Dija Dija komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knihu jsem číst nechtěla, protože již dlouho znám její filmovou adaptaci. Nějak na mě ale vykoukla v knihovně, tak jsem si ji půjčit prostě musela. :-) A dobře jsem udělala! Byl to nádherný příběh vyprávěný jednoduchou, naivní formou. Ke konci příběhu bych snad řekla jen to, že se uplatnilo pořekadlo - Oko za oko, zub za zub.

16.03.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Autorova prvotina a hned laťka nasazená nesmírně vysoko! Máte talent, pane King!

16.03.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Jsem z toho nějak zmatená. Četla jsem knihu šíleně dlouhou dobu. Příběh nebyl úplně špatný, ale nějak mi moc nesedlo jeho zpracování. Ani mi nevadilo prolínání časů, ale čekala jsem asi víc. Větší rozuzlení, větší logičnost. Spousta věcí tam byla dle mého názoru nedořešená. Některé linky příběhu třeba na začátku rozvité a pak už netknuté. Autorka tak jako navnadila a pak už to nechala být. Každopádně co musím říct je to, že jsem opravdu ráda, že jsem nejprve četla, dle mého názoru, skvělé Bábovky a dobrou Osmičku a až potom první dvě knihy. Nevím, jestli bych po dalších knihách sáhla, kdybych je četla popořadě, jak byly psané.

16.03.2018 2 z 5

Pošli to dál Pošli to dál Catherine Ryan Hyde

Nádherný příběh, který v sobě ukrývá silnou myšlenku. Přes slzy jsem na posledních asi 20 stránek sotva viděla. Doporučuji všem :)

08.03.2018 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Každý nějak začínal... Pro mě to byl překvapivě plytký příběh o ničem. Když jsem
přeskočila půl stránky, tak to vůbec ničemu nevadilo. Jsem ráda, že v dalších knihách se spisovatelka věnuje výhradně ženským osudům.

04.03.2018 1 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Kouzelná knížka, která mě zahřála na srdci i na duši. :)

03.02.2018 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Takhle hluboký čtenářský zážitek ve mně ještě žádná kniha nevyvolala. Bylo to drsné, smutné a díky tomu, že to celé vyprávěl pětiletý chlapec, hodně realistické. Když jsem zrovna neměla knihu v ruce a nečetla ji, pořád jsem na příběh musela myslet. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

02.02.2018 5 z 5

To To Stephen King

Konečně jsem si přečetla tento fenomén. Je to mistrovsky psané dílo, pan King je opravdu Král svého řemesla, hlavně v tom, jaké šokující scény dokáže do detailů vykreslit. Ale já od tohoto příběhu čekala víc. Více klauna, více pohlcující temnoty. Ale jinak to byla parádní jízda a rozuzlení? Vskutku nečekané.

16.01.2018 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Jsem z této knížky natolik vykolejená, že nevím, co smysluplného bych o ní napsala. Snad jen, že rozhodně neplatí, že knížka je pouze pro děti a mládež. Je úplně pro každého. Totálně mě rozbila a budu nad tímto příběhem ještě dlouho přemýšlet. Od začátku jsem tušila, co se stane a stejně mě to totálně dostalo. Atmosféra příběhu je sice trochu ponurá, ale především také kouzelná, což umocňují i krásné ilustrace. Kniha se stává velkým skvostem v mé knihovně. Od teď ji budu všem doporučovat, nechám si ji pro své děti a věřím, že se k ní budu stále vracet.

29.12.2017 5 z 5

První díl této série se mi hrozně líbil. Kouzelné bylo první proniknutí do světa podivných. Závěr by se dal považovat za otevřený, ale já se rozhodla, že mi to tak stačí. Že pro mě se to svým způsobem vyřešilo. Zkoušela jsem číst další díl, ale bohužel jsem v půlce zaklapla a dál nečetla. První díl je ale krásný.

28.12.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak tato kniha je veliký literární skvost! Podává obraz druhé světové války zase z trochu jiného pohledu. Je psána neuvěřitelně krásným jazykem, příběh je lidský, krásný. Souhlasím ale s tím, že těch spoilerů od smrti by mohlo být méně.

14.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Osmičku jsem si užila, autorka prostě umí psát strašně čtivým způsobem. Oproti Bábovkám mi v celkové uvěřitelnosti příběhu něco skřípalo ;) . Konec jsem takový čekala a nezklamal :) .

31.10.2017 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Bylo to nádherné. Příběh byl velmi šokující, jenže to bylo psané tak krásným jazykem, tolika krásnými přirovnáními, že jsem knihu nemohla ani na chvíli odložit. Myslím, že jsem si touto knihou otevřela brány k asijské literatuře.

31.10.2017 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

"Lovil jsem ve svém kohoutku celou noc, abych se přesvědčil, jestli v něm není také nějaký úhoř. Ale mám tam jenom pstruhy." Pěna dní mě prostě bavila. Neustále jsem byla něčím překvapována a celkový dojem mi zanechal úsměv na tváři. Jsem si jistá, že až se ke knize za čas vrátím, zcela určitě v ní naleznu něco zcela nového.

31.10.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Na knihu jsem narazila v Levných knihách a stála pouze 19 korun. Nevěděla jsem, o čem to je, líbil se mi obal a tak jsem si řekla, že za těch 19 korun to zkusím, i kdybych z toho následně měla udělat vystřihovánku. Žádnou vystřihovánku z toho dělat nebudu. Příběh mě naprosto pohltil, poslední stránky jsem probrečela. Bylo to psáno tak silným způsobem, že nešlo jinak. A to jsem si myslela, že mě rozbrečí pouze knížky o zvířatech. :D ;)

31.10.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné poselství, které se skrývá v této úzké knížce :).

30.10.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Trochu mě mrzelo, že tento díl se týkal spíše osudů lidských, než psích. Ale i tak, nádherná kniha, oba díly stojí za přečtení. V životě jsem u žádných knížek tak nebrečela ;)

16.10.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tato kniha mě rozcupovala na tisíc dílků ! Nádherný příběh s duší a srdcem !

12.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Chvílemi jsem měla z knihy rozporuplné pocity, pak jsem se ale do příběhu začetla a moc se mi líbil. Časové prokládání mi nevadilo, na závěr se všechny dílky poskládaly dohromady. Ač nejsem příznivcem knih z druhé světové války, tak tuto knihu můžu jen a jen doporučit !

02.10.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Neuvěřitelně krásný, lidský a silný příběh, který umí zároveň pobavit a zároveň neskutečně dojmout k slzám. Jako první jsem viděla film, ze kterého jsem byla nadšená, knížka toto nadšení ještě předčila. Strašně se těším na další autorovy knížky.

08.09.2017 5 z 5