Udělal jsem to já!

Udělal jsem to já! https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15716/udelal-jsem-to-ja-15716.jpg 4 104 16

87. revír série

Ve služebně 87. policejního revíru je docela obyčejný říjnový den. Za okny kypí město, detektivové píšou zprávy a vyměňují si dobromyslné žerty, zvoní telefony. Až detektiv Meyer Meyer přijme hlášení, že v knihkupectví na Culverově třídě postřílel neznámý šílenec čtyři lidi. Vyšetřování začne jako obvykle, ale případ se mění v neobvyklý: mezi obětmi je i snoubenka Berta Klinga. Nejen Klingovi přátelé Carella a Meyer, ale celá policejní stanice, otřesená žalem svého kolegy, bere případ za svůj. O život koho z těch čtyř usiloval vrah, to je základní problém. Je možné, že by to byla mladá milující a milovaná Claire? Detektivové získávají informace o všech obětech a dostávají se i k zajímavým faktům ze života Claire. Na důvod a pachatele vraždy se přijde téměř náhodou a díky houževnatosti detektivů. Zdroj BBart... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Lady, Lady I did it! , 1960

Johny_H.
17.10.2023 4 z 5

Moc smutná detektivka až spíše drama, která ukáže hlavním hrdinům že každý je smrtelný. Nic méně jako detektivka to moc zajímavé není a proto ubírám jednu hvězdu.

mcabr
25.04.2022

Pěkná detektivka.

heavy66
23.04.2022 5 z 5

Smutný případ od začátku do konce a tragická ztráta pro Berta Klinga. Řádění šíleného střelce, v Americe běžná součást života. Střílí se na ulici, ve školách, kosmetických salonech, nákupních centrech, kostelích, dokonce ani v knihkupectví není člověk v bezpečí! Napínavá je vyšetřovací linka vedoucí ke Claire, vztah Claire a Eileen Glennonové, násilnický bratr, doktorka Madisonová, neochotný sekundář, všechno ukazuje na jasného pachatele….
Vrahův motiv je nakonec velmi obyčejný, a nestojí za čtyři zmařené životy.

konicekbily
03.02.2022 5 z 5

Na autorovi obdivuji jeho stručné vyjadřování: popis města, míst činu, osob zúčastněných a i stručné a výstižné popsání probíhajících procesů souvisejících s vyšetřováním nebo se soukromím hlavních hrdinů. Stručné a přímo k věci jsou i dialogy - a přesto je v nich vše řečeno. Nakonec se ukáže, že složitá vražda má celkem prostý důvod.

Bustedka
01.01.2022 4 z 5

99. kniha roku dočtená na Silvestra... a jsem ráda, že jsem ten rok zakončila zrovna takovou milou detektivkou. Za mě jedna z těch lepších od McBaina.

Ivan F
27.10.2021 4 z 5

Ako mi plynula stránka za stránkou som si uvedomil, že som tento príbeh z 87čky kedysi čítal. Ľudská pamäť má tú výhodnú nevýhodu, že je v nej síce mnoho uloženého, ale aj pozabúdaného. Tak som mal o zážitok postarané, pretože som si ani omylom nemohol spomenúť, kto bol vrah - a to kvôli úplne bezvýznamnej veci prišli (hoci len na stránkach knihy) o život štyria ľudia.

Salvatore alias Ed neustále dokazuje, že hoci si zvolil pokleslý žáner, tak bol brilantným spisovateľom. Ani jedno slovo pri jeho opisoch mesta, práce detektívov, ich rodín, priateľstiev, starostí a radostí, tak ani jedno jediné slovo nie je zbytočné. Naopak, ak by pridal viac, bolo by to ešte lepšie čítanie.

mi-380
13.07.2021 5 z 5

Tahle série se snad nedá zvládnout celá. 57 dílů, to bych nesměl číst nic jiného než 87. revír a dělat nic jiného než číst - 87. revír, samozřejmě. Není to ale špatná myšlenka, možná by to stálo za to. Zatím mě to pořád baví, autor dokázal psát několik příběhů za rok (tady se setkáváme po čtrnácté, je rok 1960, přičemž sérii odstartoval v roce 1956) a stále přicházel s originálními nápady, naprosto pravděpodobným vyšetřováním i motivy, svěžími dialogy a logickým, ale i tragickým, vývojem hlavních postav. Tentokrát zvládnuto pomocí čtečky a bt sluchátek během celodenní služební cesty do Chomutova.
90 % (zatím jen 79 hodnocení s průměrem 89 %).

Arnold Halsted měl ohromnou kliku. Byl od srpna „dočasně nezaměstnaný“, ale měl manželku, která byla velice zručná vyšívačka korálků a měla chuť převzít obživu rodiny a nechat ho sedět polosvlečeného v ložnici a koukat ven oknem.

P.S.
V akci tentokrát hlavně Kling, Carella a Meyer

katka134
15.05.2021 4 z 5

Zdánlivě„ běžný případ " se změní v okamžiku v ten nejsmutnější .

Jiparis
22.11.2020 4 z 5

Krátký, pro Klinga tragický příběh jsem přečetla za jedno podzimní odpoledne. Má to spád, děj není prvoplánově předvídatelný.

tygřík2
27.10.2020 5 z 5

Další sympaťák z revíru 87, kterému jeho zaměstnání nepřineslo jen potěšení a uspokojení, ale i trápení. Minutu ticha za jeho lásku.

monika0356
26.08.2020 5 z 5

Další skvělý příběh z 87. revíru..

moudivlacek
04.04.2020 3 z 5

Klinga z party detektivů jsem si oblíbila, škoda, co ho potkalo - smrt jeho snoubenky. Každopádně touží dopadnout jejího vraha a spolu s kolegy pátrá. Bohužel Claire nebyla jedinou obětí a oběti z knihkupectví nebyli jedinými obětmi. A 87. revír to nakonec zjistí a vše vypátrá.
Těším se na další díl.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Aj som si pri nej poplakala. Chudák Bert, večne sklamaný v láske.

denča1000
30.10.2016 5 z 5

Skvělá detektivka z policejního prostředí, do které jsem se velmi začetla a zamilovala. Přesně takové knihy se mi líbí. Četla jsem spoustu detektivek, ale často tam řeší vraždy všichni, jen ne detektivové, ale v téhle knize, tomu tak nebylo. Jako ve správné detektivce, řešili vraždy detektivové. Líbilo se mi, jak bylo v knize vše krásné ukázáno, rozepsáno - tabulky, popisy osob, způsob vyšetřování. Kniha je velmi dobře napsaná a je velice čtivá a chytlavá. Prostě takové příběhy já zbožňuji a nemohu vytknout jedinou věc. Konec byl také zajímavý, neboť všechny vedla stopa jinam, než byla skutečnost.

Silverdiamond
19.12.2014 5 z 5

...'tento díl je hodně hořký pro všechny detektivy 87.revíru, 'ale nejvíce pro Berta Klinga... 'vyšetřování nabere nečekaný spád a odkryje některá tajemství ohledně Klingovi snoubenky Claire, 'jejíž osoba se zdá nakonec největším motivem vraždy... 'bystrý Carella v závěru narazí na jasný důkaz který všem ostatním detektivům doslova protekl mezi prsty a ihned dopadne pachatele...'

maximka
10.11.2012 4 z 5

Příběh z dávnější doby, detektivové píší na psacích strojích, s kopíráky, spousta věcí se vykonává fyzicky. Líbilo se mi to, přišlo mi to osobité, jakoby byli víc v kontaktu se svou skutečnou prací, vše jim muselo projít pod rukama. Jsem zvědavá na další román.

pomsta detektivní drsná škola

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Udělal jsem to já! je v