Gérard Depardieu - Svobodný život

Gérard Depardieu - Svobodný život https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237364/bmid_gerard-depardieu-svobodny-zivot-237364.jpg 4 8 4

Vášnivý, žoviální, poživačný. K Depardieuovu jménu se hodí všechny výrazné přívlastky. Ale kdo je vlastně ten nejslavnější francouzský herec, ztělesňující hlavní postavy ve filmech Buzíci, Cyrano z Bergeracu nebo Asterix? Tato biografie odhaluje muže, který vyrůstal jako pravý Francouz, v chudé poválečné komunitě, kde dospíval jako mladý chuligán, a který se nakonec stal velkou filmovou hvězdou. Muže, který dokázal uskutečnit své dětské sny a hltal filmy i život plnými doušky. Je to portrét osobnosti, v němž je vše: jeho hrubé výroky vůči Francii, která se stává malichernou, jeho vášnivý vztah k vlastním dětem, i jeho kontroverzní přátelství s Castrem nebo s Putinem. Je to pozoruhodná biografie herce velmi vzdáleného obvyklému správnému smýšlení. Muže, který se vášnivě bere za veškerou svou svobodu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Gérard Depardieu - Une vie libre , 2013

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Vyprávění, životopis a antologie tohoto pro mně charismatického pana herce. Takový jaký je ,tak prostě vypráví své zážitky z natáčení, dětství, rodiny. Popisuje vše svými vlastními slovy ,tak jak je zvyklý mluvit. Něco se tam okecává, ale která kniha tu nepotřebnou omáčku kolem všeho nemá, že?

denča1000
06.01.2018 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože mám ráda biografie. Tahle biografie je ovšem jinak stavěná a ani po několika přečtených stránkách, mě kniha nezaujala a naopak mě nudila a ani jsem ji nedokázala vnímat, proto bylo lepší ji odložit a prozatím nemám v plánu ji dočíst.

Lilly4
12.10.2017 5 z 5

Knihu oceňuji hlavně proto, že mi poodhalila GD jako intelektuála. Dost mě překvapilo, že ho francouzští kritici ztrhali za komedie natočené s Pierem Richardem. Já je považuju za fantastické..Kopyto, Otec a otec...Podle nich byla ostuda, že hrál v něčem tak plytkém! :-D

Peter.Melon
04.09.2015 5 z 5

Pěkná biografie s hezkými fotkami...

herci film

Autorovy knížky