Na loučení nebyl čas

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11539/big_na-louceni-nebyl-cas-yCS-11539.jpg 4.5383
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

No Time for Goodbye, 2007

Kniha Na loučení nebyl čas

PolarBear

Neměla jsem velká očekávání - chtěla jsem jednoduše napínavý příběh, něco oddechového. Mile mě proto překvapilo, jak dobře je to napsané. Příběh je vyprávěný z pohledu manžela ženy, které kdysi za podivných okolností zmizeli rodiče a bratr a ona se s tím ani v dospělosti nesrovnala. Tempo je pomalé, ale to vůbec neubírá příběhu na napětí. Vlastně možná právě naopak. Kniha se nedala odložit.

martina.bella

Ani jsem nečekala, že to bude tak dobré! V rámci žánru nadstandard!

andrea7191

Téma příběhu mě hodně zaujalo a nezklamalo. Ze začátku jsem se docela prokousávala, ale po cca 1/3 se to rozjelo a četlo se to samo. Musím říct, že trochu jsem od začátku tušila, kterým směrem se to bude ubírat, ale že to bude až takhle.....? Paráda.

efka.saf

Mé první setkání s autorem a musím přiznat se zarděním, že hned přeskočila jiskra. Příběh byl velmi nekonvenční, nic podobného jsem zatím ještě nečetla. Co velmi oceňuji, je vypravěč celého příběhu, Cynthiin manžel Terry, jehož popis příběhu na mě především na začátku zapůsobil jako svěží vítr vanoucí z hor. I když do cca 150 strany plynul příběh jako líná voda, od samého začátku jsem opravdu prahla po tom zjistit, co se se Cynthiinou rodinou vlastně stalo. Samotná Cynthia mě sice chvílemi trochu pila krev, na druhou stranu, po tom, co v životě zažila, na to asi měla i právo. Osobně mám podezření, že mě by na jejím místě jednoznačně hráblo. Co se týče samotného rozuzlení, byla jsem spokojená. Žádný superkonec ve stylu Jamese Bonda, ale na druhou stranu, vše bylo dost akční na to, aby člověk četl se zatajeným dechem až do poslední stránky.
Za mě velmi povedená kniha s nekonvenčním příběhem a velmi dobrým rozuzlením, takže hodnotím plným počtem, i když pár negativ by se asi vyšťourat dalo. Ale nechci :). HOWGH.

jluky

Po dlhých rokoch som opäť siahla po krimi a bola som veľmi príjemne prekvapená....Autor ma až do konca držal v napätí .....

pydla

Na loučení nebyl čas, je celkem napínavý příběh. Cynthyi přes noc zmizeli rodiče i bratr. 25 let je hledá a chce znát pravdu. Po 25 letech ji najde. Konečné rozuzlení trošku moc překombinované, ale proč ne, i tak uvěřitelné. Je vidět, že ani své nejbližší nikdy neznáme dobře. A že i přátelství může být vražedné.
Lze doporučit.

ennlady
11.08.2020

Ano, opravdu super. Napínavé a čtivé vyprávění (jak bylo zmíněno dobrý nápad zvolit za vypravěče Cythiina manžela). Konec mě teda překvapil moc, ale přišel mi až dost přitažený za vlasy a pro mě absolutně nepochopitelný. Proto taky ubírám jednu hvězdu. Ale jinak fajn.

verka5083
03.08.2020

Tak tohle byla jedna z nejlepší knih,, které jsem tento rok četla. Kniha měla od začátku až do konce napínavý dej. Nedalo se od ní odtrhnout. A ten konec? Byl prostě bomba. Určitě mohu jen doporučit.