DivaTerka DivaTerka komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha! Autorka mě okouzlila velmi čtivým a "lidským" stylem psaní, postavy mi sice většinou moc sympatické nebyly, ale dobu vykreslila skvěle. Okamžitě se pouštím i do zbytku její tvorby!

25.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížku jsem četla nemocná v karanténě a musím říct, že to bylo přesně to pohlazení na duši, co jsem potřebovala! :) Délka knihy je absolutně vyhovující, postavy zajímavé a pan knihovník přesně můj typ ;) Věkově bych doporučila jakékoliv ženě, která touží po lehké pomalé romantice, kde nás zahřeje u srdíčka i malé pousmání a není třeba žádných sexuálních scén a narážek, kterých je všude až až. Určitě nečtu naposledy! :)

19.01.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Neuvěřitelná jízda! Trošičku jiný styl psaní, než na jaký jsme u Kinga zvyklí, ale kvalitou zůstává na nejvyšší úrovni. Od Ústavu se nedalo odtrhnout. Pořád nedokážu uvěřit, co se v průběhu všechno odehrálo a jak tohle někdo může vymyslet... Určitě jsem nečetla naposledy :)

28.01.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Do poslední chvíle jsem opravdu netušila, kdo je pachatel...Byla to moje první kniha od J. Nesba po Macbethovi, který se ale nedá počítat jako jeho klasický styl psaní :) Moc se mi líbila, napínavý děj, skvěle vykreslené postavy a spousta nechutných vražd :D Doporučuji i pokud s autorem začínáte.

10.12.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Vážné téma rasismu zpracované nevinným pohledem bystré dívky Čipery. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na rozvleklejší začátek, ale od poloviny knížky jsem nemohla přestat :) Dva dětské hrdiny jsem si opravdu zamilovala!

13.12.2020 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Od začátku víte, jak to dopadne...ale přesně to mě na tom bavilo. Kniha je záležitost na dva dny čtení, krásně oddechová, plná všech vánočních kýčů, jaké si umíte představit :) Čte se opravdu krásně a příběh je kouzelný. Doporučuji na oddech od krváků, thrillerů a náročné literatury :)

16.12.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi čtivě napsaný příběh, který mi ale víc než pravdivý odraz oné doby připadal jako "líbivý" román. Pokud je to ale to, co očekáváte a chcete si trošku pobrečet, moc doporučuji. Čte se opravdu rychle a styl psaní je hodně líbivý :)

10.12.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Určitě se jedná o velmi zajímavý námět, který jsem zatím nikde jinde neviděla. Líbilo se mi i střídání kapitol a tím i dvou hlavních hrdinek. Přesto si nemyslím, že bych si knihu dlouho pamatovala…Svižně ubíhající thriller s rychlým koncem :)

22.01.2022 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný nápad i zpracování, kdy půlku knihy vypráví jedna z hlavních postav a zbytek ta druhá. Zajímavá zápletka způsobí, že se nemůžete odtrhnout a knihu prostě musíte dočíst. Opravdu skvělý zážitek!

09.01.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Po prvních asi 150ti stranách jsem se konečně začetla, na začátku mě asi mátlo větší množství postav a časté přeskakování z jedné na druhou. Ale potom jsem se zorientovala a nebyla schopná se od knihy odtrhnout. Věřím, že v kombinaci se seriálem by to bylo ideální :) Velmi zajímavé téma, skvělé rozuzlení, stálo to za to! :)

03.01.2021 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Po přečtení mnoha recenzí jsem se tohoto pokračování série Selekce trošku bála, ale nakonec se mi knížka líbila. Samozřejmě hlavní postavy prvních třech tu už stojí v pozadí, ale nezdá se mi, že by tím příběh trpěl. Hlavní hrdinka je komplikovaná a postupem času se začala odhalovat její skrytá osobnost. Ráda si přečtu závěrečný díl a snad nebudu zklamaná koncem :)

19.01.2021

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádhera! I když už dávno nejsem cílovou skupinou, přečetla jsem tuto knížku jedním dechem. Na Vánoce jak dělaná, oddechová, romantická, každá dívka a žena by tohle asi chtěla zažít. Těším se na další díly :)

27.12.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nějakou dobu jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak kniha plyne neuvěřitelnou rychlostí. Během víkendu jsem měla dočteno. Osudy hlavních hrdinů na pozadí složité situace ve Španělsku pod vlivem diktátorského režimu jsou opravdu dechberoucí a prožíváte s nimi každou vteřinu. Kniha určitě stojí za přečtení a přinutí vás se začít více zajímat o toto historické období.

13.03.2021 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Super vánoční oddechovka s vtipnými zápletkami :) Opravdu jsem se pobavil! Na začátku jsem byla trošku zmatená jmény všech členů rodiny, ale když mi došlo, že není potřeba si je zapamatovat, už jsem byla jen zvědavá na další a další příhody :) :) Velmi čtivě napsané, je to záležitost na pár dní :) krása!

21.12.2020 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Bohužel asi nejslabší ze všech 5 dílů série, i tak se mi ale konec příběhu líbil :) A žili šťastně až do smrti...

21.01.2021 3 z 5

První První Kiera Cass

Nádherné zakončení série :) Kniha má rychlý spád, přečetla jsem za pár hodin, America je mi mnohem sympatičtější než v předchozím díle. Jsem zvědavá, o čem budou ty další!

12.01.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Knížka se krásně četla, stejně jako první díl. Jediné, co bych ji vytkla, je až přehnaná nerozhodnost hlavní hrdinky. Je mi jasné, že jinak by po jedné knize nebylo o čem psát, ale občas je její chování opravdu dost nelogické. I tak se těším na třetí díl :)

12.01.2021 4 z 5