Deni136 Deni136 komentáře u knih

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Kniha se mi opět moc líbila. Musím uznat, že u této série neplatí, že první díl je výborný a potom to jde z kopce. Naopak je laťka stále hodně vysoko.
Ihned jak jsem se rozhodla, že si knihy ze série přečtu, jsem si koupila celý set, všech pět knížek. Musím uznat, že jsem se vážně bála, že to nedočtu, ale jakmile mi ubývaly stránky, bylo mi jasné, že můj problém bude, že konec série je blíž a blíž.
Percyho i Annabeth jsem si moc oblíbila a je mi jasné, že se dají dohromady. V tomhle díle jim bylo čtrnáct, ale i tak už se k sobě mají.
Musím nečekaně uznat, že je to jedna z věcí, která mě při čtení žene dopředu :D.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Snad nejlepší díl ze série! Autorka mě nepřestává udivovat! Kde takovéhle nápady bere? Má její fantazie vůbec konec? Nevím, ale myslím že ne. Navíc to propojení dvou příběhů, které jsem zbožňovala už od předchozího dílu! Úplná bomba! Bylo to ještě lepší, než jsem očekávala a to je co říct! Manon a Aelin s Jeřábem jsou prostě nejlepší postavy! Umírám touhou si přečíst další díl, ale bohužel si ještě nějakou dobu budu muset počkat. Každopádně mě Sarah nepřestává udivovat a já jí skláním obrovskou poklonu! :)

27.11.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Knížka je úplně úžasná! Četla jsem ji na jeden dech a ty nejzajímavější časti už znám nazpaměť. Přesně tohle byla knížka pro mě! Bylo spoustu soubojů, magie a taky ta láska! Navíc měl příběh strašně moc flashbacků, takže jsem se zase dozvěděla spoustu z její minulosti. Kniha byla také rozdělena na dvě části. Jedna o Aelin, prostě pokračování na předchozí knihy. A druhá o čarodějnickém spolku s hlavní hrdinou Manon, která zabrala např. jednu třetinu knihy. Příběhy se ale vůbec nezkřížily, a tak jsem moc zvědavá na další díl!
Série se vyšvihla na mojí vůbec nejoblíbenější.

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížkou jsem si zprvu nebyla vůbec jistá. Bála jsem se, že to bude o žití jako princezna a tak dále. Nakonec jsem okolo sebe měla spoustu kamarádek, které byly z knížky nadšené, a tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Samozřejmě zase pomohla nádherná obálka :D. Naproti očekávání jsem si hlavní hrdinku strašně oblíbila. Je svérázná, nebojí si ušpinit ruce a je trochu rebelka. Takže z knížkek o selekci se nakonec vyklubala moje nejoblíbenější série.

Aliance Aliance Veronica Roth

Poslední a bohužel nejslabší díl ze série. Celý děj mě nesmírně nudil, protože to byla politika sem a politika tam, škoda. Ke konci se to naštěstí hodně zvedlo, přesto to ale můj názor na knížku nezmění. Čekala jsem poslední díl přetékající napětím, ale nic takového jsem nedostala. Přišel jenom zdlouhavý náběh na konec, který ale trval tři čtvrtě knížky. Konec byl sice úžasný a já ho neustále četla dokola, protože jsem tomu nemohla uvěřit, ale přesto šla kvalita série kvůli tomuto dílu rapidně dolu. Škoda :( .

13.11.2016 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knížka se mi opět moc líbila a musím uznat, že o trochu více než první díl. Moc se mi líbila část, kde byla Beatrice v zajetí, protože tam bylo spoustu vtipných hlášek a já jsem si těchto, přibližně padesát stran, četla neustále dokola . Hned jsem se vrhla na třetí a poslední díl. :)

12.11.2016 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Tento díl byl úplně nadupaný! Já osobně jsem neměla místo, které by mě nebavilo! Moc se mi líbily chvilky s Percym a Annabeth, protože je to taková ta milá a obětavá romantika, která mi v téhle knížce nevadila. Už se nemůžu dočkat na velké finále a nepřestávám žasnout nad fantazií Ricka Riordana :)

Divergence Divergence Veronica Roth

Po shlédnutí traileru na Divergent jsem se dlouho rozhodovala, jestli se nejprve podívám na film, nebo jestli si jako první přečtu knížku. Bylo mi jasné, že čtení bude lepší, ale trailer vypadal tak lákavě.. Nakonec jsem se naštěstí rozhodla správně a musím uznat, že knížka je to skvělá. Má podle mě moc originální nápad a všechny díly směřují hodně vysoko, nebo už tam spíše jsou. První kniha je spíše takový úvod do trilogie, ale rozhodně to není nuda a je tam spoustu akce. To musím ocenit! Každopádně film ani knížka moje vysoké očekávání nezklamaly.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Po přečtení poslední knihy ze série jsem byla opravdu smutná, že je konec. Ani pátý díl mě nenechal spát, a proto jsem ho četla dlouho do noci. Musím uznat, že i takto zpětně je to jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, ale co hlavní, díky ní jsem začala číst!
A jak už jsem psala, byla jsem dlouho smutná, že série skončila, ale cca po půl roce zjistím, že to má otevřené pokračování, které je dokonce ještě lepší! :D

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knížka se mi hrozně moc líbila. Dostala jsem se k ní přes film. Viděla jsem první dva díly a když ten druhý skončil otevřeně, musela jsem si je přečíst. Také to byla úplně první knížka, kterou jsem četla dobrovolně a která nastartovala můj zájem o čtení knih.
Je to asi už tři roky, co jsem ji četla, ale musím uznat, že jakmile si přečtu název knížky, tak se mi ihned vybaví celý děj.
Film se bohužel moc nepovedl. Po přečtení knihy mi došlo, že už nikdy nechci vidět film dřív, než si přečtu originál, protože pointa byla stejná, takže jsem po celou dobu čtení věděla, jak to skončí.
Stejně se ale film od celého příběhu odpojil a připojil se až nakonec. Například celý film skupina hledala tři perly, zato v knize je dostaly hned na začátku a tam neměly téměř žádný význam. Nebo taková maličkost, že Annabeth je blondýnka a ve filmu měla tmavohnědé vlasy. To nemohli najít blonďatou herečku?
Jestli ale hodnotím knihu, tak ta byla opravdu skvělá. Vtáhla mě do děje a ne a ne mě pustit dělat něco jiného. Hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila a pamatuji si, že jsem ji přečetla cca za dva dny, což byl na mě obrovský výkon .

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Knížka se mi strašně líbila. Koupila jsem si ji, ještě ten den, co jsem dočetla první díl a rozhodně nelituji. Byla úžasná. Ten konec mě mega překvapil! Přesto jsem tím odhalením nadšená, rozhodně si počkám na další díl.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi strašně líbila. Čekala jsem, že to bude něco jako Hunger games, což by mi ani nevadilo. Autorka ale knihu pojala úplně jinak a to ještě lépe, než jsem od knížky očekávala. Celaena je strašně sympatická a bylo hrozně snadné se s ní sžít. Prostě jsem ji úplně zbožňovala. Myslím, že to byla první knížka, ve které hlavní hrdinka neudělala rozhodnutí, za které bych ji nejradši zabila :DD. Kniha se vyšvihla na jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla a hned jsem se vrhla na další díl.

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

O této knížce se nedá říct jestli se mi líbila nebo nelíbila, rozhodně jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla. Toto téma je příšerné a já obdivuji Evu, že se rozhodla o ty hrůzy podělit se světem. Bohužel se to stalo a my to už vrátit nedokážeme, takže jsem vděčná za to, že vím, čeho je člověk schopný. Knížka je také obohacena fotografiemi, takže jsem to prožívala ještě víc. Byla to tragédie.

01.11.2016

Dcera Dcera Kiera Cass

Bože, Evanlyn byla úplně na facku! Říkala jsem si, že když je Ameriky dcera, tak musí být fajn, ale ona byla příšerná. Takový ten spratek, který si myslí, že je nejlepší na světě a všichni ostatní stojí za nic. Bohužel jsem od knihy neustále odcházela, protože jsem ji nemohla vystát. Během děje jsem si ale oblíbila pár nápadníků, díky kterým jsem ve čtení pokračovala. Evanlyn časem zmoudří, a tak je kniha lepší a lepší. Na konci je z ní usměvavá a úplně jiná dívka, než na začátku. Konec mě překvapil.

01.11.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Úžasná knížka!!! Moje přání byla vyslyšena a útoků bylo nespočet. Proto moje rozhodně nejoblíbenější knížka ze série. Bylo v ní všechno: napětí, láska, humor, tragédie a zlomená srdce. Prostě bomba! Těšila jsem se na konec, ale zároveň mě každá stránka mrzela, protože se blížila ke konci série. Zakončení mě celkově překvapilo, bylo to brutální, ale neočekávané, takže jsem nadšená. Autorce velkou pochvalu!! :D

Elita Elita Kiera Cass

Kniha zase nezklamala. Přečetla jsem ji asi za půl dne a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Sice je mi je jasné, jak to skončí, America vyhraje, ale kupodivu si autorka umí s dějem pohrát, takže to rozhodně není nuda. Se stupňováním děje se stupňují i útoky rebelů, které jsem si zamilovala. Kniha se nebojí být brutální, což mě nesmírně bavilo. A tak jsem vždycky s radostí čekala na další útok!! :D. America opět neomrzela a svým rozhodováním a chováním často pobavila. Další úžasný díl a já už se nemohla dočkat na další díl.

01.11.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knížka se mi hrozně moc líbila. Jakmile jsem uviděla obálku, věděla jsem, že si ji přečtu. Pro jistotu jsem mrkla na obsah a nadšení se ještě zvětšilo! Začátek knížky je takový bez děje, ale hodně rychle se to rozjede a potom už nemám co dodat. Autorka vymyslela spoustu zajímavých a napínavých situací, které jsem hltala a většinou je četla neustále dokola, aby mi náhodou něco neuniklo :D. Rozhodně je to jedna z nejoblíbenějších knížek, které jsem kdy měla v ruce.

Nocte Nocte Courtney Cole

Wau, páni a znovu wau! Příběh mě neskutečně bavil a to natolik, že jsem od knížky musela odbíhat, protože jsem se klepala a musela jsem chvilku skákat. Všechny postavy jsou úplně dokonalé, chovají se tak, jak by jste čekali, ale ten konec..! Proboha! Já se celou knížku snažila všemu přijít na kloub, měla jsem tolik možností! Byla jsem si téměř jistá, že to mám a to jsem byla tak daleko! Kapitoly Finna jsem si užívala asi ještě víc, protože číst z jeho pohledu bylo tak zajímavé! Tak zvrácené, tak strašidelné! Dokonalá knížka! Já prostě nemám slov a třesu se na další díl!

28.12.2016 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Ten námět je úplně skvělý! Jestliže vám řeknou, že budete vrah, prostě jím budete a je úplně jedno, jak se chováte, všechno je špatně. Od začátku do konce jsem si příběh užívala, opravdu mě nenechal spát. Taky mě donutil přemýšlet. Je opravdu něco takového možné? Co kdyby ano? Jak bych reagovala? Odpovědi zatím nemám, ale opět jsem byla vtažena do příběhu, jako kdybych ho prožívala já sama. Jsem moc ráda, že mi Nevítané Ježíšek přinesl :)

28.12.2016 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Tak to byla jízda! Knížku jsem přečetla během jednoho večera, i když jsem na sebe byla naštvaná, protože jsem si příběh chtěla užívat co nejdéle, ale to nešlo! Jsem strašlivě ráda, že jsem si sérii přečetla, protože o takovýhle zážitek jsem nemohla přijít! Rick mě nenechal spát a dokázal, že je to sakra dobrý spisovatel, jehož knihy si budu pamatovat ještě hodně dlouho! :D