Zfetovaná duše

Držte si klobouky, zběsilá adrenalinová jízda po šikmé ploše začíná a má klasický scénář. Vyučili jste se v atraktivním oboru, chcete podnikat, oženit se a dobře si žít. Jenže v podniku se hromadí dluhy. Zpočátku si půjčujete a hrajete na automatech. Ďábel závislosti tasí dráp… Stane se z vás gambler a dluhy narostou. Sázíte na sportovní utkání a jako řidič kamionu dřete do úmoru, ve vedru i mrazu, daleko od domova. Ironií osudu je vaše práce živnou půdou pro nekalé kšefty a přitahuje podvodníky, zlodějíčky, spekulanty, lichváře a podobné existence; drogoví dealeři a smažky se přidají sami. Stanete se jedním z nich. S vymytým mozkem se vám zprvu zdá všechno snazší… Ale to už vás má v hledáčku policie. Chvíli ještě kličkujete, ale pak to přijde. Ve vazbě a vězeňské cele si peklo své závislosti uvědomíte až na dřeň. Tohle nechci! zakřičí vaše zmučená duše. Toužíte žít jinak, už kvůli malému synovi a rodičům, které milujete. Budete však mít dost sil na obrat a nový začátek?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259228/zfetovana-duse-259228.jpg 4.128
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Triton

Kniha Zfetovaná duše

Mišulenka
12.12.2018

Tohle není literatura. Takový příběh osloví pouze určitou část populace, která reflektuje vlastní zkušenost nebo zážitky zprostředkované někým blízkým. Zkrátka je to pro lidi, které nějakým způsobem iritují drogy, a to ať už pozitivně nebo negativně (kritérium hodnocení na tu kterou stranu nechám na každém, nechť volí dle svého vlastního svědomí; abych nevystupovala jako moralista).
Mě tohle vyprávění zabilo. A i ty zbytečky iluzí, které mi po tom všem zůstaly. Paradoxně za tohle vystřízlivění děkuji.

A na závěr jen takové malé memento: Každému, co jeho jest.

Papatmidej
11.06.2017

Kniha tu byla hodnocená dobře, tak jsem si jí pujčila ,ale zklamala mě. Příběh byl nudný, nepříjemně vyprávěný. Bylo to jako by vám někdo zrychleně vyprávěl nedělní historku. Drogy, účinky, dopady u toho se nešlo do hloubky. Je to škoda. Ke knize se už nevrátím .
Rozhodně existuje podobná literatura lépe napsaná.

Woolsey
02.12.2016

Knihu jsem přečetl rychle. Poutavý příběh podle skutečné události mě bavil. Kniha je psaná autorem, který popisuje vlastní životní příběh. Přijde mi, že kniha je divně napsaná-krátké kapitoly (asi aby bylo více stran) a nakonec 10 stran recenzí o dalších knihách vydané tímto nakladatelství.

kejty91
25.10.2016

Čtivé čtení. Osobní zkušenosti člověk vždycky přečte raz dva. Těžko ale uvěřit v dobrý konec. Ačkoli jsem nepochopila, komu je kniha určená. Puberťáci to nepochopí nebo nebudou chtít pochopit určité situace. Dospělí po léčbě - no možná ano, možná ne. Dospělí, kteří hraní ani drogy nezkusili (jako já) - příběh poutavý, bylo mi více méně jasné, že na detox chodí lidé z donucení a když ne, stejně je tam ti, co tam jsou z donucení zase psychologicky navedou na starou cestu. Ano, ponaučení bych si z toho vzít mohla do budoucna ale co člověk sám nezažije, k tomu je hluchý, slepý.

Mudblood
12.10.2016

Jedna z nejlepších knih o drogách, co jsem kdy četla. Možná je to tím, že jsem autora viděla naživo a vím, že je to reálný příběh, že mě to tak zasáhlo. Přečetla jsem to jedním dechem. Díváte se na toho člověka, a myslíte si, že je to prostě normální chlap. A ono tohle..

denča1000
22.06.2016

Hezky psaná kniha, kterou by si mělo spoustu lidí přečíst, jen aby pochopily, že věci se dají řešit jinak a že lehce se dá spadnout na dno, odkud je v tomhle případě velmi těžké se odrazit.

doubravka
15.03.2016

Jedním dechem! S každým dalším fiaskem jsem se spolu s hl. hrdinou dostávala do spirály, z které nelze ven. Velmi odstrašující!

skflafa
19.02.2016

Velmi poučné pro mladé, kteří chtějí zkoušet vyhrát na automatech a improvizovat s drogy.Doporučuji jako četbu pro mládež ve školách a učilištích .Návrat do normálního života je velmi těžký.

zdenal46
05.02.2016

Obdivuji jak autoři otevřeli duši narkomana a ukázali i odborníkům co se děje v jeho myšlení..Knížka je poučná pro mládež ,která dospívá a přehlíží nebezpečí gemblerství, drog a tím napojení na trestnou činnost Při veřejném čtení měla tato věková skupina o knihu velký zájem což zaujalo moji pozornost..