dlabikk Online dlabikk komentáře u knih

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Já se nesmírně bavila. Byl to můj první román pro ženy po hodně letech a nelituji :o) Vtipné (až jsem se fakt kolikrát smála nahlas), svižné a ze života. Výborně načtené paní Juříčkovou. Zkusím i díl druhý a snad mne nezklame :o)

28.03.2024 4 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Opět jsem sáhla vedle. Začátek byl super, v půce knihy se mi už nedařilo udržet pozornost.

16.03.2024 2 z 5

Dávno ztracená Dávno ztracená Sara Blædel

Tento díl mě do děje moc nevtáhnul. Téma ale bylo zajímavé. Často se nad tím doma bavíme a máme každý jiný názor na asistovanou sebevraždu.

16.03.2024 2 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Na této sérii se mi líbí, že neobsahuje žádnou vatu. Od začátku do konce se něco děje a stránky ubíhají rychle, proto mi stačí necelý den na díl. Opět zajímavá a napínavá zápletka. Dokonce nám byla odkryta smrt Louise přítele.

07.03.2024 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Napínavý thriller s neotřelým koncem. Kniha se mi moc líbila. Jen mě mrzí, že nemohu sérii poslouchat od prvního dílu. Po celkem nízkém hodnocení jsem mile překvapena a rovnou jdu na další díl :o)

07.03.2024 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Tak jsem si dle komentářů také pustila audioknihu a dobře jsem udělala. Bylo to děsivé a výborné :o) Také mne překvapilo jak krátká kniha je. Také určitě doporučuji audioknihu.

06.03.2024 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Super svižná a napínavá Weaverovka. Tento příběh mě snad bavil ještě víc než Rakerovky. Doufám, že napíše víc takových příběhů :o)

06.03.2024 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

(SPOILER) Celkem povedená detektivka. Díky krátkým kapitolám četba odsýpá. Konec za mne překvapivý, čekala jsem happy end :o)

05.03.2024 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zklamání, jedno velké zklamání. Seriál se mi líbil, tak jsem si s odstupem času chtěla příběh i přečíst. Tady bohužel nemohu říct, že kniha byla lepší než seriálové zpracování. Děj se mi táhl, že jsem chvílema i ztrácela pozornost. Plus jsem měla v tom, že se mi scény živě vybavovaly včetně jeho pahýlu a umělé nohy. Mrzí mě to, ale ani já nezavdám k tomu, aby se Volání kukačky začervenalo :o)

27.02.2024 2 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Opět jsem spokojená jako u prvního dílu. Trochu překombinované, ale nějak moc mi to nevadilo. Asi proto, že už je člověk zvyklý na to, jak se nás autoři snaží dějem vyšokovat. Přidávám si do oblíbených sérií :o)

26.02.2024 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tento díl byl pecka. Jsem ráda, že jsem po prvním a druhém dala Josie ještě šanci. Poslechla jsem ho téměř na jeden zátah. Napínavé, svižné, překvapující a vůbec mi nevadilo, že se děj točí hlavně kolem Josie.

25.02.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Vtipná a milá knížka, ale to je vše. Jestli byla zamýšlena k seznámením se s budhismem, tak okrajově pro laiky jako jsem já, celkem splňuje očekávání. Bavil mě příběh kotěte vyrůstající po boku dalajlámy, ale nic, abych byla šťastnější jsem si z toho nevzala :o)

24.02.2024 3 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Nečekala jsem příliš a dostala jsem hodně dobrou detektivku z prostředí Šumavy. Bavila mě a doporučuji :o)

24.02.2024 4 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Začínám zjišťovat, že tato série nebude pro mne to pravé ořechové. Dost se mi kniha táhla a nebavila mne.

23.02.2024

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Audiokniha s Vandou Hybnerovou - Skvělý a hodně osobní díl. Začínám mít Josie celkem ráda :o)

22.02.2024 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Jednohubka na pár desítek minut. Za mne zbytečné, nedodělané s otevřeným koncem ...

21.02.2024 2 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Musím říct, že také jsem se nijak o královskou rodinu nezajímala. Pak ale přišla má obliba v poslouchání audioknih a bohužel pouze takto jsem schopná dát biografii :o) Souhlasím s Leona333, těch nářků byla kniha plná až k pousmání. Musím říct, že Harry na mne působil jako jelito (jít na párty v nacistické uniformě, ...) a asi je dobře, že se na trůn nedostane. Kniha mě bavila a pobavila, nicméně zůstávám nezaujatá. Není co závidět a z novinářů mi bylo opravdu na blití ... Počkám si až někdo namluví Pomstu a pak si udělám obrázek, kdo jsou Harry a zvláště Meghan zač.

21.02.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Průměrná detektivka, co se rychle čte, ale žádný zázrak to není. Na rozdíl od většiny mi dcerušky trochu kazily čtení a ocenila bych, kdyby si v dalším díle pan detektiv obstaral chůvu na celý den a nebyla půlka knihy jen o nich :o) Jasný je, že mne zajímá osud jeho maželky, tak zkusím další díl, když už ho mám. Třeba budu mile překvapená. Tento mám ale tak za 2,5*

17.02.2024 3 z 5

Klobouk dolů, vydržet v Číně 7 let, já to dala jen dva měsíce a to jsem po 3 týdnech stříhala metr. Být zahraničním reportérem je něco jako být sňatkovým podvodníkem :o) Musí být na to žaludek a nátura. Čína je stále zemí, kde komunismus je zarytý do morku kostí a je to tam znát na každém kroku. Jediné, co na nich obdivuji je to, jakou rychlostí jsou schopní vystavět či opravit cokoliv a výborné jídlo. Byla jsem svědkem, že během jedné noci byla opravena silnice včetně chodníků. Dál než v Pekingu a na VČZ jsem bohužel nebyla, takže to byl pro mne čtecí zážitek. Byla bych ráda, kdyby vydal i memoáry z blízkého východu. Těším se na druhý díl :o)

14.02.2024 5 z 5

Dvě sestry Dvě sestry Åsne Seierstad

(SPOILER) Åsne Seierstad je sázka na jistotu, že dostanete kvalitní čtení. V mém případě poslech. Trochu mne překvapilo, že rodiče nebyli informováni ze školy, kde jejich proměnu zaregistrovali učitelé. Vlastně i doma dávaly najevo postupující radikalizaci. Trochu zklamaná jsem byla z konce, kde se vlastně nedozvíme, zda přežily, mají se stále dobře jak informovaly rodinu apod. Chudák otec, který ztratil léta života bojem za jejich návrat. Ale kdo chce kam, pomožme mu tam ... Holky zachránit nechtěly. Za mě výborně zpracovaná kniha.

13.02.2024 5 z 5