Průvodce nenásilným výcvikem koní

Průvodce nenásilným výcvikem koní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1912/pruvodce-nenasilnym-vycvikem-koni-1912.jpg 5 24 4

Dobrý cvičitel přiměje koně dělat to, co po něm chce. Vynikající cvičitel je dokáže přesvědčit, aby to chtěli sami. Tato výjimečná kniha určená všem milovníkům koní poskytuje ucelený soubor výcvikových technik a principů světově proslulého cvičitele a jezdce Montyho Robertse. Ať už se zajímáte o dostihy, jezdeckou školu, parkúrové skákání, westernové ježdění, honácké techniky, koňské pólo nebo obyčejnou rekreaci, musíte především vědět, co od koně můžete očekávat a jakým způsobem se s ním dorozumět. Robertsova převratná metoda Join-Up® je důsledně založená na nenásilí a spočívá především v efektivní komunikaci se zvířetem a v pochopení jeho odlišností. Autor představuje neverbální jazyk equus a uvádí desítky mimických a pohybových projevů, jejichž kombinacemi vzniká skutečný mezidruhový dialog. Publikace, bohatě vybavená nákresy a fotografiemi, vysvětluje postup při sbližování s koněm a zásady výcviku bez použití nepřiměřeného nátlaku, či dokonce násilí. Zabývá se nejrůznějšími otázkami počínaje narozením hříběte a obdobím vtiskávání přes budování důvěry až po formování základních dovedností, jako je zastavování, otáčení, couvání nebo změny tempa. Autor nezapomněl ani na rady jak postupovat při nejrůznějších potížích, například když kůň při osedlání vyhazuje nebo se bojí vstupovat do přepravních prostředků či startovacích boxů. Monty Roberts patří k světově uznávaným osobnostem ve svém oboru. S výsledky jeho celoživotní práce i jedinečného talentu se čtenáři mohou seznámit právě v této knize.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

From My Hands to Yours , 2003

Kattulli
14.03.2019 5 z 5

Kniha čtenáři nabízí základy jazyka Equus - neboli řeči koní a učí nás, jak s koněm pracovat, abychom ho motivovali ke spolupráci, radostnému výcviku a partnerství s člověkem. V úvodu se dočteme, jak se Monty Roberts řeč koní naučil a dozvíme se důležité informace pro pochopení základů komunikace s koňmi. Ve druhé části knihy jsou pak konkrétní výcvikové cíle včetně postupů, fotonávodů a rad jak jich dosáhnout. Kniha je jak motivační, tak především hodně praktická a každý koňák se z ní může mnoho naučit. Úvodní část je poučná pro každého, kdo se kolem koní pohybuje nebo se chce o nich něco dozvědět. Nejvíc užitečná však bude kniha těm, kteří s koni denodenně pracují a cvičí je.

alcaaja
19.11.2016 5 z 5

sice doma nemam original :) ale mam ji dokonale prepsanou od sveho pritele v krasne vazbe je to velmi dobra kniha :)

denča1000
22.06.2016 5 z 5

Nádherná kniha, stejně jako všechny ostatní od Montyho Robertse. U takových knih si přeji, aby měly nekonečně stran. Každý koňák by si ji měl povinně přečíst. Monty v knize popisuje svoje metody výcviku koní. Stručně a pochopitelně je v knize vystiženo, jak na to. Dává zkušené rady, popisuje svoje příběhy a zároveň je kniha proložená nádhernými fotografiemi, obrázky a schématy. Kdo by chtěl zkusit Montyho metodu porozumění s koněm bez násilí, doporučuji tuhle knihu přečíst, protože Vám bude skvělým pomocníkem.

Helenicka
27.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha pro ty, kteří chtějí pochopit a rozumět svému koníkovi a žít s ním v harmonii.

koně výcvik

Monty Roberts
americká, 1935
1999  88%Muž, který naslouchá koním
2005  93%Průvodce nenásilným výcvikem koní
2001  88%Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny
2004  81%O koních a lidech
2006  92%Můj život s koňmi

Kniha Průvodce nenásilným výcvikem koní je v