Dija Dija komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nic mě nebolí víc, než lidská krutost k bezbranným tvorům. Knížka je krásná a hodně smutná. Moc se mi líbily krásné kresby pejsků, které příběh krásně doplnily.

11.11.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Pan Murakami dokáže o velmi těžkých tématech psát s opravdovou noblesou. Jeho styl psaní mi sedí, příběhy se čtou samy a pokaždé mají v určité rovině co nabídnout k zamyšlení. Nad sebou, nad životem.

27.09.2019 5 z 5

Příjemně přeslazený román. Někdy není na škodu si něco takového přečíst. Určitě se chystám i na poslední díl. :)

27.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tak to bylo pěkně děsivé! Předchozí knihy mě bavily více, byly méně předvídatelné. U této jsem tak nějak od začátku tušila pointu. Každopádně mě to i tak pěkně vyděsilo. Ale možná je to tím, že jsem knihu dočetla o půlnoci!

26.09.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je šílené, jaká příšerná zvěrstva se dříve děla. A jak o tom někdo dokáže napsat tak svým způsobem nádhernou knihu. Už chápu to davové nadšení kolem této knihy. Já jsem taky nadšená. V hlavě se mi teď honí tisíc myšlenek a doufám, že už se znovu historie nebude opakovat. Skvělá knížka, smekám před autorkou a jdu se poohlédnout po jejích dalších knihách. I když tuhle budu asi chvíli ještě vstřebávat.

10.08.2019 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Fíha. Dva skvělé příběhy, které se nakonec společně protnou. Tuto knihu by si měli povinně přečíst všichni, je to výstražné varování, co se opravdu dost možná může jednou stát.

09.08.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Chtěla jsem si přečíst nějakou zábavnou oddychovku. Sáhla jsem tedy po panu Hartlovi, protože jsem četla již dvě jeho knihy a bavily mě, smála jsem se u nich, tak jsem si řekla, že i tato kniha bude zaručená kvalitní oddechovka. Nejlepší víkend ve mně ovšem zakořenil depresi. Obsahuje snad všechny největší strašáky této doby, ať už se to týká nějaké partnerské krize nebo nemocí. Nemám z této knihy bohužel dobrý pocit.

31.07.2019 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborný námět. Ale to zpracování mě bohužel už tolik nenadchlo. Velké množství postav je pro začátek matoucí a děj je pak taková smíchanina všech možných děl dokupy!

28.07.2019 3 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Nenáročná letní četba s určitým sentimentálním kouzlem.

17.07.2019 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět neskutečná pecka! Miluji celý Martinův svět, jak je dokonale vykreslen, plno postav, jejichž osudy se postupně pečetí. Neskutečně mě to baví, těším se na další díl a stále doufám, že spisovatel stihne sérii dopsat ;).

17.07.2019 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha pro děti o výjimečných ženách z různých odvětví. Nádherné ilustrace, které bych si mohla prohlížet pořád a krátké příběhy, tak akorát stravitelné pro děti. Trochu mi vadila monotónnost příběhů: Žila byla... Ale chápu. Jsou to příběhy na dobrou noc.

24.05.2019 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Milá nenáročná knížka ideální na cesty vlakem. Příběh kocoura je krásný a chytne za srdce.

24.05.2019 3 z 5

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

To bylo tak boží! :) Jak po grafické, tak po obsahové stránce jsem si příběh neskutečně užila, Warren je sympaťák a já se těším na druhou knížku. Doporučuji všem, kteří se vyžívají v potvůrkách ve stylu Tima Burtona. A co na tom, že je to kniha primárně určená dětem. Myslím, že i my dospělí bychom měli mít přehled, jaké knížky pro děti vycházejí, nebo si je přečíst pro povznesení ducha.

10.07.2018 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Aneb co všechno se semele, když někdo strká nos, do čeho nemá a taky na každého jednou dojde. Emoce a nervy by se u tohoto příběhu daly krájet. Doporučuji!

03.07.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Bohužel se nepřidám k většině, která je z knihy nadšená. Téma únosu, nebo věznění dětí už bylo zpracováno několikrát a mnohem lépe. Tento příběh ve mně žádné emoce nevyvolal, bohužel. Věřím, že si najde svoje nadšence, já jsem spíše zklamaná.

01.07.2018 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tohle byla absolutní pecka! Nechala jsem se přemluvit k žánru, který běžně nečtu a dobře jsem udělala. Smrtka je perfektně napsaná, obsahuje spoustu překvapivých momentů. A kdo ví, třeba to není tak úplně nereálné. Absolutně doporučuji všem a já se těším na pokračování, snad bude brzy.

20.06.2018 5 z 5

Tato knížka má u mě jeden velký palec nahoru. Autor, oproti předchozím knihám, zařazuje více faktografických prvků, graficky je knížka zpracovaná prostě úžasně! Líbí se mi humor a odvaha, kterou Zibura má v jakékoliv chvíli. Jen jedno mínus to má a tím mínusem je, že při čtení jeho knížek mám vždy šílenou chuť na kávu! :D

18.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla totální roztomilost a skvělý doplněk k sérii Harry Potter. Nejednoho tvora bych chtěla domů :-)

08.04.2018 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Tak tohle byla bomba! Neskutečně jsem se u čtení tohoto komiksu pobavila a poučila. Autoři se ničeho nebáli, obrázky jsou "vymakané" do detailů. Rozhodně doporučuji!

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jako veliký fanoušek seriálu jsem se rozhodla, že dám šanci i knižním předlohám a totálně jsem se nadchla. Je pravda, že příběh prvního dílu se od seriálu nikterak neliší. Mně to ale nevadilo, naopak jsem díky tomu měla již ucelený obrázek, kdo je kdo a co je zač. Pan Martin vymyslel neskutečně propracovaný svět. Dokonale prokreslené postavy, výborný děj plný zvratů. Věřím, že i nejmenší odbočky v příběhu jednou najdou svoje místo a uplatnění. Další díly se prý od seriálu leckde odlišují a o to víc se na ně těším!