Semeno zla

Stopy hrůzy 101, ze seriálu Prokletá škola. Nekonečná řada obětí – to je důsledek invaze mimozemských bytostí, které se usadily nedaleko Borgentownu. Inteligentní a kruté rostliny potřebují ke svému dalšímu rozmnožování lidská těla a berou si je bez jakýchkoliv skrupulí. Pamelina sestra, její vysněný idol i další kamarádi se postupně stávají nadlidskými zrůdami, které nemilosrdně zabíjejí ve službách vetřelců z cizí planety. Vypadá to, že Pamela a Viktor, její věčný ctitel, nemají sebemenší šanci. Na každém kroku, v každém dni a v každé noci na ně číhá hrůzyplná smrt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21996/stopy-hruzy-semeno-z.jpg 329

Borgentown - město hrůzy 1.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Signet

The Feed of Evil, 1999

Kniha Semeno zla

Kontryhelka
02.12.2020

Takhle kniha mně hodně nadchla. Sci-fi. Ale zajímavé. Nikdy jsem nic podobného nečetla a byla příjemně překvapená dějem. Opravdu jsem měla z téhle knihy dobrý pocit.

_Peprmintka_
02.12.2017

Bohužel musím naprosto souhlasit s Nellinkou, neboť ona vystihla snad vše, co je na téhle knize špatně. Irelevantní chování a naprostá absence nějakého zdravého rozumu, logického uvažování postav, či dokonce adekvátní citové odezvy na něčí smrt. Pohrát si autor o krapet víc s návazností, detaily a lidskostí postav, mohlo by se jednat o slušnou béčkovou jízdu, nad jejíž nepropracovaností by tu nemuseli všichni spílat.

Nicméně, Stopy hrůzy vždy byly zábava devadesátkového hororového braku a proto je tak na tyhle v něčem pořád kouzelné knížečky třeba pohlížet. V rámci série je tohle pro mě jeden z těch slabších dílů, na zaplnění večera nějakou jednohubkou, která nenutí ani při nejmenším přemýšlet, však ideální. Dvě hvězdy minimálně za to, že jsem se od toho do tří do rána nemohla odtrhnout, jak hloupé a chytlavé to bylo.

marek6463
02.07.2016

Souhlasím, že to je klasika devadesátých let minulého století, přesto mě to docela bavilo.

Nellinka
14.07.2015

Bohatýrský slepičky balí bohatýrskýho kohoutka.... a nevšimnou si, že on není on.
To, že smrdí, pozná číča až v díře.
To, že právě zabitá kamarádka ožívá a je jiná, nikoho nepohne to řešit.
Na to, že chlastaj jak pominutí a nevidí určitou barvu řeší jen udiveným pohledem.
K tomu, že se jejich matka chová jako povýšená nána, nechávají beze slov a rády se přizpůsobují.
Přiletělo cosi, ale mladí se seberou a typicky americky do toho vlezou ... nikoho nepřekvapí, že někdo ví, co jsou snímače z biomasy apod.
Nikdo neřeší, jak je možné, že ač musí rostliny pro získání gen-infa dlouhe prorůstat do mozků obětí, v případě Salome a symbionta došlo k přeměně a vtělení se ve vteřině.
Jak mohly rostliny navázat v životech svých obětí a jak mohly žít jako mladí lidé a fungovat?
Prostě psaníčko, které nemá jaksi .. návaznost ani smysl.

Magdalen
06.05.2015

Asi ve třetí/čtvrté třídě u nás ve škole byly jednou za čas k prodeji různé knížky, co si pamatuju, spíš na mě působily nezajímavě a nudně, často hodně levné. A tak jsem si jen tak koupila po 10,- korunách pár horůrků z téhle edice-Většinou jsem se spíš smála, je pravda, že to má své kouzlo. :) Béčko to rozhodně je, ale do teď si na tenhle i dalších pár příběhů pamatuji.

Babouš
15.09.2014

Ano, béčko, ale s kouzlem a hezky vykreslenou devadesátkovou atmosférou.

D.-e.-e.-
26.08.2013

Béčkový (ne-li hůř) horor, u kterého se o Vás strach ani neotře, natož aby prostoupil celé Vaše tělo. Knihu vidím spíše jako silně banální oddechovku. Jako nejvíce absurdní a nejméně uvěřitelná mi přišla pasáž, kdy Pamele, obyčejné dívce, která se nikdy nesetkala s ničím nadpřirozeným, před očima kamarádů vyjel z rukou zářící blesk, podťal palmu a veškerá reakce party spočívala v tom, že jeden z přihlížejících kluků utrousí vtípek ve stylu "Jsi horší než Terminátor" a dál všichni včetně Pamely nevzrušeně pokračují v předchozí debatě. Považujete tento přístup za normální nebo lépe řečeno odpovídající dané situaci, kdy se mladí lidé nečekaně stali svědky, popřípadě dokonce účastníky něčeho nadpřirozeného? Já rozhodně ne. Měla jsem sto chutí knížku okamžitě odložit a ztrestat tím spisovatele, který byl zřejmě příliš líný na to, aby se pokusil o uvěřitelné propracování. Neudělala jsem to pouze proto, že knihy zásadně dočítám.

Karmína
18.01.2012

Klasický horor let devadesátých :-)