denča1000 denča1000 komentáře u knih

O koních a lidech O koních a lidech Monty Roberts

Stejně jako ostatní knihy od Monty, je i tahle naprosto úžasná a dokonalá. Mám přečtené již všechny knihy a všechny mě naprosto pohltily a vtáhly do jeho života. Zanechaly ve mě velice dobrý pocit a Monty je pro mě úžasný člověk, prostě kapacita.

Je úžasné kolik neksutečně moc toho prožil a především dokázal. Lidé po celém světě, se jeho metodu snaží pochopit, učí se s koňmi zacházet nenásilně a daří se jim to. A to vše jen díky Montymu.

Škoda, že napsal tak málo knih, ale zase v nich shrnul téměř veškerý svůj život. Ikdyž často opakuje jisté věty, či myšlenky i z jiných knih, které napsal, tak mi to u něho nevadí, protože mě jeho názory zajímají a baví.

Tahle kniha je dost zaměřena i na lidi samotné, což také není vůbec na škodu, protože kdo se nad tím zamyslí, zjistí, že to dává smysl a má pravdu ve spoustě věcí.

16.08.2018

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pěkně zamotaný příběh. Od začátku jsem to trošku tušila, ale nebyla jsem si jistá. Nebylo to vyloženě šokující psycho, ale překvapit dokázal.

Nelíbilo se mi, že se v knize často opakují pasáže.

A úplný závěr mohl být ještě dokončen.

24.06.2018 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Klidná oddechová romantika. Krátká, výstižná, nic se v knize zbytečně dlouho nevleče.

21.06.2018 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ze začátku jsem vůbec nechápala, bylo to takové zamotané a nevyhovovalo mi to. Časem se z příběhu stávala poklidná romantika. Ale ten konec, to je teda něco.
Tohle jsem nečekala. Sotva jsem se vzpamatovala z jednoho šoku, vzápětí přišel druhý.

Je pravda, že kniha má nadpřirozenost, což já opravdu nemám ráda, ale tady jsem byla do knihy tak začtená, že mi to asi ani nevadilo.

Takže povedená kniha.

19.06.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Mám- li ohodnotit styl psaní, velice mi vyhovoval a byl přehledný, kniha se dobře četla a je dobře napsaná, téma je zajímavé, ovšem drsné a smutné. Měla jsem přečteno za chvíli.

Několikrát jsem měla slzy na krajíčku a pořád jsem si říkala, že není možné, aby se matka tak změnila. Není ani možné, že ostatní lidé – sousedi, přátelé, učitelé a sám otec, nezasáhli dříve. A všechno trvalo celé roky a došlo to tak daleko. Některé tresty byly extrémně šílené. Až jsem tajila dech. Kniha musí dostat každého člověka, který má rozum a především srdce. Je naprosto neuvěřitelné, čím vším si musel David projít.

Panu Davidovi patří obrovský obdiv, za to, že tohle dokázal roky snášet, vydržel to, nevzdal se, dokázal jít dál, že se dokázal vrátit detailně do kruté minulosti a napsat tuhle knihu, že dokáže pomáhat lidem, že potom vším, čím si prošel dnes dokáže vést normální život a vše, co on neměl, se snaží svému synovi nejen dát, ale svým způsobem vynahradit. Patří mu obrovský obdiv, za to kým dnes je a že je uznávaným člověkem.

15.06.2018

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Po knize jsem chtěla již delší dobu sáhnout kvůli žánru, ale především proto, že tenhle životní příběh, se odehrál v blízkosti mého bydliště a tehdy se nemluvilo o ničem jiném, nehledě na to, že ženu zná několik lidí z mého okolí.

Bohužel týrání žen je velmi časté, ale já pořád říkám, že když někdo někoho týrá, mají prostě odejít a ona mohla a měla kam. Ale ona mu dávala stále šance.

Styl psaní je katastrofa, žádné kapitoly a v jedné větě maturuje a v druhé větě už vychovává dítě.

Nejvíce zarážející je ovšem to, že každý kdo dočte knihu, ji lituje. Tvrdí jak to neplánovala a nevěděla co dělá a všechno v knize přikrášluje. Skutečnost je totiž poněkud někde jinde, než je uváděno v knize. Stačí si přečíst články a reportáže, které knize neodpovídají. Ona se totiž autorka zapomněla zmínit, kolik výstřelů vlastně padlo a co udělala s tělem manžela.

Takhle se mi nejeví člověk, který nevěděl co dělá a neměl vraždu naplánovanou.

Dále mi vadí, jak neustále v knize píše, jak ji všichni všude vítali a především cizí lidi a neuvádí nikoho, kdo by se na ni díval jinak. Právě naopak bylo a je spousta lidí, co nejsou při ní. Nevěřím tedy tomu, že kam přišla tam ju obdivovali, vítali a chápali.

13.06.2018 odpad!

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Kniha je sice oddychovkou, což jsem hledala, ale ačkoli byl začátek poměrně zajímavý, začala mě nudit a rozhodla jsem se ji odložit. Kniha mi přijde vhodná pro puberťačky, jelikož se tak hlavní postava i sama chová. Prostě je pro mě naprosto nezjímavá a ačkoli má velmi málo stránek, začne nudit už v polovině.

18.04.2018 odpad!

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další psycho díl za mnou. Vždycky si říkám, že už snad ani nejde o čem psát, čím překvapit a šokovat, ale spisovatel vždycky překvapí. Ačkoli to je fakt drsné čtení, miluji jeho knihy. Ale teď dám zase přestávku a sáhnu po nějaké romantice.

01.04.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další fascinující psycho díl od Cartera. Ačkoli jsou jeho knihy opravdu sadistické, hltám je každým douškem, až se mi občas zvedá žaludek a když se setmí, kniha se číst nedá. Každopádně jsem si všimla, že v každém díle je detektiv v nebezpečí, neboť se setká s vrahem ještě před jeho dopadením a vlastně vždy je vrahem někdo, s kým se detektivové v průběhu vyšetřování setkali. Ale to je prostě asi spisovatelovo pravidlo.

30.03.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha mě velice lákala a dlouho jsem přemýšlela, jestli po ní sáhnu, protože jsem věděla, že to nebude lehké čtení, jelikož v ní je spousty smutku. Sama jsem nedávno přišla po 13 letech o milovaného pejska a všechno mám stále v živé paměti, přesto jsem se rozhodla, že si knihu koupím.
Po přečtení jsem měla pocit, jako by to sám vyprávěl můj hafan, protože tolik radosti a zážitků, jako prožil Bailey, prožil i můj Ben.

U knihy jsem se dost nasmála, kdo má psa a snaží se pochopit jeho myšlení, sám pochopí proč.
Ale taky mi tekly slzy, protože odchod psa, kterého člověk tolik miluje, je velice bolestivý a znovu jsem si připomněla, jak jsem se cítila, když odešel ten můj a jak velkou chybu jsem udělala, když jsem s ním nebyla v jeho poslední chvíli :( .

Kniha je naprosto nádherná, plná emocí a pravdy.

23.03.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Když jsem po knize sahala, věděla jsem, že to bude skvělá kniha, která mě bude rozhodně bavit. Celá kniha byla velikým tajemstvím a čekala a doufala jsem, že rozuzlení a všechno vysvětlení přijde mnohem dříve, ale nepřišlo a až po přečtení knihy jsem pochopila proč. Kniha se mi moc líbila, ovšem ten závěr už ne tolik, jelikož mi nesedělo celkové chování muže, když tedy nebyl tím, za koho jsem ho pokládala. A vlastně se to celé domotalo a ne vše sedělo s tím, jak to dopadlo a jak se příběh vyvíjel. Takže závěr byl samozřejmě veliké překvapení, ale zároveň i zklamání.

11.01.2018 4 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Konečně se mi podařilo sáhnout na oddechující knihu, kterou jsem už potřebovala po thilerech. Jedná se o příjemnou a rychle přečtenou romantiku, která se čte víceméně sama. Dalo se od začátku čekat, kterého muže si vybere.

07.01.2018 3 z 5

Gérard Depardieu - Svobodný život Gérard Depardieu - Svobodný život Elsa Zimmerman

Na knihu jsem se těšila, protože mám ráda biografie. Tahle biografie je ovšem jinak stavěná a ani po několika přečtených stránkách, mě kniha nezaujala a naopak mě nudila a ani jsem ji nedokázala vnímat, proto bylo lepší ji odložit a prozatím nemám v plánu ji dočíst.

06.01.2018 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Po celou dobu čtení jsem se cítila velmi tajúplně a dům ve kterém postavy bydlely, mě děsil i přes řádky psané v knize. Kniha je velmi dobře psaná, skvěle se mi četla a ze začátku se mi velice líbilo, jak autor přeskakuje v krátkých časových intervalech mezi dvě postavy, ovšem po čase, kdy se příběhy začaly jeden druhému velmi podobat, jsem se v knize začala ztrácet a chvíli jsme nevěděla, čí příběh čtu. Po čase čtení jsem se již neztrácela a už jsem jen dychtivě čekala, kdo bude tím vrahem. Závěr byl pro mě nečekaný, neboť za vraha jsem pokládala někoho jiného.

Celkově se mi kniha hodně líbila a doporučuji k přečtení.

06.01.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Po knize jsem sáhla, jelikož jsem očekávala naprosto klidný a oddechový román, po těch několika detektivkách a thrillerech, které jsem v poslední době četla. Ze začátku se příběh, jako oddechový jevil a velmi se mi zalíbil styl psaní a vyprávění, následně ale přišlo na řadu vyprávění o další postavě , kdy se mi již kniha začínala jevit jako další thriller, který držím v ruce. Ono bylo od začátku jasné, jaký asi bude konec, ale nakonec byl dost napínavý a akční, čímž bych téhle knize určitě dala jiný žánr.

Ale celkově se mi kniha líbila a úplný konec mě velmi dojal.

01.01.2018 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Z počátku se mi kniha velmi líbila, protože se jevila jako klasická detektivka, později se všechno začalo zamotávat, až jsem se v knize pomalu ztrácela. Tím, jak se autor neustále vracel do hluboké minulosti, až desítky let staré, mě kniha přestala bavit. Byly zde zcela nudné a zdlouhavé pasáže, kterýma jsem neztrácela čas a přeskakovala jsem je. Ze začátku se zdálo, že v knize půjde o to, najít pohřešovanou osobu, ale nakonec je příběh celý zamotaný a odvíjí se docela jiným směrem a jsou odhalovány jiné zločiny, čímž ale na druhou stranu autorovi patří obdiv, jak to dokázal všechno zamotat a dospět k závěru.

Kniha je velmi dobře a pečlivě promyšlená a propracovaná. Já jsem ji nakonec neodložila, protože jsem přece jen chtěla vědět, jak to dopadne.

31.12.2017 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Ze začátku byla kniha nejen nudná, ale taková pomatená a vůbec jsem nechápala co to spisovatel vlastně píše. Měla jsem nutkání ji odložit, naštěstí jsem to neudělala a dočetla jsem ji dokonce. Kniha je zbytečně dlouhá, spoustu pasáží, je zcela zbytečných, nudných a opakujících se, ale člověk se lehce začte. Kniha mě začala bavit asi v polovině. Druhá část byla nejen zajímavá, docela propletená, ale především tím dodala to co jsem od knihy očekávala. Překvapení, mohu řict, že šok a naprosto nečekaný závěr. Ačkoli na to, jak se kniha celá táhne, byl konec velmi rychlý.

28.12.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Obsahuje spoilery.
Spisovatel dal najevo už od samého začátku, jak se asi děj knihy bude vyvíjet. Neboť od začátku příběhu bylo jasné, že Greace je manipulována a týrána. Postupem času jsme se v knize dozvídali, jak to celé vzniklo, o co Jackovi vlastně šlo, kdo a co byl jeho cílem. Celé to do sebe hezky zapadlo a kniha je dobře propracovaná. Stále jsem čekala, že se Jack dopustí většího násilí, ale nebylo tomu tak. Velice mě šokoval příběh Molly, tím se mi kniha docela zhnusila, protože mi to vehnalo slzy do očí, zvlášť, když se v knize neustále připomínala, bolelo mě to pomyšlení. Když nechal Jack na pospas osudu Molly, čekala jsem, že se tedy něčeho dopustí i na člověku, ale tomu tak nebylo. Takže kniha má vlastně kladný konec, na což jsem netrpělivě čekala. Greace to sice velmi dokonale naplánovala a ještě lépe zahrála, ovšem v jiné knize by taková vražda neprošla. Přece muselo být divné, že byl ve sklepě zamčený, kde byly stopy po prášcích a co ten děsivý sklep. To opravdu policie neviděla a nebylo to nikomu zvláštní?? Tohle Greace vyšlo až moc jednoduše. Každopádně asi jsem čekala, že se od Jacka dostane, ale nečekala jsem, že takhle. Myslela jsem, že ji zachrání právě neustále zmiňovaná a podezřívavá Ester.
Do knihy jsem se každopádně začetla velmi dobře a skvěle se četla a odrhnout se od ní bylo opravdu těžké.

14.12.2017 4 z 5

Zlatovláska Zlatovláska Ed McBain

Jedná se o příběh, který nevypráví detektiv, ale právník, což je neobvyklé. Případ je celkem drsný, jelikož v něm figurují děti a to též nebývá zvykem. Jedná se o velmi krátký a rychlý příběh, ale mě to vyhovuje, na co dlouhé obkecávání. Jelikož moc postav se v knize neobjevovalo, nebylo překvapivé, kdo byl nakonec vrahem. Kniha mi přišla otevřená, když už spisovatel zapojil do knihy milostný a soukromý život hlavní postavy, měl ho také nějakým způsobem ukončit, ne to nechat otevřené.

11.12.2017 3 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Velmi hezká oddychová kniha. Příjemné postavy, zajímavý děj knihy, klasický konec románu. Kniha se velmi dobře četla a vyhoval mi styl psaní.

08.11.2017 3 z 5