi to líbilo. Hrdinka vše popisuje jemně, citlivě že mně příběh fakt chytnul za srdce. Dobře to dopadlo.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Jedna z těch lepších Stop hrůzy, jejíž děj si i po těch letech pamatuju. To o ostatních knížkách z téhle série říct nemůžu :) Výborné na zabití času, třeba při čekání na vlak a podobně. Kraťoučký, jednoduchý příběh, nad kterým se nemusí moc přemýšlet.

Nellinka
14.07.2015 5 z 5

Milý strašení s dotekem historie

lucie2371
17.05.2015 5 z 5

Tato kniha ze série Stopy hrůzy se mi opravdu líbila. Hlavně ten konec byl dojemný i slzička ukápla.

Luccy78
02.05.2015 5 z 5

Mě se knížka moc líbila, přečetla jsem ji za jeden den..

anoti
08.02.2014 3 z 5

Mám radši stopy hrůzy bez duchů a nadpřirozena nebo alespoň v rámci racionálnějšího děje.

Klarineta
03.03.2013

Knížku jsem přečetla na jeden nádech, napínavá od začátku do konce. Sice to není ten typ literatury, kterou bych si mohla napsat do ČD, ale na odreagování je super.

sabanka
17.04.2012 5 z 5

Nevím jak je možné, že s i stále pamatuji o čem která kniha byla a tak ráda po letech opravuji komentáře. Inu tato kniha byla tak jaksi nepopsatelná. Líbí se mi tato série... Líbí se mi rychlý spád těchto knih a někdy se objeví i stopy hrůzy. Tyto retro horory mě velmi zaujali, ale bohužel nejsou skoro nikde k sehnání a právě nad tím mé srdce málem pláče :D Snad mi někdo z vás poradí neb napíše jaká je jeho oblíbená kniha při které se u něj zjevují Stopy hrůzy.

Bytost na cestě
18.01.2012 2 z 5

Klasický horor let devadesátých :-)

duchové a přízraky

1999  80%Utopená Sally