Domčik Domčik komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moyes je sázka na jistotu. Nádherna kniha! Na začátku jsem si říkala, jak se jedná o úplně odlišný příběh, že to asi nebude ono. Ale po pár stránkách mě to neskutečně vtahlo a nutilo stále číst. Dojemne, krásné, jsem nadšená a těším se na její další tvorbu.

08.01.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Nemám slov. Kniha je naprosto skvělá. Tolik pocitů, které ve mě vyvolala, jsem dlouho (možná nikdy) u knihy neměla. Moje srdce se chvíli radovalo, pak bylo roztříštěno na kousky, aby jej pak na konci zase poslepovala. Nečekala jsem, že někdy budu takhle z nikdy úplně psychicky vyřízená. Líbilo se mi i prolínání Tehdy a Teď, krásně příběh vykreslil. Ale mám radost za konec, nevím, co bych dělala, kdyby to skončilo jinak. Jinak ale určitě doporučuji!!

11.04.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Líbí se mi spád, jakym kniha byla psána. Chtěla jsem vedet, jak to dopadne a za skoro dva dny přečteno. Moc dobře vykryslene pocity jednotlivých osob, jejichž vyprávění se střídají a tak mi člověk možnost vidět situaci z jinych úhlu. Závěrem, kniha skvělá. Jenom se těším, až vydá zase nějakou pecku, jako byla její prvotina.

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Tohle se hodně povedlo! Moyes mám ráda a tato mě teď uchvátila. Milé čtení, pohodové. Mám ráda její časově prolínáni, které utváří následně celek. Doporučuji.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Bravo, bravo. Přesně tento typ knihy mám ráda, knihu propojuje láska, napětí, milostné hrátky, rodinný život. Příběh krásné plynul a hltala jsem jednu stránku za druhou. I by se mi líbilo, kdyby měla kniha více stránek. :-D Nicméně příběh plný emocí, který mě chytl za srdce a ještě dlouho si budu příběh vychutnávat.

28.03.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

I když každý hned ví, jak příběhy v jejich knížkách skončí, tak mě se prostě líbí sledovat, jak se postupně postavy vyvíjejí a propracovávají k výsledku. Tyhle romantické úniky mám ráda a tento se jí povedl. Úplně jsem cítila, jak se procházím společně s Fi po Japonsku a i když tyto východní země nemusím, tak po přečtení knihy mám chuť ji navštívit. Tohle se hodně povedlo a vylouděný úsměv na konci knihy stál za to. Po jejím přečtení jsem se cítila nadšená. Doporučuji.

07.04.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ale jo, dobrá oddychovka, u které se člověk zasmál a držel palce Poppy, aby už přestala být tak ztřeštěná a konečně se jí v životě dařilo. Jsem ráda za šťastný konec, který se dal očekávat, ale to nic nemění na tom, že dávám palec nahoru.

17.03.2021 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Musím se omluvit. Po pár stránkách jsem si říkala, že to asi nebude příběh pro mě. Ale pak. Kniha plyne, příběhy a časově roviny se prolínají a nutilo mě to neustále číst. Krásný romantický příběh, kdy mi na konci i slza ukápla. Úplně jsem cítila, jak sedím spolu s Kateřinou na pobřeží a nasávám atmosféru prostředí. Tohle se hodně povedlo!

16.02.2021 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Předchozí kniha Zrcadlový muž mi už pak lezla krkem a Pavouka jsem se bala, že se mi série úplně zprotivi. První knihy jsem totiž úplně hltala. Jsme ráda, že jsem Pavouka přečetla, protože kniha má úplně suprový spád, atmosféra úplně, že by se místy dala krájet. V určitých částech jsem skoro nedychala a musela jsem číst dál a dál. Je pravda, že brutalita je tady na vrcholu, až jsem z toho měla noční můry, ale ten spád a jak to všechno graduje, gratuluji autorům. Už se těším zase na další,pokud bude.

28.06.2023

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

O bože, děkuji! Tohle byla velka paráda. Neskutečně se mi líbilo, jak byl příběh propracovaný a hluboký a dokázal mě vtáhnout. Krásne vykreslené pocity a myšlenky. Musela jsem se držet, abych knihu nepřečetla za den. Příjemné oddechové čtení, vřele doporučuji!

02.07.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tohle byla pecka! Chvílemi mi to přišlo trošku utažené za vlasy, ale neskutečně pobavilo. Romantická oddechovka, u které se člověk nenudil a záviděl. :-D

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Jee, tohle bylo skvělé. Přesně takovou odpočinkovou a zábavnou knihu jsem potřebovala. Sarkasmus Anny se mi neskutečně líbil a knize dodal smrnc. Pokud se chce člověk pobavit, ideální, doporučuji.

19.06.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Myslím, že její prvni knihu už nic nepřekoná. Terapie je dobrá, ale čekala jsem asi více. Nicméně četla se dobře, možná druhá polovina mi přišla, že se táhne a pak najednou konec. Teda netušila jsem, kdo je vrah do poslední chvíle. Kniha se čte dobře, ale že by zanechala hlubší zážitek, to vůbec.

18.05.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha má zajímavý námět. Škoda jenom velké reklamy. Asi jsem očekávala více, s ohledem na to, jak byla všude promovaná. Nicméně četla se dobře, oceňuji krátké kapitoly. V druhé polovině knihy mi přišlo, že se trochu opakuje a zbytečně natahuje, ale závěr mě poté potěšil. Závěrem tedy kniha hezká, ale čekala jsem více.

11.03.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha je hezká, romantická, splňuje to, co se od ni očekává. I závěr je takový. Jenom jsem čekala, že se do Švýcarska přenesu, ale nestalo se tak a nevtáhla mě tak, jako její předchozí knihy odehrávající se Chorvatsku, Francii a Japonsku. Ale co se mi líbil, byl zápal Miny a její nadšení pro pečení.

22.02.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jako co se musí uznat je to, že prostě oni umí vystavět příběh tak, že vtáhne do děje a prostě musíte číst, hlava nehlava. Sice možná se náměty a styl příběhu stále opakují, ale to jim odpouštím. Určitě doporučuji.

22.12.2020 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Historická část se mi líbila více. I když je pravda, že jsem si rozuzlení právě historické části představovala trošku jinak. Více bych ten konec asi rozvedla. Takhle mi to přijde, že to bylo strašně rychle utnute. Ale celkem se mi líbil,i když jiné její knihy jsou lepší. Ale celkově kniha splnila očekávání.

26.01.2022 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Za mě už jako ne. První díl byl naprosto famózní, ale tohle se nepovedlo. Bez nápadu a té původní peprnosti, který měl první díl. Celou dobu jsem bojovala s pocitem odložení knihy, ale odložit knížku nenávidím, tudíž bohužel přečteno. Jedinym plusem na tom byly momenty Williama a babičky. Jinak ztráta času.

07.10.2021 2 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Co musím uznat je obálka, ta mě chytla hned. Ve výsledku se mi příběh líbil. Ale první polovinu knihy jsem tedy pretrpela, pro mě zdlouhavé a nezáživné. Některé pasáže mi přišly úplně zbytečne. Druhá polovina už se konečně rozjela a bavilo mě to. I když jsem čekala jiný příběh, tak vy výsledku jsem ráda, že jsem knihu na začátku neeodlozila (měla jsem chuť).

22.07.2021 3 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

U knihy potřebuji, aby mě po prvních stránkách přibeh vtáhl a já si řekla jo!, to bude ono. Tady se to nestalo a vůbec jsem si říkala, zda to mám dočíst. Díky bohu, že jsem knihu dočetla! Nádherný, příběh plný lásky, citu, i když smutný. Závěr jsem tedy oplakala.

29.03.2021 4 z 5