denča1000 denča1000 komentáře u knih

Můj život s koňmi Můj život s koňmi Monty Roberts

Jedna z dalších naprosto úchvatných a báječných knih, plných citů a emocí od Robertse. Znova píšu, jak úžasné je to, kolik toho ten člověk zažil a kolik má zkušeností. Kniha je věnovaná několika vybraným jedincům, což opět svědčí o autorově lásce k nim. Co bych změnila je to, že bych ke každému koni napsala datum narození, úmrtí , jména jeho rodičů, fotky koně o kterém příběh je a na konci věnování. U některých koní tomu tak v knize je, ale myslím, že by si to zasloužil každý. Ale na druhou stranu chápu, že tehdy tolik fotek nebylo a že uplynula příliš dlouhá doba na to, aby si Monty pamatoval veškeré údaje a informace. Jako všechny Montyho knihy miluji a doporučuji. U jeho knih a příběhů si vždy přeji, aby nekončily.

24.09.2017 5 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Styl psaní se mi moc nelíbil, jisté vyjadřování taky ne. Určitě bych ale knihu doporučila, jako odstrašující případ pro závislé.

15.09.2017 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další mrazivý příběh, který nenechá jediný chlup na těle v klidu. Způsob a podrobný popis druhé a třetí vraždy je jen pro silné žaludky. Bylo zde i děsivým a triznivým způsobem zapleteno dítě, což jsem na konci vlastně nepochopila, zda ho zachránili, nebo ne. Líbí se mi autorův způsob psaní. Taky se mi libí, že vrah pokaždé vraždí jiným způsobem, ač tedy velmi drastickým. Co se mi ovšem nelíbí je to, že v každém díle detektiva unesou a na poslední chvíli je zachráněn a také, že téměř vždy je vrahem, někdo známý.

13.09.2017 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Kniha byla skvělou oddechovkou, která se velmi dobře četla. Ikdyž mě vyděsil počet stran, sami poznáte, že to bude přečtené rychle. Popravdě mě hned několikrát napadlo, že tazatelem je právě ten, kdo jím na konci byl.

12.09.2017 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Další skvělý díl báječné psychodektivky. Až se někdy děsím, co člověka ještě v knize čeká.

01.09.2017 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další skvělý napínavý a vzrušující díl. Knihy jsou neuvěřitelně poutavé a ačkoli začátky jsou většinou nic moc, konce jsou absolutně úžasné.

19.07.2017 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Další naprosto šokující příběh. Ze začátku celkem poklidná a nevinná detektivka, ze které se rozvinul naprosto psycho případ. Děj knihy mě šokoval víc a víc, až už jsem si říkala, že nemůže přijít nic dalšího, ale přesto přišlo. Opravdu obdivuji autorovu fantazii a velmi podrobné a přesné popisy vražd.

11.07.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Naprosto psycho příběh. Jde vidět, že spisovatel má opravdu hodně zajímavou fantazii. Ze způsobu vraždění mi běhal mráz po zádech, ale na druhou stranu jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

28.06.2017 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Zajímavá kniha, ve které se odehrává na tak úplně obyčejný příběh. Občas se mi nelíbila drsnost stylu psaní, ale jindy mě kniha i dojímala. Člověk, který je tak docela retardovaný a nikdy nedržel v náruči dítě, se dokonale postará o unesené dítě a ještě si ho zamiluje. Blaze byl svým způsobem neškodný člověk s dobrým srdcem, co si chtěl vydělat nelegálním způsobem peníze, ale jak už to bývá zanechal za sebou spousty špatných věcí, kterého ho stály život. Byl tak blbý, že si to neuvědomoval. Napjatě jsem čekala, jak to dopadne a jestli oba přežijí a jak to vůbec je s tím duchem. Konec mohl dopadnou prostě jinak.

21.06.2017 4 z 5

Já, Bahia, zázračně zachráněná Já, Bahia, zázračně zachráněná Bahia Bakari

Kniha je naprosto zdrcující, fascinující, neuvěřitelný příběh plný emocí. O to víc, když se nejedná o smyšlený příběh, ale životní osud jedné dívky, nebo spíše rodiny. Je naprosto neuvěřitelné, že někdo dokáže přežít leteckou katastrofu. Bahia musela prožít něco neuvěřitelného, co si nikdo nedokážeme představit. Přežila pád letadla a následně 9 hodin zraněná, sama, uprostřed moře, mezi žraloky a bouří na moři, to je neuvěřitelný osud. Kniha mě strašně chytla za srdce a prožívala jsem s ní každý okamžik. Doporučuji knihu naprosto každému, protože tohle je prostě něco neuvěřitelného.

16.06.2017 5 z 5

Velký šéf Velký šéf Ed McBain

Mám velice ráda knihy tohoto spisovatele, jelikož jsou psány, aby je člověk co nejlépe prožíval a chvílemi jsem do děje byla natolik vtažená, jako bych tam doopravdy byla. Tahle kniha je oproti ostatním, které jsem doposud četla z opačného soudku, tedy z opačné strany zákona. Doposud jsem četla pouze knihy z pohledu kriminalistů a jejich vyšetřování, ale tato kniha je o kriminálníkovi a jeho stoupající kariéře, dá-li se to tak nazvat. Taktéž mě ovšem příběh velmi zaujal a velice jsem se těšila na konec, který mě ovšem zklamal a to tím, že Frankie zůstal na svobodě, což neměl. Kniha mohla skončit jeho chycením. Dokonce si nejsem jista, jestli kniha náhodou nemá pokračování, nebo tím ukončením chtěl autor pouze naznačit, že život kriminálníka už nebude poklidný, ale musí se již stále ohlížet přes rameno a strachovat se o svůj život.

14.06.2017 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Moc hezká a poutavá romantická kniha. Hodně jsem se vžívala do postav. Nejvíc se mi líbilo to, že se jednalo o Paříž, ale americké studenty. Z domova Anny ovšem mohlo být psaní delší.

07.06.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Velice napínavý a dramatický díl. Zamilovala jsem se do knih tohoto spisovatele a naprosto všem doporučuji. Strašně se mi líbí, jak jsou knihy psány. Jsou v nich popisovány naprosto úžasné detaily vyšetřování, chytání zločinců a veškeré potřebné podrobnosti, které nás čtenáře naprosto vtáhnou do děje, jak by jsme tam byli také.

04.06.2017 4 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Ed McBain

Velmi hezky psaná, zajímavá detektivka, která se hodně dobře četla.

24.05.2017 4 z 5

Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho Ed McBain

Velice hezký díl, do kterého jsem se začetla a měla jsem ho jedním dechem dočtený. Zapeklitý případ, kdy jsem si říkala, jestli vůbec vrah vraždu spáchá a detektivové ho dopadnou. Na poslední chvíli se vše vyjasnilo.

21.05.2017 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Hezký kratší romantický příběh, který je velmi čtivý a za chvíli je přečtený.

20.05.2017 3 z 5

Všichni do jednoho Všichni do jednoho Ed McBain

Oproti jiným dílům, byl tenhle vcelku krátký a především dost zamotaný. Odehrávalo se zde tolik trestních činů, až se v tom člověk ztrácel a neustálé přeskakování pasáží, mě opravdu mátlo. Jinak mám knihy tohoto autora velmi ráda, neboť se mi líbí, jak příběhy popisuje. Je to jako realita a strašně se mi líbí dialogy mezi detektivy a podezřelými, nebo vyslýchanými. Také popis osob, míst a detaily místností dávají na příběhu to vžití se čtenáře do děje.

15.05.2017 3 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Zatím první díl od tohoto autora, který mě nějak zvlášť nezaujal a dlouho jsem se do knihy začítala a teprve až konec byl napínavý a čtivý. Na druhou stranu je to díl oproti jiným, hodně blíže dostihovému zákulisí a dění. Řekla bych, že tenhle díl je spíše jeden z těch oddychovějších.

13.05.2017 2 z 5

Jak utéct času? Nestárněte! Buďte zdravější a šťastnější Jak utéct času? Nestárněte! Buďte zdravější a šťastnější Bruce Grierson

Kniha je velikou inspirací pro všechny věkové kategorie. Myslím, že každý se po přečtení této knihy hodně nad životem zamyslí. Je to téměř neuvěřitelný příběh, jak paní Olgy, tak dalších seniorů kolem ní. Přesto jsem od knihy čekala něco jiného, když jsem si ji kupovala. Myslela jsem, že kniha bude o životě Olgy, jako biografií. Příběh je psaný na přeskáčku, nenavazuje nějak na sebe a spíše je z klinik a výzkumných ústavů, než o Olžiném životě. Její život zde byl shrnut jen velmi stručně, což je škoda, když kniha pojednává o ní. Chtěla a čekala jsem, že její život zde bude popsán dopodrobna a bude se rozvíjet až doposud, aby jsme se jako čtenáři mohli mnohem lépe vžít do situace a celkově do jejího života.

27.03.2017 2 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Velice hezky napsaná kniha. Moc se mi líbil příběh a zápletky. Bylo to velmi zajímavé, napínavé a konec byl šokující. Čekala jsem jakékoli překvapení nakonec, ale tohle ne. Do knihy se člověk musí nejdříve pořádně začíst, aby se do ní vžil a začala ho bavit, neboť začátek byl nudný, ale pak to začalo dávat smysl.

18.03.2017 3 z 5