Divkazlesa Divkazlesa komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Sice smutný, ale velmi silný příběh, který se mnou úplně zamával. Styl, jakým je kniha napsaná působí velmi autenticky.

13.08.2023 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Pro mě je to nejlepší historický román jaký jsem kdy četla. Kniha je plná moudrosti a čas od času se k ní vracím.

20.07.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Velmi silné a smutné téma, ale krásně napsáno.

18.02.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha je velmi čtivá, nuda nehrozí. Navíc vede k zamyšlení, co jsou skutečné hodnoty.

17.06.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Zpočátku je těžké se začíst, protože literární styl je značně komplikovaný, což je ale ve výsledku věc, která zvyšuje hodnotu díla.

02.01.2024 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi čtivým způsobem napsaná kniha s velmi zajímavou zápletkou.

18.03.2023 4 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Steinbeck je mistrem v tom, jak vyvolat ve čtenáři obrazotvornost a tento román je toho důkazem. V podstatě je to celé o ničem, ale fantazhie čtenáře pracuje naplno. Je to prostě mistr vyprávění.

26.12.2022 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Řekla bych, že druhý díl je ještě lepší než první, moc dobře se to čte. Je to tak dobře napsáno, že hlavní hrdince musí čtenář fandit.

05.07.2023 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Velmi nadčasové dílo. Dle mého názoru je kniha lepší než film, který mi připadal zmatečný a nudný.

02.12.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Podle mého názoru nejlepší Kingovo dílo. Četla jsem třikrát.

18.06.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Je to na můj vkus příliš složitý propletenec, který od čtenáře vyžaduje extrémní úsilí, aby se v příběhu neztratil.

03.09.2023 1 z 5

Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Petra Fojtíková

K této knize mě přivedl kolega z práce, který domácí transplantaci střevní mikroflóry podle návodu v této knize podstoupil a z depresí se opravdu vyléčil. Přitom depresemi trpěl minimálně 20 let a pak stačily čtyři transplantace a je zdravý, je to úplně jiný člověk! Je škoda, že se tahle metoda nepoužívá na léčbu depresí plošně, protože je vážně účinná.

05.07.2023 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Navzdory tomu, že je kniha o porozvodovém období, tak je úsměvná a optimisticky laděná. Mohu určitě doporučit.

27.12.2022 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Velice napínavá a čtivá kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout.

08.11.2023 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Moc se mi román líbil, zejména kvůli využití tématu, o kterém se takzvaně nemluví. Dnes rozhodně není nic výjimečného na situaci, kdy žena po svatbě zjistí, že její muž je jinak orientovaný, nebo že je dokonce i psychopat. Obecná morálka však přikazuje ženám, aby si ponechali svoje trauma v sobě a pomlčely o tom, proč od manžela odešly.

17.06.2023 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Je to už trochu nastavované, tak nějak jako by autorka napsala pokračování za každou cenu. Přesto to není úplně nejhorší a místy opět pobaví.

02.01.2023 4 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Moudrá a velmi čtivá kniha, ze které si čtenář vezme poučení a zůstane po jejím přečtení i dobrý pocit.

01.08.2023 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

I když to tentokrát napsal Jiný autor, podařilo se mu celkem napodobit styl svého kolegy.

06.07.2023 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na můj vkus trochu nudné a zdlouhavé. Po pravdě moc nechápu úspěch tohoto románu.

21.06.2023 2 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Knihu knihu je nutné číst pozorně, nebo se ztratíte v mnoha odbočkách odbočení, ale je velmi zajímavá a bavila mě.

12.07.2023 4 z 5