Řasnatci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka dosáhne věku, kdy se velmi intenzivně začnou ozývat její biologické hodiny. Právě v tuto chvíli potká muže svých snů, který je krásný, inteligentní, citlivý a okouzlující. Těhotenství na sebe nedá dlouho čekat a zdá se tedy, že vysněnému rodinnému životu nic nebrání. Tragikomický příběh je ukázkou, jaké následky může mít přílišná zamilovanost a naivita....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317621/rasnatci-odl-317621.jpg 4.1161
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno · Pálava
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Řasnatci

Přidat komentář
PetiJelinkova
12. září

Knížka se mi moc líbila. Přečteno na jeden zátah.

silvie.s
11. září

Úžásná kniha, s velmi poutavým a dojemný příběhem o lidské naivitě a zaslepenosti, která se občas objeví u každého z nás.

Mandrejka
30. března

Jednoduché, primitivní čtení, přesto odstrašující... Nestačím se divit, jak mohou být některé ženy tak naivní, pitomé, až stupidní...

E.kyticka
28. března

Musím přiznat, že moje hodnocení je hodně silně ovlivněno vlastní zkušeností, díky které jsem se během čtení ztotožnila s hlavní hrdinkou. Zažila jsem podobný vztah a podobné situace, které jsou v knize popsané a tak to čtení ve mně probudilo potlačené vzpomínky a emoce. Hodně to se mnou otřáslo! Když tady čtu některé komentáře, že tento příběh je neuvěřitelný nebo nereálný, musím se hořce pousmát. Kéž by neexistovali takoví chlapi a kéž bysme my ženy netrpěly naivitou. Kéž by tahle kniha byla jen krutá pohádka.  Bohužel, není to pohádka, není to nereálný příběh, je to docela běžná skutečnost. Takových vztahů není málo. 

Pavlicová
08. března

Tuhle knihu mi půjčila moje známá, která je členkou nějaké Ligy týraných žen (tak nějak se ta organizace jmenuje), prý je mimořádně poučná a my ženy díky ní pochopíme, jak zavčas poznat psychopata. Myslela jsem, že to bude nějaká poučná ale nudná záležitost, avšak hned v úvodu mě zaujalo, jak je to čtivé a napínavé. Řasnatci mě úplně uchvátili a myslím, že jsem vážně i pochopila, na jakém principu fungují patologické vztahy a proč se z někerých žen stávají oběti psychického nebo fyzického násilí ze strany partnera. Dá se říct, že celý život jsem si lámala hlavu nad tím, proč si některé ženy od svých partnerů nechávají líbit takové ošklivé věci jako nevěra, násilí, ponižování atd. Po přečtení této knihy jsem to pochopila.

Renatecka
23. února

Zpracování nic moc a co víc k tomu říct? Milan na zblití, Hana naivní, hloupá (než prozřela). Knihu hodnotím jako průměr.

Dita333
18. ledna

Námět zajímavý, zpracování mizerné. Připadalo mi, jako bych četla nekonečnou slohovou práci žákyně druhého stupně základní školy. (Dokonce tam bylo i tolik pravopisných chyb)
Hlavní hrdinka byla tak primitivní, že tomu skutečně nešlo věřit..
Dějí se různé věci a spousta ženských dokáže snášet nesnesitelné, ale tady bylo splácáno tolik nereálných a nekombinovatelných situací.
Zanechala ve mě stejný dojem jako Bábovky od Třeštíkové = slátanina bez logiky, ale tahle kniha přeci jen alespoň nějaký děj měla a dala se dočíst, za to jedna hvězdička navíc..

VeronikaBartos
09. ledna

Z toho románu jsem naprosto nadšena. Ještě nikdy jsem nečetla něco tak barvitého a plného emocí. K tomu ještě z celého příběhu vyplývá ponaučení pro všechny ženy. Nebudeme si nic nalhávat, kus naivity má v sobě každá z nás, zvláště co se vztahů týče, takže takový syrový náhled do reality žádné z nás neuškodí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

erotika

Autor knihy

Dana Kellnerová
česká, 1975

Podobné knihy

Kniha Řasnatci je v

Právě čtených1x
Přečtených172x
Čtenářské výzvě23x
Doporučených32x
Knihotéce14x
Chystám se číst76x
Chci si koupit12x