dlabikk Online dlabikk komentáře u knih

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

První díl byl rozhodně lepší, dáno asi tím prostředím, ale toto pokračování nebylo špatné.

13.03.2018 5 z 5

Případ pohřešovaného Případ pohřešovaného Dror Mišani

Tak trochu jiná detektivka. Mám ráda příběhy tohoto typu. Nečekané rozuzlení. Doporučuji přečíst.

Noční zrůdy Noční zrůdy Austin Wright

Tuto knihu jsem si potřebovala přečíst poté, co jsem zhlédla film Noční zvířata, na jejíž motivy byl natočen. Film mne moc nezaujal a asi mi v něm i něco chybělo, což tato kniha doplnila. Většinou to dělám naopak - nejdřív kniha, potom film. Tady se mi opět potvrdilo, že kniha je (skoro vždy) lepší než film. Děj byl napínavý až dokonce, mám ráda psychologické thrillery s tak trochu nejasným koncem ... :o)

13.03.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dobrá detektivka, určitě si přečtu od Bjørka další.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha nebyla spatná, ale asi jsem čekala něco víc. Děj byl sice plný zvratů, ale nebyl nepředvídatelný.

13.03.2018 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Peter May je můj favorit. Zápletka mě uspokojila, super prostředí, které mne donutilo i zabrouzdat na google maps a přečíst si trochu o této krajině. Udržela mne až dokonce.

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Knížka se mi líbila. Byla to prní kniha s detektivem Wallanderem a teším se na další. Miluji tyto detektivky ze severu a příběh byl zajímavý.

13.03.2018 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Musím přiznat, že mě mnohem víc zajímalo jak to dopadne mezi Norou a Andreasem :o) Příběh nebyl špatný, ale mne, jako milovnici thrillerů, moc nezaujal. Konec úplně špatný nebyl, ale za bestseller bych ho učitě neoznačila. Rozhodně už bych si ji nepřečtla znovu.

13.03.2018 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Určitě se vyplatí přečíst tuto sérii od začátku. Děj sice přímo nenavazuje, ale je zmíněno pár osob i příběhů a bylo příjemné oživit si děj prvního a druhého dílu. Mě osobně tato série moc bavila a těším se na Akta Enzo, i když dle hodnocení, bude slabší.

26.01.2018 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Na knihu jsem se těšila, bohužel rozuzlení bylo celkem zklamání.

26.10.2017 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tato detektivka od autorky mi přišla zatím nejslabší. Děj se táhl, do dočtení jsem se musela nutit. Chybou asi byla volba severského prostředí. Detektivky / thrillery ze severu mám ráda pro jejich drsnost a tady mi to chybělo.

02.10.2017 2 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Další příběh Jacka Reacher, na který jsem se těšila, byl bohužel trochu zklamání. Zatím neslabší vydání. Od poloviny se to celkem táhlo. Další knížka snad bude lepší.

11.08.2017 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Na knížku jsem se na základě anotace hodně těšila. Trochu mě od půlky nudila, ale konec to vylepšil.

11.08.2017 3 z 5