Interview s upírem

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30311/interview-s-upirem-30311.jpg 3.9452

Upíří kroniky 1.

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Paseka

Interview with the Vampire, 1976

Kniha Interview s upírem

jana1976

Z filmu jsem byla nadšená. Knížka mě o kapineček zklamala, ale to možná tím, že Louis hodně dumal. Na druhé straně jsem zase více pochopila jeho utrpení....

Kalima206
24. květnaodpad!

Bohužel, pro mě hrozně nezáživně napsané :( film sem neviděla a tak nemůžu ani srovnat :(

Viky27

jeden z mála případů, kdy je film lepší než kniha

Sabina335

Kniha je předlohou pro film, který se mi líbí o něco více než kniha.

Šnek86

V tomto případě je film možná o trošku lepší než kniha, ale jen díky skvělému hereckému obsazení.Jinak zážitek je víceméně srovnatelný s nepatrnými odlišnostmi.

Katka81
03.11.2019

První půlka knížky super, napínavá, zajímavá, pak ale obrat a fakt nuda a rychle, aby to bylo přečtený. Kvůli čt.výzvě jsem nechtěla nechat nedočtený. Škoda, no, je to zajímavé téma. Od autorky si už nic nepřečtu, i když si podle hodnocení ostatních knih asi své čtenáře našla.

prospero
29.05.2019

Obyčejně člověk netouží po tom, aby zestárl, nebo onemocněl a zemřel. Tato kniha však jasně dokazuje, že je stárnutí a smrt nezbytnou součástí lidského života. Svědčí o tom, že člověk po smrti jistým způsobem vlastně prahne. Smrt je přeci mezníkem lidského života, motivuje nás, abychom žili a v životě něčeho dosáhli. Co když bude člověk žít navěky? Má pak jeho bytí vůbec nějaký smysl, nějaký cíl?

andrysek158
31.03.2019

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, ale nějak nesplnila očekávání. Příběh je hezký a zvláštně skončí, ale ničím mě bohužel nezaujala. Ještě mám v plánu zkouknout film snad aspoň hvězdné obsazení filmu nahradí nevalný děj knihy

Závan klíčovou dírkou
Závan klíčovou dírkou