Horké peníze

Amatérský jezdec Ian Pembroke, syn z druhého manželství úspěšného obchodníka se zlatem, se s otcem ani s dalšími třinácti členy rodiny nestýká do okamžiku, kdy je zavražděna poslední otcova manželka a poté neznámý pachatel opakovaně usiluje o život lanova otce i lanův. lan začne sledovat osudy, povahy i alibi svých nevlastních matek, bratří a sester a zjistÍ, že téměř všichni mají finanční nesnáze a mohli by mít motiv. Vždyť otec podle jejich názoru utrácí i jejich peníze, když propadl kouzlu dostihu. A to je opravdu nebezpečné v rodině, kterou ovládá závist a nevraživost a kde řádí smrt. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/842/horke-penize-842.jpg 4.5128

Hot Money (1987)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

R.E.M.

Příjemná, pohodová detektivka se zápletkou, která mě nezklamala. Jen mohl autor trochu šetřit s těmi negativními vlastnostmi skoro všech postav.

Koka
22.08.2016

Příběh těží z britské tradice v oblasti dělby rodinného jmění a práva na dědictví, která říká, že pokud potomci od svých rodičů vůbec něco shrábnou, tak až po jejich smrti. Zatímco u nás se dospělý zaměstnaný, svépravný syn či dcera obyčejně snaží ze svých zestrálých rodičů vyždímat co se dá už za jejich života, a hodně mu záleží na tom, aby jen dlouho žili a vedle důchodu si i přivydělávali, anglické zvyklosti jsou jiné. A tedy i finanční důvody pro vraždu jsou v anglické rodině asi hodně frekventované - alespoň podle statistiky námětů anglických detektivek :=)). A když je navíc táta mnoha dětí a ex-manžel mnoha ex-manželek takový rozšafný milionář, jako ten pán v tomto příběhu - to už je o čem psát. Chvílemi to možná pan Francis až moc překombinoval a nafoukl (myslím, že ani multimilionáři nesnídají každý den kaviár a nenalévají se šampusem - ne žeby na něj neměli, ale není to zdravé!), ale četlo se to dobře - koně, dostihy, padoky a sázky v tom také jsou, tak co by mi mělo vadit?

Disease
22.08.2016

Popis rodinných vztahů je tady důvodem k opětovnému čtení, takže to, že jsem věděl, kdo to byl, mi nijak nepřekáželo.

Slajo
20.07.2016

Čtu již po několikáté, vždy když nastane ten správný čas a pan Francis nikdy nezklame.

Kubíííína
26.05.2015

Mé první setkání s panem Francisem a musím říct, že čtení bylo velmi příjemné a napínavé. Konec mě totálně dostal! Milerád si přečtu jeho další knihy:-)

Rup
17.08.2014

Jenda z jeho nejlepších. Nelze, než doporučit všem milovníkům krimi a Dicka Francise zvlášť.

lucmat
23.03.2014

Hezká francisovka, bavila mě. Hodně postav, takže se mi ze začátku poměrně dost pletlo kdo je kdo, ale po pár kapitolách už to jde. Zvláště u postav "čarodějnic" jsem se dost bavila... :-) Strhující a naprosto nečekaný závěr!

soukroma
05.11.2013

Pro mě nejhorší zážitek s Francisem - zatímco na ostatní jeho detektivky mohu pět samou chválu, tady jsem si připadala, že to nemohl napsat on (sám), nebo to napsal při nemoci (poněkud bez sebe), nebo (asi nejpřijatelnější varianta) si dělá z nás čtenářů švandu a paroduje snad díla Woodhouse křížená se Sayersovou... Nedalo se to číst (podivná zápletka související s podivnou rodinou z mnohačetných manželství nevěrohodného protagonisty, naprosto nesmyslné vztahy a názory všech, repliky bez hlavy a paty), ale vydržela jsem, abych se dozvěděla, "kdo za vše může", a vyústění ovšem také "nezklamalo"....

kattyV
22.09.2013

Má-li muž čtyři manželky a snimi pěknou kupu dětí, není divu, že se mezi nimi vyskytne řada nevraživostí, které mohou být až vražedné.

senora
17.09.2012

Teda ti příbuzní mě dost rozčilovali. Protože postav bylo mraky, tak se několikrát jejich vztahy a charakteristiky opakovaly a to už bylo docela příliš. Jinak postavy jednají dost nelogicky, starý pán je úspěšný obchodník, ale jinak ňouma, trochu nijaká umělá postava.

vitavita
06.03.2012

Složitý děj a výsledek ... Ještě, že to dopadne dobře.