dlabikk dlabikk komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Moc povedené pokračování série s Josie Quinnovou. Napínavé, zamotané, jedním dechem poslechnuté :o) Okamžitě se pouštím do dalšího dílu, který vypadá hodně slibně a dost osobně.

17.05.2024

Jako mnozí tu jsem se na knihu těšila, neb mám ráda příběhy podle skutečných udalostí, ale jsem zklamaná. Kniha by se měla spíš jmenovat Příběh ženy českého hoteliéra, protože ona jako hoteliérka se objevila na pár stránkách. Dále linka s Johnem .... ošizené ... stejně tak její děti ... cesta do Ameriky ... Zvláštní a rozporuplné, proto za mne 2,5*

16.05.2024 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Škoda, že kniha není uvedena jako sci-fi či fantasy nebo jak se tento žánr nazývá. Nečetla bych jí neb mne tyto příběhy nebaví. Bylo tomu i teď. Bohužel jsem to pochopila jen částečně a byla to ztráta času. Věřím, že své fanoušky, co žánr mají rádi, si našla. Dvě hvězdy za snahu mne udržet v ději, než jsem zjistila oč běží :o)

14.05.2024 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Opět drsné poslouchání, jinak to ani být nemůže. Nelidské podmínky, hlad, znásilňování a brutalita na denním pořádku. Bohužel v půli knihy jsem začala gůglit, když jsem si zde přečetla pár komentářů. Hodnotím knihu jako výpověď "nějaké paní", protože zajisté se toto někomu stalo a je jedno jestli to bylo malinko jinak. Pokud je pravdou, že si paní Věra příběh vymyslela, je proto, aby ze státu vytřískala pár miliónů jako odškodnění, tak nemám slov.

14.05.2024 3 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Výborná detektivka se zajímavým rozuzlením. Poslechnuto na jeden zátah :o)

13.05.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Dlouho jsem čekala na audioknihu a konečně jsem se k ní dostala. Mám velmi ráda knihy z této země. Opět drsné, surové a smutné vyprávění, tentokrát 17ti leté severokorejky, které chtěl otec zachránit život ... jak to dopadlo se dočtete v dalším napínavém příběhu od Niny Špitálníkové.

13.05.2024 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Napínavé od začátku do konce. Jen to rozuzlení mi trochu nesedlo. Dokázala bych si představit jiný závěr. Vzhledem k tomu, že mě držel napnout jak kšandy až do konce, tak za to, dávám jen o * méně :o)

11.05.2024 4 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Dlouho jsem čekala na další knihu od S. Lapena a konečně jsem se dočkala a ani tentokrát nejsem zklamaná. Sice je příběh trochu méně uvěřitelný, ale o to mi až tak nejde, beru to tak jak to má být. V závěru jsem spokojená a knihu jsem si užila. Plno zvratů a napětí opět nechybí :o)

09.05.2024

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

I druhý díl této série mne bavil.

06.05.2024

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Poslední dobou jsem Kate zanedbávala a po pár stránkách jsem zjistila, že mi děsně chyběla :o) Opět výborný, skvěle vypracovaný příběh z komunity Amišů.

01.05.2024 4 z 5

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

I druhý díl série byl zajímavý a napínavý. Postavy mi nejsou nesympatické. Díly jsou krátké a pěkně odsýpají, tak se asi rovnou pustím do třetího.

30.04.2024 4 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Jsem nadšená. Moc se mi kniha líbila. Začátek mi přišel děsivý, srovnatelný se severskými thrillery, což by mi nevadilo ... pak se ale děj nesl na vlně hodně slušné detektivky.

30.04.2024 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Příběh plný zvratů, který mne hezky ke konci oblbnul. Skočila jsem na to :o) Není to žádný poklad pokladů, ale bylo to tak trochu něco jiného, než na co jsem zvyklá.

29.04.2024 3 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Ráda cestuji a to i klidně prstem po mapě. Afrika mne neláká, proto si naopak užívám zážitky jiných ... já bych tam totiž nepřežila :o) Kniha se krásně poslouchala. Nechyběl humor ani napětí.

29.04.2024 4 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Nečekala jsem nic ohromujícího a to také ani nepřišlo. Asi jsem viděla a četla víc zajímavé sondy do životů agentů. Nicméně se ale kniha dobře poslouchala a zaslouží si necelé 3* :o)

29.04.2024 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Co dodat ... dojemný a drsný životní příběh v nelehké době. Knihu hezky načetla paní Dana Černá.

25.04.2024 4 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

Silný příběh o tom jak jedno blbé rozhodnutí může podělat život celé rodině. Jak lze očekávat, osudy osob v tomto příběhu jsou stejné jako v každé knize o KLDR - bezmoc, hlad, chudoba a manipulace tamního režimu.

23.04.2024 4 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Krásný a dojemný příběh o přátelství na život a na smrt. Kolikrát jsem tak pohlcena těmi svými thrillery, že mi takové poklady unikají :o) Naštěstí mi bylo ctí si příběh poslechnout, autorku si zařazuji mezi své oblíbené a dávám jasných 5* Souhlasím ale s komentáři, že dějová linka Kláry a Viktora nebyla tak zajímavá (někdy až rušivá) a to oslovení "zlato" bylo divné.

23.04.2024 5 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Netřeba se více rozepisovat, vše tu bylo již napsáno. Silný a smutný příběh, který mohu určitě doporučit. Toto je první kniha od autorky. Koukám, že je plodná a doufám, že ostatní příběhy budou stejně dobré jako tento :o)

22.04.2024 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Ani tentokrát Carter nezklamal a podal nám brutální, sadistické a napínavé dílko. Víc není třeba dodávat ... nezbývá než se modlit, aby další díl byl co nejrychleji namluven :o)

22.04.2024 5 z 5