Dija Dija komentáře u knih

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Milostné dopisy byly pro mě příjemným počtením. Ale jak už tu někdo psal, ocenila bych, kdyby byl u každého dopisu alespoň krátký kontext. Ale i tak to stojí za to, Zastavit se a číst o lásce z dávných dob.

07.08.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě to bylo takové pohodové letní čtení, které splnilo účel odpočinkové knihy. Příběh příjemně odsýpal, občas byly situace opravdu až lehce groteskní, ale já osobně jsem nadšená. :-)

26.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh, díky jehož filmovému zpracování jsem vyrostla. Nyní se dostávám k jeho knižní podobě, snad i díky novým krásným obálkám. A jsem nadšena, zejména pak z ohromného množství detailů. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

24.07.2017 5 z 5

Skvěle jsem se pobavila. Přiznávám, že v knize bylo pár hluchých míst a občas mi to již přišlo přehnané. Ale potřebovala jsem nějakou oddechovou četbu a nemohla jsem si vybrat lépe. Jen lidi v autobuse na mě dost zvláštně koukali, když jsem se začala nahlas smát a nemohla jsem přestat. Rozhodně doporučuji! :-)

07.02.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tato detektivka mě chytla hned od začátku a pak už nepustila. Bylo to napínavé jako kšandy a dvojice hlavních hrdinů, Holger a Mia, mi byla strašně sympatická. Po přečtení se jdu hnedka začíst do Sovy :) .

03.02.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Já jsem z knihy nadšená. Výborně se četla, jednotlivé děje se krásně prolínaly, takže člověka to donutilo mít stále zapnutý mozek. ;) Autorka v knize řeší velmi aktuální témata a já osobně ji můžu jen a jen doporučit.

31.12.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Byla to příjemná, komicky laděná oddechovka. Výborné ilustrace do knihy dokonale zapadaly.

29.12.2016 4 z 5

Pro hodnocení čehokoliv se většinou vyhýbám slovu zajímavé . V tomto případě se ale jiné slovo nehodí. Bylo to hodně zajímavé a zvláštní . Snad z toho nebudu mít nějaké následky ;) :D

26.12.2016 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Byla to příjemná a zbytečně neprotahovaná a nekomplikovaná detektivka. Vraha jsem odhalila ale moc brzy ;)

26.12.2016 4 z 5

Od knihy jsem čekala více. Ze začátku mě hrozně bavila, příběh měl spád a byla to neskutečná zábava. V polovině mě to ale začalo nudit a měla jsem dost co dělat , abych to dočetla.

24.12.2016 3 z 5

Můj pes Doggo Můj pes Doggo Mark B. Mills (p)

Příběh pro mě byl tak trochu zklamání. Příliš mě to nezaujalo, ke konci jsem už jen těžko vnímala, jak mě to nebavilo. Čekala jsem, že pes Doggo bude sehrávat hlavní roli příběhu, ale byl to spíše vedlejší prvek, což mě zklamalo.

02.12.2016 2 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Poslední díl pentalogie jsem četla se značným odstupem, nevěděla jsem, jestli to chci vůbec ještě číst. Nakonec mě příběh strhl. Spoustu věcí se vysvětlilo, dokonce vedl příběh k pochopení chování zlé babičky. Celá série byla naprosto originální, rozhodně doporučuji všem k přečtení. Nejlépe hodnotím tento (pátý díl), který byl naprosto strhující.

21.11.2016 5 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Výborně napsaná kniha na dva večery, při které se dozvíte spoustu zajímavostí o způsobu života obyvatel Japonska. Knihy tohoto žánru mě prostě baví.

20.11.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

K této knize jsem po přečtení tak nějak skeptická. První půlka mě ohromně bavila, mělo to spád. Po oné události se ovšem příběh začal táhnout, najednou jsem měla pocit, že je to o ničem. Nevadila mi ani ta událost, jako spíš pak monotematické pokračování. Zkrátka po dlouhé době jsem knihu nedočetla, na posledních 30 stránkách jsem ji zaklapla. 3 hvězdy dávám za tu první polovinu a za krásnou obálku :)

18.11.2016 3 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Neměla jsem vůbec problém příběhy odlišovat, ale zase tak mě kniha nenadchla, jak jsem si zpočátku myslela.

14.11.2016 3 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Kniha, která má úžasnou atmosféru, je neuvěřitelně citlivá a pojednává o pomíjivosti života. Důraz je zde kladen na sílu přátelství. Příběh má v sobě spoustu krásných myšlenek, ale myslím, že bych ji spíše doporučovala starší generaci, kteří ji pochopí lépe. Velkým kladem jsou překrásné popisy!

17.10.2016 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Já nevím, ale asi jsem čekala větší wow. Námět byl každopádně super, nakonec mi ani nevadilo, že se na začátku dozvídáme, jak to celé končí, ale i přesto mě kniha začala bavit až na posledních 20 stránkách, jinak mi to přišlo, že se to až příliš táhlo, pořád nová a nová jména. Příběh mě nepohltil, neměla jsem nutkání číst dál a dál.

10.10.2016 2 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Vzhledem ke komentářům jsem od ní nic moc nečekala a nakonec se mi docela líbila. Ocenila jsem, že byla psána formou divadelní hry, četla se lehce a byla to příjemná změna. Příběh sice neměl takové to "harrypotterovské kouzlo", ale i přesto jsem za toto pokračování ráda. Jen konec a celkové rozuzlení příběhu mi přišlo značně uspěchané.

02.10.2016 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Moje srdcovka, kterou jsem četla již asi třikrát a určitě si ji ještě párkrát přečtu. Je úžasná!

17.09.2016 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Nádherná kniha, která se okamžitě po přečtení zařadila do mého seznamu nejlepších knih, co jsem četla. V pentalogii pokračuji dál, ale hned druhý díl mě trochu zklamal, ale nenechala jsem se odradit a určitě to dočtu celé ;) Květy z půdy určitě doporučuji.

16.09.2016 5 z 5