DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Líbezné čtení.

10.06.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak to bylo něco! Nebylo tam tolik přehnané nereálnosti a přesto to bylo obrovsky napínavé a perfektně napsané. Harry se opět ze supermana stal člověkem, člověkem z masa a kostí se spoustou chyb a neřestí, ale byl to zase ten sympaťák s bravurností, inteligencí a instinktem jemu vlastním. Ano tento díl se mi líbil a moc. Četla jsem, že je to díl poslední, ale já osobně si myslím, že poslední nebude! Skončilo to s otevřeným koncem hned ve dvou rovinách... Takže já se budu těšit na další knihu od Jo Nesba, ať už je jakákoliv.

28.04.2015 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kocour Mikeš - naprosto úžasná knížka, kterou jsem hltala jako dítko školou povinné a u které jsem skoro ani nedýchala jak jsem byla vtáhnutá do děje. Pro mne jedna z nejhezčích dětských knížek.

19.03.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První setkání s Jussi - Adler Olsenem. Musím říci, že setkání velmi pozitivní. Strhující, neobyčejně poutavý děj je napínavý až do úplněho konce.

05.03.2014 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Zase to bylo parádní čtení. Napínavé, zajímavé a hlavně se čtenář konečně dozví kdože to je vlastně ten tak trochu tajemný Asad.

16.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Zajímavý děj. Krásně napsané i popsané a tím pádem velice čtivé. Autorka dokáže čtenáře zaujmout jak vyšetřováním samotných vražd tak poutavým popsáním charakterů jednotlivých postav.

16.05.2019 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

V tomto díle je fenomenálním způsobem ztvárněná obrovská, nezměrná a dechberoucí mateřská láska. Příběh ženy, která "vyšším principům" obětovala naprosto vše.

16.11.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo jo, věřila jsem, že se Harry Hole vrátí. A on se vrátil famozně. Za mě jasných pět hvězdiček. Bylo to skvělé.

21.07.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprosto úžasný thriller. Nechybí mu absolutně nic. Je napínavý, má dokonale promyšlený děj, který ani na chvíli nenudí, dokonale propracované postavy. Jedním slovem je to skvělé dílo.

04.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Očekávání veliké po přečtení nejrůznějších recenzí a upoutávek, ale celkový dojem z knihy po přečtení je pro mne spíše zklamáním. Jak hlavním hrdinům většinou fandím, byla mi Rachel značně nesympatická, ve svém jednání nesoudná a dost vlezlá. Kniha mě nenadchla, nezaujala.

22.07.2016 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Kniha mě neskutečně bavila, čišila napětím a neustále mě nutila pokračovat ve čtení a otáčet stránky. Námět byl zajímavý, děj dobře promyšlený. Hlavní hrdina mi byl sympatický a moc jsem si přála aby vše dobře dopadlo. Závěr sice nebyl tak úplně podle mých představ, byl hodně nečekaný, ale musím podotknout, že byl bravurně vymyšlen. Vůbec mi to nepřišlo nereálné a těžko uvěřitelné, jak tu mnozí píší. Za mě 5 hvězdiček.

07.06.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po přečtení tohoto dílu mám hodně rozporuplné pocity. Děj opět napínavý, svižný, někdy doslova dechberoucí, krásně napsaný a prošpikovaný mnoha zápletkami, honičkami, dedukcí a Harryho ohromujícího instinktu, ale mnohdy také hodně překombinovaný a silně nereálný a přehnaný. Z Harryho Hola se postupem času a dílů stává superman - co všechno on vydrží, to je až k nevíře. Dalo by se říci, že Harry-superman zvítězil nad Harrym-člověkem. Za mě tentokrát je tři hvězdičky, určitě jsou lepší díly.

31.10.2014 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Opět mistrovsky napsané, tentokrát opravdu velice působivě i napínavě zároveň, bez zbytečných protahování a jakési překombinovatnosti. Musím přiznat, že tento díl se mi líbil úplně nejvíc. Dávám pět hvězdiček. Skvělé.

04.04.2014 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Má první přečtená knížka co jsem se naučila číst. Pro mne to bylo kouzelné čtení, zábavné a zároveň i poučné. V nedávné době ji četla má dcerka a musím říci, že jsem se velice radá vrátila do svých dětských let.

19.03.2014 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

První knížka od této autorky. Ze začátku jsem si sice trochu zvykala na autorčin styl, více se rozvíjelo popisování postav a jejich životů než vyšetřování vražd, ale časem jsem si zvykla a musím přiznat, že se mi kniha líbila.

24.01.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Pokus o akční děj se zajímavým námětem se stal obrovskou slátaninou a brutální šíleností. Nenadchlo mě vůbec nic.

18.10.2016 1 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Opět se potvrdilo jak je S. J. Boltonová úžasná vypravěčka a spisovatelka. Naprostá bomba, napínavé dychtivé a někdy až nervy drasající čtení, plné obrovského očekávání jak vše dopadne. Úchvatně vykreslené prostředí i perfektně zvládnutá psychologie postav. Moc se mi to líbilo, bavilo mě to a z knihy jsem nadšená.

22.07.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavá, napínavá, zajímavá, láskyplná, dokonalá příběhem, obohacují a poučná, taková je celá tato kniha. Není co vytknout, není nic co by tomu chybělo. Bylo to uchvacující čtení, které až povznášelo.

18.03.2016 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Styl psaní nebyl z nejlepších, co mi trochu vadilo byla začinající věta " Katie řekla: ... s tím jsem se ještě nesetkala, ale docela brzy jsem si na to zvykla. Příbeh byl napínavý, svým způsobem tajemný, někdy trošičku přitažený za vlasy, ale je pravdou, že jsem stránky hltala a vždy se nechávala vtáhnout do děje. Rozuzlení na můj vkus trochu chaotický a zvláštní, ale i to se dalo překousnout.

31.08.2015 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Zase jedna kniha, při které se mi vyjeví vzpomínky na dětství. Bylo to nádherné, bezstarostné období mého života a já si ho obrosvský užívala. Poutavá i poučná knížka zároveň. Stojí za přečtení i v dnešní době, i dnes totiž mnozí svádějí boj o přežití.

15.09.2014