Interview s upírem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30311/interview-s-upirem-30311.jpg 3.9422
Série:

Upíří kroniky (1.)

Žánr:
Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Paseka
Orig. název:

Interview with the Vampire (1976)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Interview s upírem

Přidat komentář
prospero
29. května

Obyčejně člověk netouží po tom, aby zestárl, nebo onemocněl a zemřel. Tato kniha však jasně dokazuje, že je stárnutí a smrt nezbytnou součástí lidského života. Svědčí o tom, že člověk po smrti jistým způsobem vlastně prahne. Smrt je přeci mezníkem lidského života, motivuje nás, abychom žili a v životě něčeho dosáhli. Co když bude člověk žít navěky? Má pak jeho bytí vůbec nějaký smysl, nějaký cíl?

andrysek158
31. března

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, ale nějak nesplnila očekávání. Příběh je hezký a zvláštně skončí, ale ničím mě bohužel nezaujala. Ještě mám v plánu zkouknout film snad aspoň hvězdné obsazení filmu nahradí nevalný děj knihy

andrii24
03. března

... probere /k životu/ nepokojný tep krvavé historie. Aristokrat v černé kápi. Bledý jako svit luny. Oči přišpendlené korálky. Teď jste na to kápli. Ať tryská, prýští, nektar nejoblíbenější, nazývaný rudou vášní, jenž napájí baladické srdce knížete. Hlavu do záklonu. Divoká růže splynula se zbloudilou labutí... Jsem ochotna krk nastaviti, pro Váš polibek, tak sladký, tak hluboký, a pak zemříti. V peřinách. V karmínových pavučinách. Skrz špičáky, žhnoucí temnou, erotickou smrtí.

Elea
08. února

Mám ráda fantasy, ale s touto knihou jsem dost bojovala, nelíbila se mi. Vadil mi autorčin rozvláčný styl psaní, neskutečně mě štval Louis a jeho stále dokola opakované, ubrečené, rádoby hlubokomyslné úvahy.

Rawen616
20. ledna

I přes celkem zajímavě pojaté upírství a solidní brutalitu (a také docela odvážné náznaky homosexuality a pedofilního vztahu mezi upíry - zejména když vezmeme v potaz kdy to vzniklo) mě to hrozně nebavilo a chvílemi doslova vyčerpávalo až pilo krev:-) Kniha je rozdělena na dvě části. Dočetl jsem, se značným sebezapřením, jen tu první. Počítam, že hodnocení bych asi stejně nezměnil. Nerad nechávám knihu nedočtenou, ale tady mne opravdu neláká vůbec nic abych to dočetl.

Layyen
24.11.2018

Kam se hrabe stmívání... hodně dlouhá kniha, kterou jsem dal za dva dny, pro někoho to je možná nezajímavé, ale pro mě až do konce... vzhledem k tomu jak to zkončilo, by nebylo špatný nějaký pokračování :)

Pythonissam
03.10.2018

Kniha kterou miluji, jelikož se zajímám o opíry. Později jsem viděla i film, ale na knihu na 101% nemá!

Nikey
19.06.2018

Už je to opravdu dlouho, co jsem četla něco tak nehorázně vyčerpávajícího. Málem jsem zemřela naprostou nudou. Takhle dlouhé nemám ani chvíle na úřadě. Jediný důvod, proč jsem četla až do konce, bylo zjistit, co se stalo s Lestatem.


Štítky

upíři zfilmováno filozofie

Autor a jeho další knihy

Anne Rice
americká, 1941

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Interview s upírem je:

v Právě čtených11x
v Přečtených583x
v Čtenářské výzvě20x
v Doporučených35x
v Knihotéce315x
v Chystám se číst225x
v Chci si koupit36x
v dalších seznamech14x