dlabikk dlabikk komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

První díl této série se mi líbil. Potěšilo mne, že nás autorka podrobně seznámila s osobním životem hlavních aktérů a nemlží jak tomu je u spousty thrillerů (i když tady asi více sedí označení detektivka). Sice to není nic na co bych si za týden vzpomněla, ale četlo se to samo a nejspíš budu pokračovat :o)

12.02.2024 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

S touhle sérií se trochu peru. Příběhy jsou napínavé, svižné a zamotané, ale problém mám s Lottie. Je mi nesympatická díl od dílu. V tomhle obzvlášť. Vzhledem k tomu, že oblíbených inspektorek mám hodně, nevím, zda budu pokračovat s celou sérií. Jisté je ale to, že čtvrtý si pustím určitě, protože konec tohoto dílu by hodně překvapivý :o)

09.02.2024 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

- Audiokniha -
Tento díl mne nenadchnul jako díl první, ale stále jde o slušný thriller. Občas mi přišlo, že se v knize nic moc neděje a trochu se děj táhne, ale druhá polovina to zachránila. Sayer jsem si oblíbila a anotace třetího dílu mě navnadila na koupi další audioknihy :o)

08.02.2024

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Naprosto souzním s komentářem @soukroma. Lépe bych knihu nepopsala. Poslouchala jsem jako audio, krásně načtené, nicméně u mne tentokrát za 3*.

06.02.2024 3 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Věděla jsem, že to nebude lehké čtení a nebylo. Jediné, co mi vadilo, bylo již zmíněné opakovaní textu. Respekt a čest její památce.

05.02.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezké, čtivé, dojemné i drsné a na konci překvapivé. Kniha se mi moc líbila, předčila mé očekávání. Nejsem moc na sáhodlouhé popisy fauny a flóry, to mne občas i trochu nudilo, protože to oddalovalo rozuzlení celého příběhu. Nicméně ve mne zanechal zvláštní pocit a musím se vrhnout na film, abych si přiřadila obličeje :o)

04.02.2024 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 1 Kei Koga

Tak tohle se mi hodně líbilo. Hlavní hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou a mstí se tím, čím se pachatelé provinili. Na něj se tak hezky kouká, že si musím pořídit další díly :o)

01.02.2024 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Krásný a smutný komiks. Moc hezky zpracovaný s krásnými ilustracemi vhodný pro děti i dospělé. Trochu jsem si ze začátku těžko zvykala na styl písma, kdy s vypadalo jako j, ale časem jsem si zvykla. Sibiřské haiku je příběh o vyhnanství na Sibiř očima malého kluka, otcem autorky knihy.

01.02.2024 4 z 5

O tomto spolku jsem viděla snad jeden dva filmy. Ocenila jsem tedy, že vyšla kniha pod Absyntem, jelikož mě zatím knihy jím vydané nezklamaly. Čekala jsem trochu podrobnější popis a jak a kde fungují dodnes. Nicméně kniha se dobře poslouchala a jsem spokojená.

31.01.2024 4 z 5

Holmes z Kjóta 1 Holmes z Kjóta 1 Mai Močizuki

Hezká jednoduhubka, krásně ilustrovaná. Mrzí mě, že tyto mangy nejsou v barvě, užila bych si jí víc, ale chápu, že rozpočet tomu asi nenahrává. Třetí manga po Muži v domácnosti a tentokrát v této budu pokračovat :o)

31.01.2024 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Tak tohle jsem si hodně užila :o) Myslím, že už vím čím si budu krátit čas čekáním na dalšího Cartera. Napínavé, neotřelé a svěží. Ford a obzvlášť Hannah jsou sympatickou vyšetřovací dvojicí.

30.01.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jak už to u mne bývá, musela jsem začít první knihou spisovatele a dle hodnocení se můžu těšit na další knihy. Tento příběh z prostředí Krušných hor se mi líbil, ač byl smutný a úplně lehce se neposlouchal.

28.01.2024 4 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Tak definitivně pro mě tato série Muže v domácnosti není ... Né, že by to bylo blbé, manga je hezky nakreslená a pobavily mě v ní popisy situací typu "šoup, sáh, chyt, ... ", ale jak jsem zmiňovala u prvního dílu, tak nějak z toho nic nemám :o)

28.01.2024 2 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Jelikož jsem milovník komiksů, tak jsem si koupila pár manga knížek na zkoušku. Ač je mi jasný děj i humor, tak mě to vůbec nenachlo ani nepobavilo. Možná nejsem věková skupina :o) Je to nastěstí jednohubka ani ne na hodinku. Mám ještě díl druhý, jdu na něj :o)

28.01.2024 2 z 5

Václav Havel Václav Havel Eda Kriseová

Václav Havel je zajisté jednou z nejdůležitějších osobností naší historie a jeho strastiplnou cestu k prezidentské funkci velmi obdivuji a je třeba si ho vážit. Životopis je velmi mile a přátelsky napsán, protože paní Kriseová byla jeho kamarádka a mně se to právě proto líbilo. Škoda jen, že dalších takových prezidetů už asi nebude, na které bych byla tak hrdá.

27.01.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

No tvl ... To bylo něco na co jen tak nezapomenu. Tak drsné poslouchání jsem dlouho neslyšela. Odporná zvěrstva odporné doby, na kterou by se nemělo zapomínat a naopak připomínat. Děkuji všem hrdinům, kteří se zasloužili o to, že v takovéto době už nemusíme žít! A hlavně paní autorce :o)

26.01.2024 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Moje druhé setkání s Lottie Parkerovou. No co k ní říct? Není mi vůbec sympatická a jako vyšetřovatelka trochu mimo vše regule. Ani doma to moc nezvládá. K příběhu dodám jen, že celkem odsýpal a zvratů bylo hodně. Jen nejsem úplně milovník obchodníků s lidským masem a orgány, takže jsem si to až tak neužila. Mám koupený třetí díl, tak dám ještě jednu šanci a uvidíme, zda se nakonec dostane mezi mé oblíbené série :o)

25.01.2024 2 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tak jsem si po předchozím dílu spravila chuť a konečně to byl starej dobrej Raker. Musím říct, že dějová linka s Healym mě asi ale baví nejvíc a tím mne nutí číst dál a dál. Mám ráda otevřené konce, je se pak na co těšit a zbytečně neodkládat další díl :o) Děj se mi líbil, i když opět trochu překombinovaný.

24.01.2024 3 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak tento díl byl nabitý vším možným, hlavně humorem a já jsem se nesmírně bavila, i když nešlo úplně o krimi jakou známe. Asi je potřeba občas trochu jinak oživit sérii a tady se to povedlo :o)

23.01.2024 4 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

U knihy jsem se trápila celý měsíc a tímto jsem konečně ukončila loňskou výzvu. Námět nebyl špatný, ale celé se to táhlo, zdlouhavé popisy všeho možného. Ani konec to nezachránil...

19.01.2024 1 z 5