Řasnatci

Řasnatci
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317621/bmid_rasnatci-odl-317621.jpg 4 180 180

Hlavní hrdinka dosáhne věku, kdy se velmi intenzivně začnou ozývat její biologické hodiny. Právě v tuto chvíli potká muže svých snů, který je krásný, inteligentní, citlivý a okouzlující. Těhotenství na sebe nedá dlouho čekat a zdá se tedy, že vysněnému rodinnému životu nic nebrání. Tragikomický příběh je ukázkou, jaké následky může mít přílišná zamilovanost a naivita.... celý text

Přidat komentář

KnihomolkaEva
18.12.2023 3 z 5

Tahle knížka mi připadala jako nějaká slohová práce, styl psaní nic moc a bylo tam spoustu chyb v interpunkci. Ale byla celkem krátká a zajímalo mě, jak to dopadne. Na konci mě zaujalo vysvětlení názvu knihy.

Babkabylinkarka
23.10.2023 3 z 5

Přečteno velmi rychle, takže to něco do sebe má. Brutální příběh, ale ono to tak asi může být. Možná ne takhle přímočaře, ale o to hůř. A jsem moc ráda, že to skončilo, jak to skončilo.


Ann98
29.08.2023 5 z 5

Moc jsem ze začátku nevěděla, co od knihy čekat. Anotace je nic neříkající, obálka taky nic moc a ani samotný název mě nijak nezaujal. Jediný důvod, proč jsem po knize sáhla, tak byl ten, že jsem viděla štítky u knihy a knihy které jsou ji podobné. Říkala jsem si, jo to je něco přesně pro tebe.
No. K samotné knize. Česká autorka, což je můj hlavní problém. Většinou je nepsaným pravidlem, že mi nesedí. I když musím říct, že tady to nebylo tak strašné jako u jiných českých autorů. Na prvotinu českého autora to bylo dobré.
Přečteno prakticky během jednoho dne, ale je to hlavně díky malému množství stránek. Což mě přivádí na myšlenku, jestli je to v rámci tohoto tématu správně. Na mě to bylo možná hodně uspěchané. Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadilo mi buranské chování hlavního hrdiny. Ale to jsem ještě nevěděla o co jde. Pak už to jeho chování dávalo smysl. Do postav se ani nijak moc vžít nedá. Psychopata si oblíbit nemůžete a hlavní hrdinku přes její naivitu taky ne. I když na druhou stranu, neměly bychom na jejím místě ty růžové brýle každá?
Co velmi oceňuji, že se děj odehrává mně ve velmi známém prostředí. Hned se člověk dokáže do děje vžít mnohem víc. Téma vztahu s psychopatem bylo fajn. Autorce určitě velmi pomohlo, že je terapeutka a mohla tak čerpat ze zkušeností svých klientek.
Ten název je fascinující a teď už vím, na co si u mužů dávat pozor. Takových knih by mělo být víc, třeba v nich plno žen najde stejné rysy a konečně pochopí, v čem žijí a že to není zdravý vztah tak jak si doteď myslely..

Divkazlesa
17.06.2023 5 z 5

Moc se mi román líbil, zejména kvůli využití tématu, o kterém se takzvaně nemluví. Dnes rozhodně není nic výjimečného na situaci, kdy žena po svatbě zjistí, že její muž je jinak orientovaný, nebo že je dokonce i psychopat. Obecná morálka však přikazuje ženám, aby si ponechali svoje trauma v sobě a pomlčely o tom, proč od manžela odešly.

lucinova
06.03.2023 5 z 5

Tak tato kniha mi skutečně otevřela oči! Jsem v šoku, když si teď zpětně si uvědomuji, kolik řasnatců jsem za život vlastně potkala. Ačkoliv se naivita hlavní hrdinky může zdát těžko uvěřitelná, myslím, že podobných slepě zamilovaných žen je bohužel mnoho a tato kniha by proto jednoznačně měla být povinnou četbou. Je čtivá, doslova vtáhne a nepustí. Místy působí humorně, celkově však drsným a napínavým způsobem vykresluje nepříjemnou realitu.

Zesamsun
09.11.2020 5 z 5

Pokud bych měla hodnocení této knihy shrnout do jedné věty, tak je to prostě jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy v životě přečetla. Tohle prostě nemá chybu a každý, kdo má za sebou nějaké životní zkušenosti a na vztahy dokáže nahlížet aspoň trochu realisticky, tak ví, že tohle není žádná fikce, ale je to "vytrženo" přímo ze života.

myšpa
08.08.2020 odpad!

Neuvěřitelné, kladná Hana je natolik hodná, až je blbá a záporný Milan musel být poznán na dálku svým buranským chováním. Dočetla jsem to jenom proto, že jsem byla zvědavá, jak to skončí.

Bibionyka
02.07.2020 5 z 5

Myslím, že právě takhle má vypadat pořádný psychologický román! Naprosto precizně vykreslené hlavní postavy, na jedné straně psychopatický manipulátor a na straně druhé klasická oběť trpící naivitou a nízkým sebevědomím. A k tomu šílený příběh plný napětí a zvratů.

PetiJelinkova
12.09.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečteno na jeden zátah.

silvie.s
11.09.2019 5 z 5

Úžásná kniha, s velmi poutavým a dojemný příběhem o lidské naivitě a zaslepenosti, která se občas objeví u každého z nás.

Mandrejka
30.03.2019 3 z 5

Jednoduché, primitivní čtení, přesto odstrašující... Nestačím se divit, jak mohou být některé ženy tak naivní, pitomé, až stupidní...

E.kyticka
28.03.2019 5 z 5

Musím přiznat, že moje hodnocení je hodně silně ovlivněno vlastní zkušeností, díky které jsem se během čtení ztotožnila s hlavní hrdinkou. Zažila jsem podobný vztah a podobné situace, které jsou v knize popsané a tak to čtení ve mně probudilo potlačené vzpomínky a emoce. Hodně to se mnou otřáslo! Když tady čtu některé komentáře, že tento příběh je neuvěřitelný nebo nereálný, musím se hořce pousmát. Kéž by neexistovali takoví chlapi a kéž bysme my ženy netrpěly naivitou. Kéž by tahle kniha byla jen krutá pohádka.  Bohužel, není to pohádka, není to nereálný příběh, je to docela běžná skutečnost. Takových vztahů není málo. 

Pavlicová
08.03.2019 5 z 5

Tuhle knihu mi půjčila moje známá, která je členkou nějaké Ligy týraných žen (tak nějak se ta organizace jmenuje), prý je mimořádně poučná a my ženy díky ní pochopíme, jak zavčas poznat psychopata. Myslela jsem, že to bude nějaká poučná ale nudná záležitost, avšak hned v úvodu mě zaujalo, jak je to čtivé a napínavé. Řasnatci mě úplně uchvátili a myslím, že jsem vážně i pochopila, na jakém principu fungují patologické vztahy a proč se z někerých žen stávají oběti psychického nebo fyzického násilí ze strany partnera. Dá se říct, že celý život jsem si lámala hlavu nad tím, proč si některé ženy od svých partnerů nechávají líbit takové ošklivé věci jako nevěra, násilí, ponižování atd. Po přečtení této knihy jsem to pochopila.

Renatecka
23.02.2019 3 z 5

Zpracování nic moc a co víc k tomu říct? Milan na zblití, Hana naivní, hloupá (než prozřela). Knihu hodnotím jako průměr.

Dita333
18.01.2019 2 z 5

Námět zajímavý, zpracování mizerné. Připadalo mi, jako bych četla nekonečnou slohovou práci žákyně druhého stupně základní školy. (Dokonce tam bylo i tolik pravopisných chyb)
Hlavní hrdinka byla tak primitivní, že tomu skutečně nešlo věřit..
Dějí se různé věci a spousta ženských dokáže snášet nesnesitelné, ale tady bylo splácáno tolik nereálných a nekombinovatelných situací.
Zanechala ve mě stejný dojem jako Bábovky od Třeštíkové = slátanina bez logiky, ale tahle kniha přeci jen alespoň nějaký děj měla a dala se dočíst, za to jedna hvězdička navíc..

VeronikaBartos
09.01.2019 5 z 5

Z toho románu jsem naprosto nadšena. Ještě nikdy jsem nečetla něco tak barvitého a plného emocí. K tomu ještě z celého příběhu vyplývá ponaučení pro všechny ženy. Nebudeme si nic nalhávat, kus naivity má v sobě každá z nás, zvláště co se vztahů týče, takže takový syrový náhled do reality žádné z nás neuškodí.

Mirrites
05.01.2019 5 z 5

Šílené téma, ale uvěřitelné... Čtivá forma.

medlovice
12.12.2018 4 z 5

Komínek kopií této knihy ležel na stole na blešáku ve Veselí s nápisem Zdarma. Tak jsem si jednu vzala a večer se začetla. Málem jsem ji přečetla na jeden zátah. Hana ,říkat jí hlavní hrdinka to nejde. Není hrdinka, je obětí a hlavní taky není, protože Milánek se svojí sobeckostí a vychytralostí jí zastinuje. Hana je chvíli po seznámení jeho dalším zářezem a to co považuje za začátek vztahu on bere jako běžnou věc., Kecy o lásce a dítěti , to jsou pro něj jen slova nic víc. Naivka , která pořád tvrdí My si všechno říkáme ,prodá byt , zavírá oči před nevěrou , honí se , to nejsem já, nejsem a nebudu. Pro jistotu jsem pohlédla do očí své lepší polovičky a protože je to moodrooký blondýn , má řasy téměř neviditelné. Jsem to ale štastná žena.

Xylitka
01.12.2018 4 z 5

Výborný román na téma, o kterém se moc nemluví. Čtivá forma mi nedovolila se od čtení knihy odtrhnout.

Najezchlebova
01.11.2018 5 z 5

Nepochybně nejlepší kniha, co jsem během posledních letech četla. Je to čtivé, zajímavé, napínavé, místy smutné a místy vtipné. Všechno, co má zajímavý příběh mít. Neni to o naivitě či hlouposti hlavní hrdinky, jak tu mnozé čtenářky uvádějí, ale je to o ženské duši a hlavně o tom, že když se my ženy zamilujeme, přestáváme vidět realitu. Je to prostě příběh o slepé zamilovanosti a pokud některé z nás budou tvrdit, že se na žádného svého partnera přes růžové brýle nikdy nedívaly, tak nejen, že nepochopily tuhle knihu, ale zřejmě nepochopily ani samy sebe.