Abikk Abikk komentáře u knih

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tak už po osmé s Kate a opět výborné. Prostě se mi ty příběhy s Amiši hodně líbí a doufám, že mě neomrzí :o)

14.06.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Patý případ Servaze a opět vynikající.

14.06.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Za mne nudné, nezáživné a postavy nesympatické. Jak tu zde je zmíněno, také bych spíše zařadila do YA. Samé dohady, kdo s kým a napětí nikde.

14.06.2021 1 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Skvěle napsaný příběh o tajemství jedné rodiny. Děj ubíhal tak rychle, že jsem byla v šoku, že jsem už na konci. Představovala jsem si ten ponurý dům, podkroví, zahradu, obyvatele domu v černých hábitech. Bála jsem se, že se z toho vyvine duchařina, ale naštěstí tomu tak nebylo. Určitě doporučuji přečíst :o)

14.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Já mám už asi u Mornštajnové vybráno. Od Hany se mi bohužel nic nelíbilo a ani tento příběh mě nepohltil. Nejdřív jsem si jí ani přečíst nechtěla, protože se jedná o antiutopii a udělala bych lépe. Linie dlouhé tak, až jsem zapomněla, že se začalo nějakou Majou. Dočetla jsem z donucení. Asi už nebudu další zkoušet.

11.06.2021 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje první kniha od Cartera a nezůstane u jedné. Skvělá práce, skvěle napsané, napínavé. Nemám ráda krátké kapitoly, ale vždy poslední věta kapitoly vás nutí číst dál a dál. Nechápu jak může někdo vymyslet takové pachatelovy metody, originální. Z mne hodně dobrá jízda.

05.06.2021 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Hodně dobře napsaný thriller se zajímavou zápletkou. Příběh jsem si užila až do konce.

05.06.2021 3 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Djatlovova skupina me hodně zajímá. Výborně napsané, jen za ten konec dávám o hvězdu méně.

05.06.2021 4 z 5

Zatmívačka Zatmívačka Ed Brubaker

Výborný komiks z prostředí Hollywoodu.

05.06.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Za mne nudné. Anotace zněla skvěle, ale příběh mě nijak nedostal a neokouzlil. Začátek celkem slibný, konec ušel. Dočetla jsem jen proto, že vždy dočítám :o)

05.06.2021 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neuvěřitelně silný a smutný příběh jedné rodiny, který bohužel je reálný. A ten konec .... uuufff, ale zároveň wow ....

10.03.2021 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Z počátku se výborně četlo, ale postupem stránek mi to přišlo zdlouhavé. Klidně by mohla být kniha o 100 stran kratší, protože příběh byl napínavý pomalu až do samého konce. Ale některé pasáže na mne byly moc dlouze popisovány.

24.02.2021 4 z 5

101 způsobů jak použít mrtvou kočku 101 způsobů jak použít mrtvou kočku Simon Bond

Jako majitelce kočky mi občas svrbí prsty zalistovat v knížce znovu a znovu :o))) Vtipné ač morbidní.

18.01.2021 4 z 5

Labyrint z ledu Labyrint z ledu Buddy Levy

Mrazivě skvělá knížka o dobývání Arktidy. Pro mne celkem neuvěřitelný příběh o odvaze a vytrvalosti expedice v těch nejdrsnějších podmínkách.

18.01.2021 5 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Byla jsem podle komentářů připravena na nechutný příběh, který možná ani nedočtu, ale dočetla. Gradující originální příběh, který nejde nedočíst :o)

18.01.2021 3 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Moc milá knížka (pokud se to tedy dá tak říct vzhledem k tématu :o))

18.01.2021 4 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Jako jooo. Bylo to opravdu zajimave cteni. Vyborny pribeh od tak mladeho autora. Klubovna - jako opravdu? Ja myslela, ze je to minulost a dnesni teenageri travi cas spise na "tom sene" nebo v hospode. O to vice me to bavilo :o)

10.11.2020 3 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Opět výborný příběh.

09.11.2020 5 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Pro mne to bylo utrpení. Nesedl mi žánr a postavy, přestože mám ráda příběhy z končin. Těšila jsem se na základě hodnocení na příběh, který mě vtáhne do děje. Zato mi to přišlo neosobní a vůbec jsem se nedokázala začíst. Ač krátké, tak pro mě děsně dlouhé:o(

26.10.2020 1 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Knížka byla vtipná a milá, ale bohužel jsem se nedozvěděla nic, co bychom už nevěděli. Ocenila bych, kdyby byla delší a autorka nás seznámila s více intimníma historkama žen v Íránu. Nemyslím si, že je jich tak málo :o)

20.09.2020 4 z 5