denča1000 denča1000 komentáře u knih

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

Od Knih jsem očekával něco zcela jiného. Myslela jsem, že se jedná o romantiku, ovšem jedná se o biografii, každopádně jsme sice byla zklamaná, kvůli očekávání, ale vzila jsem se do příběhu a nakonec to byla hezká kniha s velkým obdivem.

11.08.2019 4 z 5

Camille Camille Pierre Lemaitre

Kniha mě absolutně ničím nezaujala,nebavila mě a musela jsem se vyloženě dokopat, abych ji dočetla.

04.08.2019 2 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

V poslední době, nějak často sahám po velice citlivých a smutných knihách a tahle nebyla výjimkou. Musím říct uff, to byla dřina se udržet. Opět velice, velice moc silný příběh o zákeřné nemoci a ženě, která s ní musí žít. Tohle je smyšlený příběh, ale všichni víme, že i taková je realita a to je moc smutné. Do poslední chvíle jsem tak nějak doufala, že se něco změní, ale Mařino rozhodnutí, asi musí každý pochopit. Víc zajímavý byl samozřejmě příběh Mary, než Scotta. Samotný konec mě osobně poměrně zklamal a to u Mary, protože jsem potřebovala ještě něco víc.

19.07.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Shlédla jsem film a přečetla knihu. Film se ani zdaleka nevyrovná knize. Spoustu věcí je ve fimu vynecháno, přeskočeno či pozměněno. Ačkoli film mě asi více dojal,i u knihy mi často tekly slzy. Doporučuji nejdříve shlédnout film a pak sáhnout po knize a příběh budete prožívat, jako by jste byli na tracku s ní. Ačkoli byla především popisována cesta, nevadilo mi to a vůbec mě to nenudilo, protože to jsem od knihy očekávala. Byla to jemná a zároveň dojemná kniha, z nádherného zakoutí Ameriky.

17.07.2019 5 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Poněkud neobvyklý a zajímavý příběh, který poukazuje jak nás může minulost krutě dohnat a že i malý přešlap nebo neco zcela bezvyznamneho a nevinného, nám může po mnoha letech, změnit a především ovlivnit životy. Nevím zda je kniha podle skutečné události, stát se to mohlo a kniha je psaná jako by byla jejmi synovi věnována a pokud je tomu tak, tak to mění můj pohled na knihu, protože jsou věci a detaily, které potomek vědět nechce, ať je v jakémkoli věku. Kniha nebyla špatná, ale nevyhovovalo a nepasovalo mi neustále přeskakování pasáží, do jiného času. Člověk se v knize potom ztrácí.

12.07.2019 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Kvalitní a skvělá kniha. Spisovatelka umí upoutat čtenářovu pozornost a díky ní jsem přečetla knihu bez odkládání. Byl to velice poutavý příběh a skvělý děj. Nemohu nic vytknout. Žádná zbytečná psycha ani nudné dlouhé pasáže. Napůl krimi napůl romantika. Pořád se něco dělo, pořád se bylo na co těšit. Již brzo sáhnu po dalších knihách autorky.

07.07.2019 5 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Od začátku velmi čtivá kniha. Ačkoli to je krimy, tak na mě působí příjemně. Přečtena za necelý 1 den. Od začátku jsem tušila, kdo za únosem vězí a můj tip byl správný. Konec se mi nelíbil, protože byl otevřený, ale možná mí kniha pokračování, v tom případě po něm rozhodně sáhnu.

04.07.2019 4 z 5

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Příjemná , zajímavá a velice čtivá detektivka. Ovšem tady mi moc do děje nezapadá koňský svět, který se tam ani moc nevyskytuje.

04.07.2019 3 z 5

Žihadlo Žihadlo Dick Francis (p)

Mám ráda knihy od tohoto spisovatele, ovšem tahle byla oproti jiným z mého pohledu slabší.

Celkový děj, byl takový nudější, moc se mi nelíbil, ale na tu dobu byl asi reálný.

28.06.2019 3 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Neskutečně silný příběh. Tušila jsem to od začátku, ale pořád jsem si říkala, že to tak neskončí, bohužel. Ze začátku hezký a poklidný děj a ke konci velice silný a smutný, až mi tekly slzy.

20.06.2019 4 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

Velice hezké počtení. Neustále se něco děje a nejsou v knize žádné nudné a zdlouhavé pasáže. Případy jsou zajímavé, hlavní postava není klasický hrdina, co dělá ramena a nebojí se ničeho, ale vzhledem k jeho úrazu si dává pozor a projeví strach, což není v detektivkách obvyklé.
Kniha byla přečtena během jednoho dne.

11.06.2019 5 z 5

Úkryt ve Villette Úkryt ve Villette Ingrid Hedström

Kniha měla zajímavý děj, co se týče jediného přeživšího důlní katastrofy, ovšem celkový děj a řešení vražd, se mi nelíbilo.

09.06.2019 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Velice čtivý příběh, který se trošku zbytečně táhne. Samotný děj paráda. Je hodně podobný jako skryté zlo.Pořádně mě to táhlo číst dál a dál, protože jsem chtěla tak moc zjisit, jestli je vrahem opravdu ten, kdo je od začátku podezřelý. Mám v knize ráda zvraty a tady rozhodně byly. Na letní dny ne úplně vhodné čtění.

07.06.2019 4 z 5

Tvrďáci Tvrďáci Ed Falco

Když jsem do ruky brala tuhle knihu, vlastně jsem vůbec nevěděla, co jdu číst. Mé představy o knize byly zcela jiné. Po přečtení prvních několika stránek, jsem nevěděla, zda-li mám knihu začít číst znovu, nebo ji odložit, protože mě nebaví . Děj se nezačal ještě ani odvíjet a už se v knize objevilo tolik postav, které tam vůbec nezapadají. Nějak jsem se tím začátkem prokousala, protože mě něco nutilo dát knize šanci… A nelituji… vyklubal se z toho takový děj, až se mi žaludek točil.Takový masakr jsem nečekala , bylo to překvapení za překvapením. . Teprve v polovině, mě začala kniha bavit a vžila jsem se do ní. A na konci jsem zůstala v šoku...

Kniha je podle skutečné události

01.06.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku mi v knize vůbec nepasovalo přeskakování pasáží do minuosti, trošku jsem se v tom ztrácela, ale jak jsem se začetla víc, už jsem do toho byla vžitá... Příběh moc hezký, pravdivý, smutný ze života.. Občas se člověk zasměje, občas ukápne slza.. V knize se všechno proč a jak, dozvídáme až v průběhu čtení, takže se o celém Oveho životě, dozvíme až po přečtění poslední stránky.. Ačkoli by někdo možná mohl říct, že se kniha táhla, vlastně každá kapitola byla o nečem všedním, avšak vůbec ne nudném..

04.04.2019 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Od začátku do konce, kniha plná napětí. Stále se rozvíjející děj, který Vás nutí číst dál a těžko se dá od knihy odtrhnout.

08.03.2019 5 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Ne všechny příběhy mě bavily, ale velká většina z nich, byla pěkná a bavily mě.

05.03.2019

Bez viny Bez viny Viveca Sten

Ze začátku mi vůbec napasovalo přeskakování pasáží z minulosti do přítomnosti a vyvádělo mě to z děje. Časem jsem se do knihy začetla a nejen, že se mi střídání pasáží zalíbilo, dokonce jsem nevěděla, po které z nich toužím víc. Příběh se odehrává na malém ostrově a tím, jak ho autorka popisuje a vkládá do děje život občanů, mi kniha byla velmi sympatická. Děj byl celkově zajímavý a napínavý a nedalo se očekávat, kdo je vrahem, protože nás autorka trošku navedla na jinou stopu. Jestli něco nesnáším, tak otevřené konce. Potřebuji, aby příběh každé postavy byl vysvětlen a uzavřen a to se tady nestalo, což mě na konec slušné knihy, naprosoto vytočilo.

28.08.2018 5 z 5

Vrahův žold Vrahův žold Ed McBain

Velmi jsem si oblíbila kriminální příběhy od McBaina. Jsou dobře napsané, nic se zbytečně neprotahuje a těžko se od nich odpoutává.

26.08.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Oddechový a rychlý román. Kniha nebyla zbytečně natahována a nebyla to žádná slává. Takový průměr.

24.08.2018 3 z 5