Velký šéf

Velký šéf obálka knihy
Mé hodnocení:

Frankie býval docela obyčejný mladík, který se nikdy nedostal do křížku se zákonem. Jeho život však nabral nečekaný obrat po nevyvedeném pokusu o krádež, ke kterému ho přiměl jeho kamarád. Frankie při něm zastřelil dva policisty, a pro podsvětí se tak rázem stal zabijákem, který dokáže zručně zacházet se zbraní, a jehož tím pádem čeká velká budoucnost. Až dosud nemajetný muž náhle nemá nouzi o peníze, získává moc a těší se uznání. Dopouští se však jediné, zato osudové chyby – zamiluje se. Frankieho vyvolenou je totiž dívka, která může učinit jeho životu v hojnosti přítrž. Je to žena, kterou chce velký šéf vidět mrtvou – Frankieho rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18473/velky-sef-18473.jpg 3.830
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Big Man, 2006

Kniha Velký šéf

konicekbily
10.06.2019

Moc hezky napsaný monolog obyčejného kluka, ze kterého se postupně stává gangster bez morálních zábran a život v šeém prostředí mu úplně převrátí život naruby. Autorovi se to povedlo - vcítil jsem se do role vypravěče, až jsem sám sebe politoval.

Marketa1994
28.01.2019

Čtenářská jednohubka, ale žádný velký příběh se neodehrává.

katka134
30.11.2017

Jak jinak...Opět skvělá kniha od McBaina. I když byl Frankie vrah, tak jsem mu postup na vrchol přála.

denča1000
14.06.2017

Mám velice ráda knihy tohoto spisovatele, jelikož jsou psány, aby je člověk co nejlépe prožíval a chvílemi jsem do děje byla natolik vtažená, jako bych tam doopravdy byla. Tahle kniha je oproti ostatním, které jsem doposud četla z opačného soudku, tedy z opačné strany zákona. Doposud jsem četla pouze knihy z pohledu kriminalistů a jejich vyšetřování, ale tato kniha je o kriminálníkovi a jeho stoupající kariéře, dá-li se to tak nazvat. Taktéž mě ovšem příběh velmi zaujal a velice jsem se těšila na konec, který mě ovšem zklamal a to tím, že Frankie zůstal na svobodě, což neměl. Kniha mohla skončit jeho chycením. Dokonce si nejsem jista, jestli kniha náhodou nemá pokračování, nebo tím ukončením chtěl autor pouze naznačit, že život kriminálníka už nebude poklidný, ale musí se již stále ohlížet přes rameno a strachovat se o svůj život.

bagger95
13.12.2016

Kriminalni pribeh, tentokrat z pohledu obycejneho, ctizadostiveho, a manipulativniho kluka. Cte se dobre, ale neni to nic objevneho.

Mezclar
24.09.2012

Kniha se mi velice líbila jako každá jiná od tohoto autora akorát tato byla , trochu jinak okořeněná, ale každému ji vřele doporučuji