Zkouška neviny

Úkladná vražda – tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití své matky. Ke zločinu mělo dojít v afektu, předmětem sváru byly peníze a k vykonání osudné rány posloužil pohrabáč. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových doktor Calgary, aby poskytl problematickému mladík... celý text

Úkladná vražda – tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití své matky. Ke zločinu mělo dojít v afektu, předmětem sváru byly peníze a k vykonání osudné rány posloužil pohrabáč. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových doktor Calgary, aby poskytl problematickému mladíkovi alibi, je už pozdě, neboť krátce po vynesení rozsudku Jacko na zápal plic ve vězení zemřel. Teprve pomalu Calgarymu dochází, proč jej početná rodina přijala tak chladně, ne-li přímo rozhořčeně: nevina jednoho z Argylových totiž docela jistě znamená vinu jiného… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241/zkouska-neviny-KCr-241.jpg 4.3151
Originální název:

Ordeal by Innocence (1958)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
EvikU.
21. února

Překvapilo mě, že ač je to stará kniha, tak se četla docela hezky. Závěr mě překvapil, čekala jsem jiného vraha. Za mě dobrý.

fina3210
22. ledna

Zpočátku jsem byla nadšená. Postupem času se mi styl autorky nelíbil více a více. Nicméně nápad příbehu zajímavý.

denča1000
29.10.2016

Ačkoli moc nemusím knihy staršího století a právě naopak mám ráda knihy novější- modernější, byl to přesto zajímavý a napínavý detektivní příběh. Když jsem se do knihy řádně začetla, pořád jsem tam cítila takové tajemno, což vlastně bylo, protože až do konce nebylo nic jasné a stále jsem v hlavě přemítala, kdo může být vrah, neboť se tak jevili všichni a vlastně byli naprosto všichni podezřelí. Přidalo na tom také to, že nikdo nechtěl znát pravdu a všichni chtěli žít v domnění, že vrah je Jack a nikdo to nechtěl znovu otevírat. Také bylo zajímavé, jak každý podezříval každého a na to, že byli rodina si nevěřili . Líbilo se mi rozepsání každé postavy. Celkově to byla hezká a napínavá detektivka. Ovšem chyběla mi více zapojená práce policie.

Sebasti
15.06.2016

Něco podobného už jsem zažil v knížce Pět malých prasátek, kde se vyšetřuje stará vražda, za kterou byl již někdo odsouzen. Ale od této knihy se nedalo odtrhnout. Děj střídá děj, a i když už jsem si byl na konci vrahem skoro jistý a nemýlil jsem se, neuvěřitelně mě zaujala. Hlavně velmi důmyslným, překvapivým a přesto uvěřitelným motivem. Jedna z mála detektivek, kde se dá uvěřit úplně všechno.

Mina7
01.01.2016

Na zacatku trochu nezvykla, rozvlacna, ale dokonale rozbory postav a pak to rozuzleni - proste Agatha ;)

Sonne
30.01.2015

Moje prvotina v psane podobe od Agathy Christie. Prvni polovina knihy pro me byla nezazivna, natahla, druha polovina chytla spad a super. Skvele rozuzleni, v kazde kapitole jsem menila podezreni, kdo je tedy vrah.

KattyV.
23.07.2014

Další skvěle promyšlená detektivka. Agatha je prostě jenom jedna. :-)

me.odstiny.knih
08.07.2014

Agatha prostě nikdy nesklame.....

Modrina
19.05.2014

Tohle mě hodně zaujalo. Naprosto nebylo možné knížku odložit, dokud jsem neznala vraha. :)

Klaar
20.11.2013

Po přečtení každé kapitoly jsem měla pocit, že je to vrah a s každou kapitolou se mi vrah měnil, prostě jsem do konce netušila, kdo za tím stojí! Super!

metrolog
07.08.2013

Četl jsem bezprostředně po Deseti malých černoušcích od téže autorky. To byla asi chyba. Zatímco prvně jmenovaná patří k vrcholům detektivní literatury, tato kniha je spíše autorčin průměr. Ale pozor! Mluvím o průměru autorčina díla, který je ale diametrálně výše od průměru i těch velmi dobrých detektivek. Doporučuji všem milovníkům detektivní literatury.

Marčullkas
24.07.2013

Výborně napsaná deketivka, velice dobře promyšlená! Vždy mě překvapí rozuzlení příběhu.

Skjaninka
08.06.2013

Myslíte, že Agatha napísala aj niečo zlé? Ja teda nie a samozrejme ani táto kniha nie je výnimkou, aj keď by som ju zaradila medzi jej priemer. Príbeh je to pekný, zasadený do zaujímavého prostredia s ešte zaujímavejšími postavami, ktorých psychologický profil je zvládnutý na jednotku. Je zarážajúce akú fantáziu mala Agatha pri vymýšlaní ich charakterov. Jeden lepší ako druhý.
Dej bol teda poriadne zapletený a moje tipy na vraha sa menili s každou otočenou stránkou. V prípade Agathy je to klišé, ale čo iné sa dá napísať ako to, že ju odporúčam.

Veronica
17.05.2013

Knihu jsem četla,ale nějak mě nebavila.Asi to není můj šálek kávy.

AnneEyre
09.05.2013

Rozhodně nejde o jedno z nejlepších děl A. Christie. Přesto je to skvěle promyšlené a narozdíl od některých dalších knih této autorky člověk neodhadne konec dopředu.Četla se mi skvěle, děj se nazadrhává, až na malé výjimky upoutá.

krizek
21.02.2013

Čtivá kniha, přečtena za jeden den, zase dobře vymyšleno, i když na mne moc jednoduché, vraha jsem odhalila dříve, než doktor Calgary, proto se také připojuji, že je jedna ze slabších, ale vůbec ne špatných knih! :)

kika 13
25.01.2013

Pohodová detektivka.Čtivá.

Malin
17.07.2012

Nepatří mezi Agathiny nejlepší, ale stejně jako u ostatních jejích knížek, se mi líbil ten naivní happy end.

Verun
02.04.2012

V knize mi chyběla postav, se kterou bych se mlěa stotožnit a s ní celý příběh prožívat. Od A.Christie jedna ze slabších knih...