denča1000 denča1000 komentáře u knih

Prázdniny u moře Prázdniny u moře Bonnie Bryant

Všechny díly Dívky v sedlech jsou nádherné a popisují zážitky od koní. Když jsem před 10 lety,jako 12 letá začínala jezdit na koních, zamilovala jsem si tyhle knihy. Nyní už jsem dost velká na to, abych si je četla znova, ale vím, že jsou to moc krásné příběhy a doporučuji si každé mladé jezdkyni celou sérii knih přečíst. Často jsou situace v knize dost nadsazené, ale naopak se z knih dá i spousty věcí přiučit. Kdo se rozhodne knihy přečíst není třeba číst od prvního dílu, neboť v každé knize jsou postavy a jejich charakteristika dobře popsána,takže každý pochopí o co jde a kdo je kdo. Přesto doporučuji začít číst od prvního dílu a nepřeskakovat, protože tak budete vědět, jak jde čas s dívkami v sedlech, jak stárnout, učí se novým věcem, zdokonalují se a zažívají stále nové zážitky. Věřím, že tyhle knihy chytnou každého, kdo si je přečte.

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Kniha, která není úplně tak totožná jako film Zaříkávač koní, což jsem čekala, že bude. Nejvíc mě mrzelo, že v knize bylo pozměněno jméno místo filmového Pilgrima na Tuláka, což mě ihned trošku popudilo.Přesto děj je totožný. Kniha se mi líbila a určitě bych ji doporučila ostatním. Přesto,že to je román, možná se děj mohl trošku více zaměřovat na nápravu Tuláka a dění kolem farmy a koní, než na románek mezi Annie a Tomem. Přesto si knihu ponechám a ráda si ji přečtu znovu.

Nesnesitelná lehkost Nesnesitelná lehkost Portia De Rossi

Životopisná kniha o herečce, která trpěla anorexii a řekla bych, že dost přehnaně počítala každé sousto a ne jen to, aby náhodou nepřekročila limit kalorii, či snad nenabrala nějaké to deko a přesto, že to pro ni bylo velmi náročné, si dá se říct na poslední chvíli uvědomila smysl života a pochopila, že pokud něco neudělá, neskončí dobře. Nakonec pochopila, že život není o počítání kalorii a o neustálém hlídání váhy.

22.06.2016 3 z 5

Zfetovaná duše Zfetovaná duše Zdeněk Horký

Hezky psaná kniha, kterou by si mělo spoustu lidí přečíst, jen aby pochopily, že věci se dají řešit jinak a že lehce se dá spadnout na dno, odkud je v tomhle případě velmi těžké se odrazit.

22.06.2016 5 z 5

Průvodce nenásilným výcvikem koní Průvodce nenásilným výcvikem koní Monty Roberts

Nádherná kniha, stejně jako všechny ostatní od Montyho Robertse. U takových knih si přeji, aby měly nekonečně stran. Každý koňák by si ji měl povinně přečíst. Monty v knize popisuje svoje metody výcviku koní. Stručně a pochopitelně je v knize vystiženo, jak na to. Dává zkušené rady, popisuje svoje příběhy a zároveň je kniha proložená nádhernými fotografiemi, obrázky a schématy. Kdo by chtěl zkusit Montyho metodu porozumění s koněm bez násilí, doporučuji tuhle knihu přečíst, protože Vám bude skvělým pomocníkem.

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Kniha, do které jsem se doslova zamilovala. Naprosto jsem hltala každé slovo. Kniha je velmi hezky napsaná a hodně se přibližuje realitě. Více takových knih.

21.06.2016 5 z 5

Projekt 1WTC Projekt 1WTC Friedrich von Borries

Kniha mě vůbec nezaujala, očekávala jsem od ní něco jiného,ale byl to spíše můj špatný výběr. Někoho, kdo má rád tenhle žánr, by jistě zaujala. Přesto, že mě téměř od začátku neoslovila, jsem ji dočetla do konce a musím říct, že takový závěr jsem teda nečekala.

21.06.2016 2 z 5