Ostrov

Román o neobyčejné hrdince Ingrid, jenž okamžitě zaujme čtenáře archetypální silou vyprávění o zápase lidí s drsnou přírodou. Opírá se o skutečný příběh lidí, které autor poznal ve svém dětství a je situován do první poloviny 20. století na malý ostrov Barroy na severozápadním pobřeží Norska.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220196/ostrov-220196.jpg 4.3145

Ingrid Barrøy 1.

Vydáno, Pistorius & Olšanská

De usynlige, 2013

Kniha Ostrov

dlabikk

Pro mne to bylo utrpení. Nesedl mi žánr a postavy, přestože mám ráda příběhy z končin. Těšila jsem se na základě hodnocení na příběh, který mě vtáhne do děje. Zato mi to přišlo neosobní a vůbec jsem se nedokázala začíst. Ač krátké, tak pro mě děsně dlouhé:o(

martina.riz

Syrové, drsné, krásné čtení.

igor6114
05.11.2019

Drsná príroda,drsný život rodiny na ostrove...ok, ale je to celé také utahané a za mna nudné.
Jar,leto,jesen,zima...rybačka,starost o dobytok,nákupy na pevnine...nuda,zima,sem tam nejaká smrt. A to rok za rokom dookola. Snad bude Bíly oceán zaujímavejší.

Finn69
04.11.2019

Tak tohle mě totálně dostalo.
A přitom je to jen (hodně seversky úsporně) popsaný každodenní život jedné norské rodiny na začátku 20. století. Žádná severská detektivka, žádná zběsilá akce, prostě jen práce, zima, práce, bouře, práce, ryby, práce, práce. A to bez přestávky od té doby, co se naučíte chodit, až do smrti. Moc se tu nemluví ani se nehrabeme ve vztazích a psychologii - věci jsou prostě tak jak jsou a musíte s nimi žít.
Zní to asi docela depresivně, ale nikdo z ostrovanů by svůj domov dobrovolně neopustil a bez toho každodenního boje s mořem, s přírodou, by asi žít ani neuměli.
No, a já si jdu urychleně pořídit další dva díly :)

camelopardus
21.10.2019

Neskutečná houževnatost, pracovitost, vytrvalost a otužilost "lidí moře" je pro mě, žijící v pohodlí vyhřátého městského bytu, až zahanbující. Obrovský potenciál dětí, které jsou doslova od prvních krůčků zapojovány do pomoci dospělým a ve dvanácti jsou již schopny samostatně zastat veškeré práce na ostrově. Výstižně jsou popsány veškeré činnosti, které jsou s životem na lofotském ostrově za polárním kruhem spojené. V takovéto velmi soudržné a pevnými vazbami propojené komunitě je pak ztráta kteréhokoliv člena velmi citelná...

esfinge
07.10.2019

Krásně napsaný příběh o rodině žijící na odlehlém ostrově. S každou stránkou, kdy jsem si říkala proč se neodstehují, jsem je víc a víc obdivovala. Úplně jsem citila jak zoufalost, tak lásku k ostrovu.

lea25
20.07.2019

Syrový příběh,syrová příroda.Nelehké žití.Představovala jsem si,jak by se tam asi žilo mně.Určitě by člověk neměl prostor ve své hlavě řešit malicherný kraviny,protože důležitý je přece žvanec.Doporučuji hlavně těm,co se litují a stěžují,že jejich život stojí za kulový.

Alma-Nacida
18.06.2019

Pěkná kniha, kde čas zdánlivě poklidně plyne, ale pod povrchem žhnou vášně, temnota se dere ven a záleží jen na dětech, že všechno nekončí katastrofou. Díky za skvělý čtenářský zážitek! :)

Zeď vzpomínek
Zeď vzpomínek