Padrino Krejčíř - Žralok

Kniha popisuje poslední fázi vyšetřování aktivit zločince Radovana Krejčíře v České republice, tedy od roku 2002 do roku 2005. Kniha vnáší jasno do mnoha kriminálních případů, které se tu v té době odehrály, včetně několika vražd a únosů. A přináší rekonstrukci útěku Krejčíře z vily plné policistů, po němž Krejčíř uprchl na Seychely. Kniha završuje vyprávění celého příběhu a doplňuje již vydané knihy Padrino Krejčíř s podtituly Afričan a Gangster, které vyšly v letech 2014 a 2015. Všechny tři tituly se staly námětem pro dvoudílný film Gangster KA....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317191/padrino-krejcir-zralok-7IB-317191.jpg 4.375

Padrino Krejčíř 3.

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Padrino Krejčíř - Žralok

modrofialova
09.09.2020

Gangster - o jeho začátcích podnikání (90. léta, vekslování) až do jeho první vazby v ČR

Afričan - o "působení" v JAR, kde své podnikání dostal na vyšší úroveň (ještě horší), ale kvalitní základy organizovaného zločinu si přivezl z ČR

Žralok
Normální lidi mají doma rybičky, Radovan žraloka.
Nejvýznamnější a nejzajímavější části pro mě byly jeho snahy o zločineckou privatizaci státního majetku - Státní podnik Čepro. Popisované zatýkání "Káčka" a jeho slavný útěk je neuvěřitelné.

Doufám, že si v JAR odsedí 35 let a pak teprve ho pošlou domů, kde na něj čeká "českých 15 let" ve vězení.

Určitě stojí za přečtení celá trilogie. Myslím si, že jeho příběhem se můžeme více dozvědět a představit si podnikání v 90. letech a jak děravé a úplatné naše právo bylo po roce 1989.

Bohemians
22.08.2020

Posloucháno jako audiokniha, BEZ SPOILERŮ:

Velmi příjemný zážitek, mluvčí je autentický, i když v některých pasážích poznáte, že intonaci hlasu nezvládl a očividně se k textu nevrátil, aby chybu napravil. Nicméně obsahově skvělé "počtení" je až neuvěřitelné, jak může ČR v některých instancích fungovat, ovlivňovat se navzájem atd. Určitě se vrhnu do další knihy pana Kmenty, teď mě čeká Mrázek. :)

tonysojka
02.12.2019

Posloucháno jako audiokniha. Pro mě připomínka toho, jak skvěle se nám povedl převod státního majetku do soukromých, čistých rukou, aniž by jsme k tomu potřebovali nějaký právní rámec.
Perfektní přednes Rímského.

lukas9608
03.05.2019

Trochu nepřehledněší než první díl, hlavně vlivem detailního popisu složitých a zamotaných kauz a podvodů, přesto stále velice zajímavé čtení z českého mafiánského prostředí.

Vesmich
04.03.2019

Stanislav Kmenta málokdy vnese do mého života nějaký optimismus, přesto vyhledávám jak jeho texty knižní, tak ty časopisecké. Detailní popisy života na Vystrkově (na břehu Orlické vodní nádrže) , mě zajímaly obzvlášť, neboť dění v bývalém komunistickém Ráji vždycky silně ovlivňovalo život okolních obcí, což je i ta moje. Kauzy, které J.K. vypráví jsou vždycky srozumitelné, zapadající do sebe a i na základě jeho líčení se každému, kdo vědět chce, celý ten pavouk a spletenec vztahů docela přehledně zobrazí na sítnici.

Burák
15.07.2018

Do téhle knihy jsem se pustila hned po přečetní prvního dílu Gangster. Ani ne tak proto, že by šlo o natolik čtivou záležitost, jako spíše, že celá ta kauza je tak komplikovaná, že jsem z toho jen po té první knize moc moudrá nebyla.

V doplňující knize Žralok Jaroslav Kmenta znovu rozplétá Krejčířův případ, znovu bez emocí fakticky popisuje a vysvětluje jednotlivé události a opravdu se snaží, aby se čtenář v případu orientoval.

I když Žralok obsahuje dost informací z prvního dílu, já se rozhodně nenudila. Naopak tady opakování některých (zásadních) informací nebylo vůbec na škodu. Tahle kniha je ale kromě toho opravdu nabitá novými informacemi, které celou situaci okolo Radovana Krejčíře zpřehledňují a osvětlují.

Navíc tento díl těží z toho, že se k případu vrací po několika letech a je tak možné lépe bilancovat a zhodnotit jak a proč se jednotlivé kauzy (ne)vyřešily.

Na Afričana se vrhnu co nevidět.

ecila13
04.12.2017

Akce Celník je masakr. Natisknout 5 mld, nechat je zabavit celnicí, sám je ukrást a chtít po státu náhradu škody. To už nemyslel vážně, že mu to projde, že ne.

Phantasma
21.04.2017

Oceňuji práci pana Kmenty a jeho vyčerpávající informace. Ale měl bych jedno ALE ..... tento díl přináší hlavně detailnější informace o kauzách zmíněných v Gangsterovi, ALE člověk aby se v tom vyznal. Mám pocit, že některým skutečnostem je věnováno až zbytečně moc stránek a člověk pak po dočtení zjistí, že si z toho vlastně stejně nic nepamatuje, protože pochopit některé skutečnosti dá opravdu zabrat. Není lehké se vyznat v těch mnoha směnkách, bílých koní a nastrčených společností. Není to vina autora, to vůbec netvrdím, jen si myslím, že některé skutečnosti se daly popsat mnohem jednodušeji. Oproti Gangsterovi tedy musím jednu hvězdu ubrat.