denča1000 denča1000 komentáře u knih

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Ed McBain

Velmi hezky psaná, zajímavá detektivka, která se hodně dobře četla.

24.05.2017 4 z 5

Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho Ed McBain

Velice hezký díl, do kterého jsem se začetla a měla jsem ho jedním dechem dočtený. Zapeklitý případ, kdy jsem si říkala, jestli vůbec vrah vraždu spáchá a detektivové ho dopadnou. Na poslední chvíli se vše vyjasnilo.

21.05.2017 4 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Hezký kratší romantický příběh, který je velmi čtivý a za chvíli je přečtený.

20.05.2017 3 z 5

Všichni do jednoho Všichni do jednoho Ed McBain

Oproti jiným dílům, byl tenhle vcelku krátký a především dost zamotaný. Odehrávalo se zde tolik trestních činů, až se v tom člověk ztrácel a neustálé přeskakování pasáží, mě opravdu mátlo. Jinak mám knihy tohoto autora velmi ráda, neboť se mi líbí, jak příběhy popisuje. Je to jako realita a strašně se mi líbí dialogy mezi detektivy a podezřelými, nebo vyslýchanými. Také popis osob, míst a detaily místností dávají na příběhu to vžití se čtenáře do děje.

15.05.2017 3 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Zatím první díl od tohoto autora, který mě nějak zvlášť nezaujal a dlouho jsem se do knihy začítala a teprve až konec byl napínavý a čtivý. Na druhou stranu je to díl oproti jiným, hodně blíže dostihovému zákulisí a dění. Řekla bych, že tenhle díl je spíše jeden z těch oddychovějších.

13.05.2017 2 z 5

Jak utéct času? Nestárněte! Buďte zdravější a šťastnější Jak utéct času? Nestárněte! Buďte zdravější a šťastnější Bruce Grierson

Kniha je velikou inspirací pro všechny věkové kategorie. Myslím, že každý se po přečtení této knihy hodně nad životem zamyslí. Je to téměř neuvěřitelný příběh, jak paní Olgy, tak dalších seniorů kolem ní. Přesto jsem od knihy čekala něco jiného, když jsem si ji kupovala. Myslela jsem, že kniha bude o životě Olgy, jako biografií. Příběh je psaný na přeskáčku, nenavazuje nějak na sebe a spíše je z klinik a výzkumných ústavů, než o Olžiném životě. Její život zde byl shrnut jen velmi stručně, což je škoda, když kniha pojednává o ní. Chtěla a čekala jsem, že její život zde bude popsán dopodrobna a bude se rozvíjet až doposud, aby jsme se jako čtenáři mohli mnohem lépe vžít do situace a celkově do jejího života.

27.03.2017 2 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Velice hezky napsaná kniha. Moc se mi líbil příběh a zápletky. Bylo to velmi zajímavé, napínavé a konec byl šokující. Čekala jsem jakékoli překvapení nakonec, ale tohle ne. Do knihy se člověk musí nejdříve pořádně začíst, aby se do ní vžil a začala ho bavit, neboť začátek byl nudný, ale pak to začalo dávat smysl.

18.03.2017 3 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Neuvěřitelný příběh. Byla jsem šokovaná. Jediné co mi na knize vadilo bylo psaní o osobách. V jedné větě byl nazván Káčkem, jindy zase křestním jménem nebo příjmením. Stejně tak jiné osoby, vždy byly nazývány jinak, což mě trošku mátlo.

15.01.2017 4 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Neobyčejný poměrně hezký román. Dobře čtivý a napínavý příběh. Ovšem místy byl hodně nadsazený a až trapný. Naopak jisté pasáže mě hodně pobavily, ale byly i smutné.

03.01.2017 3 z 5

Tlustá, dlouhá, ale neuvěřitelná kniha. Je v ní velice široce obsáhlý život Arnolda a stojí za to, udělat si čas a knihu si přečíst. Pro mě bylo velmi nudné čtení o jeho politické kariéře, a proto jsem tyhle stránky přeskočila, ovšem vše ostatní bylo neuvěřitelně zajímavé. Je naprosto úžasné co všechno, ten člověk zažil. Jak se z obyčejného člověka, může stát někdo. Opravdu doporučuji.

31.12.2016 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Po knize jsem sáhla neboť jsem si myslela, že se jedná o oddychový román, ve kterém budou popisovány převážně hezké životní osudy. Byla jsme spíše šokována, když jsem se do knihy začetla a začala se vyvíjet. Nebyla jsem si jistá, jestli náhodou nečtu detektivku. Kniha pro mě byla velice dojemná, citlivá a zapůsobila na mě, jako velice smutná. Osudy hlavních postav, jsou opravdu přesvědčivé a silné. Reakce a chování kamarádek mě ovšem šokovaly. Konec se mi nelíbil, ale opět mě dojal.. Kniha je opravdu hodně čtivá a člověk se k ní stále vrací.

12.12.2016 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Zajímavá kniha, co se týče navázání na knihu Počkám na tebe. Líbí se mi, že je tentokrát kniha psaná z pohledu Camerona. Ovšem nelíbilo se mi, že pasáže byly totožné jako v knize Počkám na tebe. Takže jsem stránky přeskakovala, protože číst to znovu, mi přišlo nudné, jelikož jsem knihy četla ihned po sobě. Zajímavý byl Bonus, ovšem zase, stačil pouze z pohledu jednoho, ne obou hlavních postav.

24.11.2016 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Ze začátku poněkud nudná kniha. Nakonec se z toho vyvinul celkem hezký román. Je to taková oddechová kniha, ale pro mě ne moc poutavá. Často byla i smutná a co se týče rodiny Avery, to mi i slza ukápla. Jen jsem chtěla vědět Averyn příběh hned a ne až téměř nakonec.Knihu bych doporučila spíše mladší generaci. Určitě si přečtu knihu Důvěřuj mi - z pohledu Cama.

08.11.2016 3 z 5

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Velice povedený detektivní příběh. Je to moje druhá přečtená kniha od tohle spisovatele a začínám je zbožňovat. Moc se mi líbí děj, připadá mi to seriál v knižní podobě, protože takové příběhy většinou bývají v seriálech či filmech. Zároveň se mi líbilo vyšetřování jiné vraždy detektivem Carellou, zatímco na policejní stanici bylo rušno. Jisté pasáže mi přišly trochu mimo příběh a byly nepodstatné, jinak příběhy postav jsem mile uvítala a v knize se mi líbily. Detektivové, kteří chtěli zachránit sebe i Carellu, byli velmi mazaní a snažili se vysvobodit, což bylo asi jasné, že se budou pokoušet. Asi jako každý, jsem celou dobu přemýšlela, jestli to je nebo není nitroglycerin a já osobně jsem byla přesvědčena, že v láhvi není. Putování modrého SOS papírku mě velmi pobavilo, stejně jako mě pobavila Carelliho věta na závěr.

31.10.2016 5 z 5

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Skvělá detektivka z policejního prostředí, do které jsem se velmi začetla a zamilovala. Přesně takové knihy se mi líbí. Četla jsem spoustu detektivek, ale často tam řeší vraždy všichni, jen ne detektivové, ale v téhle knize, tomu tak nebylo. Jako ve správné detektivce, řešili vraždy detektivové. Líbilo se mi, jak bylo v knize vše krásné ukázáno, rozepsáno - tabulky, popisy osob, způsob vyšetřování. Kniha je velmi dobře napsaná a je velice čtivá a chytlavá. Prostě takové příběhy já zbožňuji a nemohu vytknout jedinou věc. Konec byl také zajímavý, neboť všechny vedla stopa jinam, než byla skutečnost.

30.10.2016 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Ačkoli moc nemusím knihy staršího století a právě naopak mám ráda knihy novější- modernější, byl to přesto zajímavý a napínavý detektivní příběh. Když jsem se do knihy řádně začetla, pořád jsem tam cítila takové tajemno, což vlastně bylo, protože až do konce nebylo nic jasné a stále jsem v hlavě přemítala, kdo může být vrah, neboť se tak jevili všichni a vlastně byli naprosto všichni podezřelí. Přidalo na tom také to, že nikdo nechtěl znát pravdu a všichni chtěli žít v domnění, že vrah je Jack a nikdo to nechtěl znovu otevírat. Také bylo zajímavé, jak každý podezříval každého a na to, že byli rodina si nevěřili . Líbilo se mi rozepsání každé postavy. Celkově to byla hezká a napínavá detektivka. Ovšem chyběla mi více zapojená práce policie.

29.10.2016 4 z 5

Memento Memento Radek John

Velice silná, ovšem bohužel pravdivá kniha. Podle mě by si ji měl přečíst naprosto každý. Ať člověk závislý, vyléčený, nebo ten co nemá a nikdy neměl s drogami co dočinění. Především takhle kniha určitě patří do rukou mladým lidem, protože věřím, že spoustě z nich dá kniha ponaučení. My, kteří jsme nikdy drogy nebrali si nedovedeme představit, jaké to je, ikdyž tahle kniha nás velice vtáhla do životů narkomanů, je asi těžké pochopit, proč nedokážou přestat. Popravdě jsem čekala, že nakonec Michal bude mít natolik silnou vůli, že se vyléčí a přestane. Konec mě tedy velice nemile překvapil. Jediné co je třeba na závěr napsat, že lituji rodiče a to jak ty v knize, tak všechny ostatní, co je tohle potkalo.

27.10.2016 5 z 5

Souboj v letu Souboj v letu Dick Francis (p)

Kniha byla ze začátku taková poklidná a stále jsem čekala, co se stane. A v polovině se to začalo rozjíždět, velice zajímavým způsobem. Vzhledem k tomu, že jsem koňařka, mě velice zaskočilo zabití koně, který dělal problémy při letu. Tohle bylo naprosto šílené a nemožné. V knize jsou často popisovány detaily, ovšem konec byl hodně rychlý a když jsem knihu dočetla, nebyla jsem si jista, jestli mi náhodou nechybí stránky, neboť takový konec se mi vůbec nelíbil a přišlo mi to vlastně nedokončené. Mám ráda, když se na konci knihy věci vyjasní a to se zde nestalo. Vůbec tedy nevím, jak dopadla Gabriela a i Patrick a taky jak vše vysvětlil a co se stalo se zápornými postavami. Mělo to být ještě více rozepsané, na to jsem vlastně celou dobu čekala, neboť konce bývají nejlepší. V tomhle případě konec knihy naprosto zklamal.

26.10.2016 3 z 5

Krevní test Krevní test Jonathan Kellerman

Občas byla kniha až nudná. Určité postavy, nebo věci, jsou v knize popisovány až příliš detailně a místy mě spíše nudily. Například popis domu Swopeových byl příliš dlouhý a zbytečný.Nějaká slova by se ovšem dala napsat lépe, mě osobně jisté výrazy trošku vadily. Celkově to byla ovšem hezká a napínavá detektivka. S napětí jsem čekala co se z toho vyklube a závěr byl opravdu nečekaný, a až trošku zamotaný. Tohle opravdu nemohl předvídat nikdo.

21.10.2016 3 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Kniha je velice zajímavou biografií Kajínka.. Bylo zajímavé poznat život a minulost tohoto člověka. Po přečtení knihy, jsem tak nějak přehodnotila pohled na Kajínka a uvědomila jsem si, že pokud to je pravda, je to zcela jiný člověk, než za jakého jsem ho pokládala. Jeho vyprávění o krádežích, kdy lidem neubližoval mě velice překvapilo. Přece jen mi přišlo, že se často v knize vychloubá, že kam přišel v tom byl nejlepší, ale možná to tak opravdu bylo. Doufám, že slibovaná kniha vznikne a už se těším, až si ji přečtu.

16.10.2016 5 z 5