ddomikk ddomikk komentáře u knih

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Červená knihovna není můj šálek čaje, ale tuto knihu mi půjčila kamarádka s tím, že jí nadchla. Dlouho jsem jí odkládala a to byla chyba! Musím se přiznat, že jsem jí přečetla jedním dechem a byla jednoduše skvělá! Mohu jí jen doporučit!

07.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Co k této knize napsat? Snad jen to, že samozřejmě i já jsem si musela tuto knihu vlastnit…. A můžu s čistým srdcem napsat, že toho rozhodně nelituji a ačkoliv má knihovna není zrovna plná typem knih jako je tato, tak Bábovky ke své A. Christie a Nesbovi hrdě přidám. Je to jednoduše kniha o životě, kterou přečtete jedním dechem! Některé části se Vám možná budou zdát přitažené za vlasy, ale opak je pravdou a někdy, někdo třeba právě teď něco z toho prožívá. Myslím si, že každá jsem tak trochu bábovka a možná bychom se divili jak hodně jsme s někým „cizím“ propleteni. Za mě doporučuji na 10000% a ne jenom ženám…. P.s. rozdělení kapitol – co žena to kapitola je super

18.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já osobně jí mohu jen a s čistým svědomím doporučit! Líbilo se mi na ní asi úplně všechno! Konec jsem nečekala ani náhodou a četla se skoro sama, to díky krátkým a rozděleným kapitolám. Jsem ráda, že jí mám v knihovně a věřím, že se k ní ještě ne jednou ve svém životě vrátím!

02.08.2016 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Agatha je má srdeční záležitost! Musím se přiznat, že tato kniha je opravdu zamotaná a čtenář se při ní musí dost soustředit, ale pro mě jedna z nejhezčích a nejoblíbenějších!

07.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nádherná kniha u které jsem se nejen smála, ale i brečela. Můžu říct, že Aňu jsem milovala pro její osobitost už před touto knihou, ale po jejím přečtení této knihy v mých očích ještě stoupla. Kniha, kterou mohu ze srdce doporučit je krásná jenom svých vzhledem, ale také obsahem. Děkuji Aňo!

18.04.2016 5 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Podle mého krásná kniha! úplně jsem soucítila z Mary, myslím,. že ten kdo si tento pocit či tuto fobii nezažije tak jí nikdy nemůže pochopit! škoda, že není více hvězdiček u hodnocení

03.12.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Harry Hole je Harry Hole! Nikdy nezklame!

21.10.2014 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Musím se přiznat, že tuhle knihu jsem začala číst a nemohla jsem přestat! Tajemno, Anglie, staré sídlo, duch...och naprosto skvělá kombinace! Ale zhruba v půlce knihy to přišlo...zdlouhavá nuda, alespoň pro mě...Duch se vypařil, začala se probírat válka, vím že to ke knize patřilo, ale mě zmizelo to napětí, které do této doby dělalo knihu pěknou...

04.02.2018 3 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Knihu jsem si koupila v antikvariátu a začala jí číst ještě než jsem dojela domu, nadšení bylo veliké a první pasáže tak vtipné, že jsem se opravdu musela smát. Ale radost a nadšení pominulo, hned s jejich prvním krokem na člun. To jako opravdu....? Stále stejné vtipy tří "přihlouplých" mužů? S donucením jsem knihu dočtla, ale to jen protože nerada knihy nedočítám, ale již vím že ji nikdy více neotevřu!

05.10.2016 2 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Za mě doporučuji! Četla jsem zde docela dost negativních komentářů, ale já jsem teda knihu doslova zhltla, i když jsem zápletku čekala, u podezřelých jsem hodně měnila názor a nakonec se ani netrefila. Já tedy doporučuji k vodě ideální čtení!

18.07.2016

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Lehké čtení, místy až přetažené za uši, ale neurazí!

17.03.2016 3 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Musím soulasit s většinou komentářů, kniha se hezky četla. Stále jsem čekala,že jak se Hedvika rozhodne a celé to dopadne. Bohužel takový konec jsem teda nečekala...

07.02.2016 3 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Krásné čtení! Až paní Lence závidím, jak dokáže žít svůj sen. Nádherná kniha plná optimismu a neutuchající touhy, která je žene dál za svými sny. Víc takových lidí!

28.10.2015 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Osobne me zaujal hlavne krasny obal knihy, u prvnich stranek jsem se bala, ze to bude asi vse co me na knize zaujme ovsem opak byl pravdou a nakonec vas kniha vtahne a nemate sanci uniknout:) u me precteno za dva dny pri nemoci a mohu doporucit je to takove to nenarocne cteni na dovolenku, ktere vsak nikoho neurazi! :)

24.01.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Co napsat k tehle knize, kdyz jiz vse bylo napsano? Snad jen pokud si chcete precist knihu , ktera ve vas zanecha stopu na dlouhou dobu tak v ruce drzite tu pravou! Je to kniha knih, ktera vas donuti premyslet, citit, smat se detske predstavivosti , ale hlavne brecet. Za me 100000000 hvezd a ! doporuceni! Dekuji ze jsem mohla neco takoveho ve svem zivote cist, protoze nevite dne.

10.01.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha která dokáže rozesmát i rozbrečet. Klasika, která nikdy nezklame a určitě jí budou číst i mé dcery a vnučky!:)

21.11.2014 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Pohádková knížka? Slabé slovo! Kdo si chce alespoň trochu odpočinout od "tohoto" světa měl by si jí přečíst!:)

11.08.2013 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Osobně ani nevím asi ano i ne. Popravdě jsem na knihu narazila náhodou v nemocnici kde je instalovaná knihobudka. Je to asi ideální čtení na dovolenou, kdy člověk vypne a nemusí moc přemýšlet alespoň já to u ní tak měla. Děj je sice zajímají vůbec jsem neměla tušení proč a jak její rodina zmizela, ale konec na mě asi až moc "americký" neohrožený učitel angličtiny, který se vydává pomstím svojí manželku nakonec kamarád s gangsterem a jako bonus šílená první manželka na vozíku a unesený otec s rakovinou z nemocnice? Možná jí i doporučuji, ale je na světě mnoho daleko lepších knih!

18.08.2016 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Stejně jako většina z vás musím uznat, že jsem četla i lepšího "Nesba". Nedokážu úplně popsat co bylo to, co mě na knize až tak nedostalo, ale chvilkama mi to připadalo jako americký propadák, kdy hrdina přežije vždy všechno. Nakonec rozuzlení překvapivé, ale za mě to tedy vítěz není.

28.02.2016 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Musím se přiznat, že za mě asi víc film než kniha ( a to se stane opravdu málo kdy!). Nevím čím to, nějak jsem se nemohla pořádně začíst. Každopádně ať už film nebo knihu, by měl každý alespoň jednou za život vidět nebo číst je to neuvěřitelný příběh!

10.09.2015 3 z 5