Jedlová samota

Podtitul: Detektivní příběh podle skutečné události Baladický, místy až hororově laděný kriminální příběh podle skutečné události. Námětem pro zdařilý literární debut se autorce stal skutečný případ z počátku 50. let, kdy došlo k surovému vyvraždění obyvatel selské chalupy kdesi na německém venkově. Neznámý vrah tehdy ubil krumpáčem celou rodinu, včetně děvečky a dvou malých dětí. Tragický příběh předkládá autorka čtenáři postupně, s výborně gradovaným napětím a pomocí mnoha střídajících se vypravěčů, respektive ústředních osob. Těmi jsou oběti vraždy, sousedé a chvílemi dokonce sám vrah, jehož identitu zprvu neznáme, postupně se nám ale odkrývá. Právě tak se čtenář postupně seznamuje s motivem a pozadím jeho činu a s celým chmurným příběhem podivínské, uzavřené selské rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78207/big_jedlova-samota-4qd-78207.jpg 3.9133
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Tannöd, 2006

Kniha Jedlová samota

INCOGNITOREADER

Poslouchal jsem audioknihu. Zpracování bylo naprosto brilatní. Jedná se mrazivý detektivní příběh postavený na základě skutečné události. Prostřednictvím výpovědí svědků a obyvatel vesnice se nám postupně rozplétá děsivý příběh události kdy byla vyvražděna celá rodina. Je to taková skvělá jednohubka.

goergina

Krátká, napínavá, mrazivá. Přesně podle mého gusta.

DenisaMue

Ten příběh, ze kterého autorka vychází je drsný, mrazivý, strašidelný. Ale ten způsob, jakým autorka pracuje s gradací je obdivuhodný, už dlouho jsem se s tím v české soudobé literatuře nesetkala. Bravo, doporučuji všem, ani chvíli jsem se nenudila.

mi-380

Pravdivou zkazku o sto let starém mordu v německém zapadákově bych si klidně nechal ujít, kdyby... Tím kdyby je velká chvála audioknihy. Potvrzuji, tohle audiodílko je vyrobeno neobvykle pečlivě, velkoryse a profesionálně! Samotný temný příběh z pochmurného rodinného prostředí, kde není jednoznačné, v čem tkví ten pravý hřích, mi bude teď už asi navždy připomínat pohled na ten úžasný chrám v Kutné Hoře.
80 % (aktuálně 123 hodnotících s průměrem 77 %).

Lenndy

Poslouchala jsem jako audioknihu.Je krátká ale napínavá a hezky se poslouchala.Pěkné zpracování ve formě výpovědí lidí z vesnice.

Janadvorackova

No paráda :)! Audiokniha je výborně zpracovaná. Na to, že jde rozsahem o takového prcka, je odvedená práce nadstandardní.

Několikanásobná brutální vražda na odlehlé samotě je odhalována postupně prostřednictvím výpovědí lidí, kteří oběti znali.
Ve stodole je "cosi" pod hromadou slámy. Raději se tam nedívat, nene.
A sugestivní, i když houby platné modlitby dokreslují atmosféru bezútěšnosti.
Krásná hororová atmosféra, skutečný základ, nádhera.

rafan65
14.12.2021

Příběh má spád, je poutavý a docela napínavý, ale na druhou stranu, rozuzlení mě lehce zklamalo. Myslím si, že se z toho námětu dal rozehrát mnohem košatější příběh.

pohoda58
24.11.2021

Napínavý a čtivý příběh s překvapivým koncem. Audiokniha je také dobře zpracovaná, chvílemi děsivá, ale super poslech.