DejnaDee

Příspěvky

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Čtení úžasné. Někdo tady psal, že všechny postavy v románu byly zapšklé, nepřející, pesimistické. Nemyslím si, že všechny, některé si v tom beznadějném čase života velmi tvrdého až surového s osudy pohnutými, dokázaly najít i kousek radosti. My žijící v současné době, mající v podstatě všeho nadměrně si jen těžko dovedeme představit jak krutá doba to byla.

předevčírem


Tyrolské elegieTyrolské elegieKarel Havlíček Borovský

Přečteno díky čtenářské výzvě a musím říct, že se mi to líbilo. Ve škole mě to sice dvakrát nenadchlo, ale po letech jsem si to s chutí přečetla.

předevčírem


Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Co ke knize říci? Opět úchvatné, velice napínavé čtení s vybroušeným stylem a do detailu propracovaným dějem. Kdo máte rádi Roberta Brynzu určitě s přečtením této detektivky neváhejte.

07. ledna


Oběť 2117Oběť 2117Jussi Adler-Olsen

Zase to bylo parádní čtení. Napínavé, zajímavé a hlavně se čtenář konečně dozví kdože to je vlastně ten tak trochu tajemný Asad.

16.10.2020


HanaHanaAlena Mornštajnová

Nádherně napsané, popis událostí a vykreslení jednotlivých postav naprosto bravurní. Je to hrozně smutné, ale obrovsky poutavé, četla jsem jedním dechem.

09.06.2020


Chladný den pro vražduChladný den pro vražduDana Stabenow

Neurazila, ale nenadchla...

18.05.2020


Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Opět naprosto napínavý, dechberoucí a do nejmenších detailů propracovaný děj, který Vás doslova přiková do křesla a nechává vás unášet na vlně vlastní intuice, instinktu a obrazotvornosti.

23.06.2019


Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Zajímavý děj. Krásně napsané i popsané a tím pádem velice čtivé. Autorka dokáže čtenáře zaujmout jak vyšetřováním samotných vražd tak poutavým popsáním charakterů jednotlivých postav.

16.05.2019


Něžný barbarNěžný barbarBohumil Hrabal

Ne ne ne a ne! Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbilo, vyprávění mi nesedělo. Dočetla jsem to pouze silou vůle a to jen díky čtenářské výzvě. Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení. Přijde mi to jak dílo nějakého maniakálního umělce anebo zpověď alkoholika a ne jako dílo tolik opěvovaného a uznávaného B. Hrabala. Autor nebude mým oblíbeným spisovatelem, to už vím s jistotou. A to i přesto, že jeho zfilmované Postřižiny, Ostře sledované vlaky nebo Slavnosti sněženek miluji.

04.03.2019


Továrna na snyTovárna na snyAnie Songe

To byla nádhera, to pohladilo po duši. Překrásně líbezně napsané moc pěkně povyprávněné s obrovskou dávkou životní moudrosti, velkorysosti a neutuchajícího optimismu. Sny by si člověk měl plnit a nejen o Vánocích.

12.02.2019


Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

První kniha od Patrika Hartla, kterou jsem četla a za mě byla moc pěkná, krásně a poutavě napsaná svým způsobem i napínavá jak příběhy čtyř kamarádů dopadnou. Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

05.02.2019


Maryčka MagdonovaMaryčka MagdonovaP. Bezruč (pseudonym)

Pamatuji se když jsme ji četli ve škole, působila na mne pochmurně až děsivě, nyní přečteno znovu a pocity mám podobné, je plná bolesti a bezradnosti.

22.01.2019


Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Opět velice čtivé. Moc dobrý příběh a důsledně vypracovaný děj. Propracování jednotlivých postav bylo perfektní a vůbec mi nevadilo, že pachatel byl odhalen zhruba v polovině knihy.

20.01.2019


Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Jedním dechem jsem četla Dívku v ledu a za mě naprosto úžasná četba. Mělo to vše co by správná detektivka měla mít. Napětí bylo na každé stránce a závěr strhující.

15.01.2019


ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Za mě jasných pět hvězdiček. Zase jsem ani nedutala a nechávale se unášet skvěle čtivým, strhujícím příběhem i když tentokrát hodně drsným s opravdu chladnokrevným a bezcitným přístupem pachatelů k obětem.

15.01.2019


Kafe @ cigárkoKafe @ cigárkoMarie Doležalová

Pohodička ke kafíčku a k pousmání, bylo to přijemné čtení, které dokázalo odreagovat od starostí všedních dnů.

11.10.2018


Temné říční proudyTemné říční proudySharon J. Bolton

Tak má oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Bylo to úžasně čtivé, velmi zajímavé, obrovsky napínavé a naprosto originální.

06.10.2018


Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádSharon J. Bolton

Naprosto ve všem souhlasím s Lenc. Jak autorku "žeru" zde to bylo určité zklamání. Jako vždy je knížka velice čtivá, ale mluva vyšetřovatele mi byla nepříjemná a lezla dost na nervy. Co mi též vadilo a svým způsobem i rušilo dobře se rozjíždějící příběh bylo vkládání novinových článků a emailů hlavních hrdinů. Rozuzlení vcelku originální, ale dost překombinované.

17.06.2018


Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Moc pěkná detektivka, sice jsem u tohoto autora začla od konce tedy od jeho poslední knížky, ale čtení to bylo fascinující. Příběh napínavý i mrazivý se zajímavým námětem. Za mě jasných pět hvězdiček. Stoprocentně si přečtu další jeho knihy.

28.03.2018


Nikdo nemá alibiNikdo nemá alibiRudolf Čechura

Kniha byla čtivá, vtipná, takové oddechové čtení.

16.03.2018


Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

První knížka od této autorky. Ze začátku jsem si sice trochu zvykala na autorčin styl, více se rozvíjelo popisování postav a jejich životů než vyšetřování vražd, ale časem jsem si zvykla a musím přiznat, že se mi kniha líbila.

24.01.2018


Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

Opět velice čtivé, ale opět velice překombinované. Za mě, ale asi to nejlepší co jsem od autora četla.

29.11.2017


MatkaMatkaKarel Čapek

V tomto díle je fenomenálním způsobem ztvárněná obrovská, nezměrná a dechberoucí mateřská láska. Příběh ženy, která "vyšším principům" obětovala naprosto vše.

16.11.2017


BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Mě se to líbilo, bylo to zajímavé, velice čtivé. Jak moc něčtu knížky po ženy, tak musím přiznat, že tato kniha se mi skutečně líbila.

10.11.2017


Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Musím říci, že tato kniha se mi líbila mnohem více než Skála a musím přiznat, že je strhujícím způsobem popsán děj celého příběhu i mistrovsky vykreslená drsná krása skotské přírody. Pro mne vskutku úžasný zážitek.

27.10.2017


Hry o životHry o životSuzanne Collins

Uf, to bylo něco. Musím přiznat, že Sci-fi zrovna není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mě nesmírně bavila. Naprosto úchvatné čtení, krásně napsané a povyprávěné. Chvílemi to bylo naprosto šílené, chvílemi hodně brutální, ale chvílemi i romantické a v celkovém pohledu naprosto famozní.

21.09.2017


Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Musím přiznat, že nebýt čtenářské výzvy, tak bych si s největší pravděpodobnosti tuto knihu asi nepřečetla. Jsem za to proto nesmírně ráda, protože kniha se mi opravdu velmi líbila. Byla naspána stylem, který mi sedl a dobře se četl.

11.09.2017


Ze zápisníku námořníkaZe zápisníku námořníkaKateřina Doležalová

Mě byla kniha doporučena také autorkou. Musím říci, že knížka je skvělá oddechovka, která pohladí svým humorem a osobitým rukopisem. Mě osobně čtení velmi bavilo. Snad jen jednu malou výtku, protože nejsem tak zběhlá v jazyce anglickém, musela jsem si některé anglické věty hledat pod textem, což bylo dosti nepraktické. Ale jinak opravdu dobrá oddechovka na dovolenou.

09.08.2017


ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Jo jo, věřila jsem, že se Harry Hole vrátí. A on se vrátil famozně. Za mě jasných pět hvězdiček. Bylo to skvělé.

21.07.2017


HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Ne, ne, nelíbilo se mi to. Nemohla jsem se začíst, zdálo se mi to vše takové rozvláčné, zdlouhavé a nezáživné. Styl psaní mi nesedl.

13.06.2017


1