Drobný poklesek

Drobný poklesek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251077/bmid_drobny-poklesek-251077.jpg 3 51 22

MATKY NEMOHOU BÝT POŘÁD DOKONALÉ, ALE MOHOU BÝT MNOHEM LEPŠÍ, NEŽ JSEM BYLA MINULÉ LÉTO JÁ… Jmenuju se Annie. Bylo mi devatenáct, když jsem opustila Kalifornii a vydala se do Londýna za štěstím a vysněnou velkou láskou. Nevěděla jsem, jak má opravdová láska vypadat, ale podvědomě jsem cítila, že to stále není ono… Uplynulo dvacet let. Žila jsem v San Francisku ve spokojeném manželství a byla šťastnou mámou třech dětí. Jednoho dne jsem však našla ve schránce fotografii, která ve mně vyvolala staré, hluboko ukryté vzpomínky a zamíchala kartami osudu nás všech… A tebe to málem stálo život.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

A Small Indiscretion , 2015

Jája92
20.01.2024 3 z 5

Námět knihy zněl zajímavě, leč jeho zpracování bylo poněkud nešťastné. Hlavní problém tkví v tom, že je kniha vyprávěná synovi hl. hrdinky, dlouho mi trvalo, než jsem si na tento způsob zvykla. Annie k němu promlouvala, vyprávěla mu svůj životní příběh..
Dalším háčkem bylo přeskakování mezi různými časy, občas jsem tápala, v jakém období Annie se vlastně nacházím. A co mně hodně vadilo, když něco vysvětlovala, vyprávěla a vzápětí prozradila děj dopředu.

busev
20.01.2023 2 z 5

Príbeh to bol celkom zaujímavý, ale kniha ma chytila až na samom konci (zhruba posledných 50 strán) a občas som mal problém s časovými posunmi v ktorých som sa trochu strácal.

maličkán
24.07.2022 2 z 5

Ač mám ráda knihy, kde se střídá minulost a přítomnost, tady mi to vůbec nesedlo. Absolutně zmatečné. Téma dobré, ale styl psaní mi vůbec nevyhovoval.

Eliza562
02.09.2021 1 z 5

Jak to mam hodnotit? Obvykle prectu i 500 strankovou knihu do tydne (no uprimne i do 2 dnu) ale tohle skoro rok.... a nevim. Jediny duvod proc jsem to docetla byl ten ze nesnasim nedocist co zacnu.

kalinka99
09.05.2021 4 z 5

Mě se kniha celkem líbila. Postupné rozuzlení příběhu rodiny Annie a její mladistvá nerozvážnost.

IvBu
21.01.2020 2 z 5

Zpočátku jsem se v tom dost ztrácela, čtivé to bylo až ke konci. Žádný zázrak.

ZuzuK
01.11.2019 1 z 5

U knihy se i nelíbilo že bylo psáno jakoby vyprávění třetí osobě. Ze začátku než jsem si zvykla bylo to zmatečné. Přišlo mi že kniha nemá spád zhruba 300 stránek takových jalových. Až konec 40 stránek bylo zajímavých. Přitom příběh to není špatný. Možná to chtělo začít od konce a bylo by to dramatičtější. Jinak těch 300 nezáživných stránek se mohlo shrnout do kratší části a těch konečných 40 naopak rozepsat.

denča1000
12.07.2019 3 z 5

Poněkud neobvyklý a zajímavý příběh, který poukazuje jak nás může minulost krutě dohnat a že i malý přešlap nebo neco zcela bezvyznamneho a nevinného, nám může po mnoha letech, změnit a především ovlivnit životy. Nevím zda je kniha podle skutečné události, stát se to mohlo a kniha je psaná jako by byla jejmi synovi věnována a pokud je tomu tak, tak to mění můj pohled na knihu, protože jsou věci a detaily, které potomek vědět nechce, ať je v jakémkoli věku. Kniha nebyla špatná, ale nevyhovovalo a nepasovalo mi neustále přeskakování pasáží, do jiného času. Člověk se v knize potom ztrácí.

ceji
01.06.2019 1 z 5

Nešikovné přeskakování v časové ose, nezáživné.

Misha224
13.03.2019 4 z 5

Dobrá čtivá kniha, zajímavý příběh, který mne nezklamal.

Anitka.KM
14.01.2019 5 z 5

Začátek mě trochu mátl, ale pak jsem se skokům v čase přizpůsobila. Líbila se mi. Pohybuje se v tenkém prostoru mezi oddechovkou a hlubší četbou...ale když TO tam chcete najít, tak TO najdete...

Sotek43
01.10.2018

Příjemná oddechovka

Luucieee
24.09.2018 4 z 5

Stačí si jen zvyknout na přeskakování v čase. Ze začátku jsem s tím měla problém, ale pak se to četlo samo. Celkem fajn román, ale jednou stačilo :)

Verry148
05.08.2018

Od této knížky jsem moc nečekala a taky to tak dopadlo. Byl to sice velmi čtivý román. Ale bylo tam hodně časových rovin, takže bylo těžké se v tom vyznat.
Tato knížka byla takový drobný pokles.

inkatenysek
04.04.2018 1 z 5

U tohoto titulu musim bohuzel napsat, ze me velmi zklamal. Tema - vztahy, manzelstvi, rodicovstvi, alkoholismus apod., bylo OK, ale zpracovani celeho pribehu bylo nic moc. Mnoho casovych rovin, v nichz jsem se tentokrat skoro nemohla vyznat. A krome hlavni hrdinky me tocily i preklad, kdy mi nektere vety nedavaly smysl a caste preklepy... Do cteni jsem se tentokrat opravdu nutila....

Nunynka
22.03.2018 5 z 5

Knihy hodnotím podle toho,jestli se je snažím otevřít a číst každou volnou chvilku nebo čekám až na večer a den vyplním nějak jinak. A musím říct,že po zvláštním začátku,kdy jsem si zvykala na styl psaní,mě knížka chytla a opravdu jsem hledala každou volnou chvíli na čtení. Akorát hlavní hrdinka mě nebyla moc sympatická.

hvězdo.kupa
02.03.2018 2 z 5

Moc nemusím to neustálé skákání z přítomnosti do minulosti a zase zpátky, obzvlášť, když to autor neumí podat tak, abych z toho neměla hlavu jak pátrací balón :) Až dokonce jsem moc nevěděla, o čem čtu, "o co jí vlastně jde". Jednou stačilo.

SmisekIvuska
26.01.2018 2 z 5

Dalo se to přečíst, ale že bych to nutně chtěla vzít do ruky znovu, tak to se říct nedá.

luciefeix
05.06.2016 1 z 5

pro mě kniha absolutně o ničem .. tlachání na 300 stran aby sme se celkem nic nedozvědělit ? přeskakování v čase ..

Acquenta
05.05.2016 3 z 5

Z počátku mi to přišlo hrozně zdlouhavé a pořád jsem čekala, kdy příběh vyústí v nějaké drama nebo vysvětlení. Když se pak v příběhu objevila malá Daisy, bylo mi vše jasné.....kniha celkem fajn, ale žádný zázrak :-)

Autorovy knížky

Jan Ellison