Dija Dija komentáře u knih

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Těším se na další díly, že budou více akční, fantastičtější. Nicméně zde bylo kouzelné se dozvědět, jak vlastně Narnie vznikla. Poslouchala jsem to jako audioknihu namluvenou panem Táborským a moc doporučuji!

13.03.2021 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Konečně dočtena velká kniha o "málem životu". Malý život bych ze svého pohledu zhodnotila jako poměrně poutavý román, který pojednává o různých životních strastech. Obsahuje spoustu myšlenek k životu, které rozhodně stojí za zamyšlení. Vadila mi tam ale značná dávka absurdity, leckdy až přehánění. Spousta částí mě samozřejmě šokovala, ale ne tím způsobem, že bych plakala a delší čas nemohla číst další knížku, protože bych nemohla přestat myslet na tuto. Knížka, která rozplakala celý svět, jak se o ní často říká, mě tedy nerozplakala. Poslední část se táhla neskutečně zdlouhavým tempem. Takže si to shrneme. Malý život je za mě propracovaný a poutavě psaný román, který ale obsahuje pár velkých ALE.

04.03.2021 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Poslechnuto jako audiokniha. A byla to paráda. Takovou pohádku teď v tomto období potřebuje každý. :-)

03.03.2021 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Nádherný příběh, který pohladí na duši, ale také dojme a překvapí. Japonci to prostě umí ;)

Cesty za štěstím Cesty za štěstím Kristýna Tronečková

Krásný cestopis, nádherně graficky zpracovaný s výbornou myšlenkou. Hned bych se vydala do Bhútánu :)

25.12.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak tohle byla jízda. Atmosféra postupně houstla a houstla, až... King je prostě mistr, o tom žádná!

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherný příběh, jehož filmové zpracování je pro mě nedílnou součástí každých Vánoc. Letos jsem konečně poznala i jeho knižní předlohu a byla jsem okouzlená!

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Už od samého začátku jsem měla chuť všechny hlavní aktéry proplesknout !

25.12.2020 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Ohromně inspirativní kniha ještě více inspirativního člověka.

28.11.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Poměrně čtivým způsobem zpracované nelehké téma, které se může bohužel týkat každé ženy. Byla jsem docela překvapená. Nejdřív to začalo jako přeslazený román, postupně přituhovalo.

30.03.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak tohle byla knížka do karantény přímo jak dělaná! :-) Ziburův "polosuchý humor" (jak sám říká) mě místy odzbrojoval a při čtení textů jsem mohla alespoň tímto způsobem cestovat! :-)

29.03.2020 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Souhlasím s tím, že mi třetí díl přišel už zbytečný. Nicméně to splnilo účel romantické oddechovky a četlo se to rychle! Jen moc slova k.... ;) To by nemuselo být...

20.03.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dlouho se mi nestalo, že bych u čtení knihy chtěla vstoupit do příběhu a nějakým způsobem zakročit. Vždyť to bylo tak nefér!

20.03.2020 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nechápu, proč jsem se tomuto dílu tak dlouho vyhýbala. Od dětství zbožňuji film a kniha mě nelákala... Ale teď můžu prohlásit, že příběh zbožňuji! Je to jako promítání toho nejhezčího snu. Baví mě popisy každého lístečku a také postavy. Především mě bavila postava Toma Bombadila.

14.03.2020 5 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Konečně jsem se knihou prokousala. Byl to příběh o tíživé události lidských dějin, o kterých se málo ví. Autorka zde užívá velmi naturalistického líčení a popisů. Volí ale nádherný jazyk, díky němuž se vám vše před očima ukazuje jako obraz. Máte pocit, že přesně vidíte, o čem autorka píše, cítíte, slyšíte. Také mění způsoby vyprávění. Klobouk dolů, také samozřejmě pro překladatele.

21.02.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Proč to takhle skončilo? Chtěla bych ještě alespoň jednu kapitolu! Ovšem Tiché roky jsou velice zdařilým počinem odlišujícím se od ostatních autorčiných knížek tím, že se točí pouze kolem dvou postav. Příběh byl promyšlený a shrnula bych ho větou: Nikdy nevíš, co ti život nachystá. Je mi úplně jedno, jestli tvorbu A. M. někdo označuje jako "konzumní". Já už zkonzumovala všechny její 4 romány a přála bych si další!

09.02.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Řbitov zviřátek řízlej Pánem prstenů. :D Nicméně mě to ohromně bavilo. Zejména začátek, kdy se postupně odkrývá, o co tam půjde! Moc jsem se ale nebála. Chtěla jsem se bát víc. ;)

06.02.2020 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Velkými událostmi doslova nacpaný díl! Neskutečné, co všechno se tam stalo. Skvělé byly obě svatby, dějová linka kolem Tyriona. A takový epilog? Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Přečtení celé knihy mi trvalo docela dlouho, spíše jsem si ji dávkovala a při tom četla další knihy. Přece jen taky ta váha není úplně na nošení v kabelce a čtení ve vlaku :)

04.02.2020 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Příběh byl roztomilý. Řekla bych taková jednoduchá jednohubka, kterou zhltnete během krátké chvíle. Ovšem Psí poslání v sobě nese daleko větší přesah a hloubku. Nicméně opravdu příběh pohladil na duši. :)

01.02.2020 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Klasický příběh ženy, která se zamilovala do muže úplně jiné národnosti rozdílných zvyků a náboženství. Samozřejmě mi celou dobu běžela v hlavě myšlenka, proč, vždyť to tušila. Především jsem s Betty a její dcerou měla slitování. Chtěla jsem, aby z toho pekla co nejdřív a úspěšně odešly. Ano, byla to opravdu silná káva. Krásná knížka, kterou by si měla přečíst každá žena. Konec mě úplně rozložil. Ještě dlouho budu tímto příběhem žít.

09.01.2020 5 z 5