Padrino Krejčíř - Afričan

„Padrino Krejčíř – Afričan“ je kniha o uprchlíkovi Radovanu Krejčířovi. Přináší dosud neznámá fakta ze zákulisí života Krejčíře, který utekl z České republiky, aby se vyhnul vězení za miliardové podvody a přípravu vraždy. Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Od té doby došlo v JAR v Krejčířově okolí ke dvanácti vraždám. Jde o první ze série nových knih o českém podsvětí, na kterých pracuje Jaroslav Kmenta, autor úspěšného bestselleru Kmotr Mrázek. Kniha je napsána reportážně podle skutečné události. A stala se rovnou podkladem pro zpracování scénáře k připravovanému filmu GangsterKA....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223328/padrino-krejcir-african-223328.jpg 4.2145

Padrino Krejčíř 2.

Literatura faktu, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Padrino Krejčíř - Afričan

modrofialova
28.06.2020

Tento díl, Afričan je čtivější než první. Působení Krejčíře v JAR se dostalo na vyšší level - přibylo hodně mrtvol, více zkorumpovaných policistů, praní špinavých peněz a drogy. "Káčkova" osobnost mafiána se postupně vyvíjela od veksláka přes podnikatele v divokých 90. letech v ČR až k ústřední postavě organizovaného zločinu v Jihoafrické republice.
Myslím si, že i o takovýchto českých jedincích s viditelnou stopou v zahraničí, bychom si měli číst a zjišťovat informace. Doporučuji tomu, kdo se zajímá o literatura faktu z českého prostředí.

Korejš
18.11.2019

"Svět patří těm, kteří se neposerou." Tak praví pan Bukowski. Na Káčka to sedí dokonale.
Dosud jsem si myslel že je bordel jen v týhle republice...a on je vlastně všude ve světě. Vždy mě fascinovali hranaři jako Káčko, kteří vždy hranice šméčka posunou zas o kousek dále. Chvílemi jsem myslel že čtu zas své oblíbené fantasy, že snad ani není možné co je vše možné. Doufám jen, že ho nevydají do Čech...

lukas9608
05.05.2019

Nejzajímavější část trilogie o českém Al Caponem...

jollyjo
18.04.2019

Nejlepší díl trilogie . Šílené svědectví .

PetrzOlomouce
26.08.2018

Afričan je nejlepší z celé trilogie. Doufám, že si Radovan "užívá" vězení v JAR a zároven doufám, že ho nikdy do Čr nevydají. Protože za tolik zla, co vyprodukoval, si slitování nezaslouží ani za nehet. Určitě je zajímavé sledovat vývoj kauzy na Kmenta.cz

Burák
26.07.2018

Celá trilogie se mi moc líbila, čtení mě bavilo a užívala jsem si to navzdory tomu, že to moc optimistické čtení nebylo. Zvláště pokud uvážíme, že je to celé založené na pravdě.

Díl, který pojednává o životě Krejčíře po útěku z Česka mě bavil nejvíc. Bylo tam pro mě opravdu hodně nových informací a celý případ Krejčíře dostal úplně nový rozměr.

Není to veselý příběh. Naopak. Těžko uvěřit, že to není vycucané z prstu. Protože tenhle život, který Kmenta popisuje, s tím se prostě běžný smrtelník nemá nejmenší šanci ztotožnit. Ale Kmenta evidentně pracuje s fakty, hodně z nich jsou dohledatelné, takže nezbývá než při čtení tajit dech a nevěřícně kroutit hlavou.

Všem třem knihám je tu vyčítáno, že se v knize často opakují informace a že to nudí. Mě to třeba vůbec nevadilo, naopak jsem to ocenila, protože jsem knihu musela číst na několikrát a tohle mi usnadnilo orientaci v ději. Navíc celá ta kauza je tak komplikovaná, že opakování těch zásadních informací není vůbec na škodu.

Teď si dám od tvorby Jaroslava Kmenty chvilku pauzu, abych nepropadla trudomyslnosti a přečtu si něco na odlehčení, ale i tak už se těším na další.

Bustedka
28.05.2018

Ať už Mrázek, ať už Krejčíř, Kmenta prostě umí, to si nebudeme nic nalhávat :-)
Jediné co mi fakt ke konci všech těch knížek vadilo, že se tam věci opakovaly..pořád a pořád dokola. A to bylo někdy fakt ubíjející :-)

ecila13
08.11.2017

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi autorův reportážní styl psaní.

Jak někdo může takto žít? V takovém stresu.

Krvavé jahody
Krvavé jahody