Souboj v letu

Souboj v letu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44548/souboj-v-letu-44548.jpg 4 215 18

Henry Grey je mladý, sympatický a poněkud netypický anglický aristokrat. Nedbá na svou vznešenou rodinu, na živobytí si vydělává jako každý smrtelník. Ve volném čase jezdí překážkové dostihy, sám však říká, že jako lži-amatér, a občas uvažuje, jestli by se neměl profesionalizovat. Jenomže mezi profesionály by se sotva dostal na špičku, a pak, má ještě jednu velkou vášeň, sportovní lítání. Zatímco přemýšlí, co dál s kariérou, přestane být řadovým úředníkem a začne pracovat jako doprovod při mezistátní přepravě koní. Spřátelí se s pilotem Patrickem, potká dívku Gabrielu, do které se na první pohled zamiluje. A za dramatických okolností zjistí, že jeho zaměstnavatelská firma nepřepravuje pouze koně. A lidský život pro ni nemá žádnou cenu ..... . 1. vydání. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Flying Finish , 1966

Luigi1
02.08.2023 4 z 5

Tato detektivka která pojednává o letectví mě až tolik nebrala

Noisette73
20.08.2022 4 z 5

Detektivka, věnující se odvětví letectví, mě tolik nezaujala.

Ava365
30.12.2021 4 z 5

Celkem slušná detektivka, ale Dick Francis má na svém kontě lepší.

ThomasRuhe
12.09.2021 3 z 5

Takový solidní román od Francise. Skoro do poloviny není jasné co bude hlavní zápletkou. Pak musí Henry Grey čelit následkům svého zjištění, že letecká přeprava ve které pracuje není úplně tak nevinná. Ne všechno mi v knize úplně sedělo, třeba samotný Grey by nemusel být až takový příkladný klaďas, takže mé konečné hodnocení je 60%.

jprst
28.07.2020 4 z 5

Trochu pomalejší až skoro nudný rozjezd, ale postupně se to rozhýbalo a závěr už byl v autorově stylu, napínavý až do samého konce. Autor sice předvedl i lepší příběhy, nicméně i tento za přečtení stojí.

Honkovae
11.03.2020 5 z 5

Prvni pulka knizky byla takova jalova,už mě to zacinalo nudit. Ale pak to zaclo a na konci jsem kricela ,,Neee,ja chci viiic:-),, Bohuzel dalsi stranky v nedohlednu. Moc rychly konec,chtela bych vedet,jak to dopadlo se všema.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Mám od Dicka Francise všechny knihy a všechny se čtou jak víno :-) I tahle :-)

Disease
11.06.2018 4 z 5

Pomalejší rozjezd je kompenzován parádním finále. Záporáci jsou megahustý. Zkrátka raný Francis. Jen to vykreslení charakteru se tentokrát moc nepovedlo.

Vidlička
18.10.2017 4 z 5

Francise prostě miluju, ale jednu výhradu k této knize mám: ta hrdinova slečna byla tak úžasná, až mi byla krutě nesympatická... Asi proto, že byla Italka :-).

knihomols.r.o.
01.12.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Dicka Francise, a že jsem jich přečetla hodně. Henry Gray by všechny strčil do kapsy :).

Chipsonator
27.11.2016 5 z 5

James Bond? Pffff Henry Grey by si ho namazal na chleba. 90%

hana4834
14.11.2016 3 z 5

prvních 40 stránek jsem myslela že to vzdám bylo to hodně nudný ale pak se to rozjelo a jsem ráda že jsem vydržela až do konce

denča1000
26.10.2016 3 z 5

Kniha byla ze začátku taková poklidná a stále jsem čekala, co se stane. A v polovině se to začalo rozjíždět, velice zajímavým způsobem. Vzhledem k tomu, že jsem koňařka, mě velice zaskočilo zabití koně, který dělal problémy při letu. Tohle bylo naprosto šílené a nemožné. V knize jsou často popisovány detaily, ovšem konec byl hodně rychlý a když jsem knihu dočetla, nebyla jsem si jista, jestli mi náhodou nechybí stránky, neboť takový konec se mi vůbec nelíbil a přišlo mi to vlastně nedokončené. Mám ráda, když se na konci knihy věci vyjasní a to se zde nestalo. Vůbec tedy nevím, jak dopadla Gabriela a i Patrick a taky jak vše vysvětlil a co se stalo se zápornými postavami. Mělo to být ještě více rozepsané, na to jsem vlastně celou dobu čekala, neboť konce bývají nejlepší. V tomhle případě konec knihy naprosto zklamal.

Rup
14.10.2013 5 z 5

Opět nezklamal. Ve svém oboru je opravdu špice. Kdo neočekává žádnou hlubokomyslnou literaturu, nebude zklamán. Jako pohádka pro dospělé je to výborné.

Lenny33
11.05.2013 4 z 5

Kniha mě chytla od první stránky. Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední!

kattyV
22.03.2013 5 z 5

Pro mne zajímavý pohled na to, ajk je taky možné vidět socialismus zvenku. Jakže to tam bylo? Komunismus začína v Terstu?

sofi
08.10.2012 5 z 5

Knihy Dicka Francise se čtou jedním dechem.

vitavita
08.03.2012 4 z 5

I tuto francisovku přečtete na jeden zátah.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010
1991  88%Smrt favorita
2003  85%Chladná zrada
2008  89%Oheň a bič
1998  89%Až za hrob
2008  88%Drahý čas

Kniha Souboj v letu je v