Upír s tváří anděla

Upír s tváří anděla

Příběh upíra - Armanda - věčně mladého upíra s tváří Botticeliho anděla. Armand, nyní prochází napříč staletími do Kyjevské Rusi (jeho dětství) - zničeného města pod nadvládou Mongolů - a do starověké Konstantinopole, kde ho tatarští nájezdníci prodají do otroctví. A v nádherném paláci renesančních Benátek ho nalézáme citově a intelektuálně vázaného na velkého upíra Maria, který se mezi lidmi vydává za záhadného, samotářského malíře a obdaří Armanda darem upírské krve. Jak se román žene k vyvrcholení, pohybuje se mezi přepychovými a elegantními scénami, mezi bojem, požáty a uctívání ďábla v Paříži 19. století stejně jako v dnešním New Orleansu, vidíme jeho věčně zranitelného a romantického hrdinu, nuceného volit mezi svou soumračnou nesmrtelností a spásou nesmrtelné duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30310/upiri-kroniky-upir-s-30310.jpg 467

Upíří kroniky (6.)

The Vampire Armand (1998)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Ottovo nakladatelství - J. Otto

Durancie
04.03.2017

Ubohé děcko, odpouštím ti všecko.

Aniday
29.08.2016

tento příběh byl velmi náročný a jsem zvědavá, jak moc se změní můj pohled na něj, až se k němu jednou znovu dostanu... každopádně se jedná o velice propracované a krásné dílo i přes to, že jsou mi autorčiny myšlenkové pochody mnohdy záhadou...

Dreamless
28.12.2015

Horkosladké.

Arya26
26.12.2015

Fantastické počteníčko ;) ! Trochu víc se mi líbil a sedl ,,Upír Lestat´´ - protože moc nemám ráda Armanda/Amadea/Andreje (ten mále ale jmen :D). Nicméně se mi to hodně líbilo a aspoň jsem Armanda víc pochopila (proč co dělal) a jeho minulost byla taky velice záživná. Jedinou opravdovou výtku mám - proč je od Anne Rice přeloženo tak málo dílů Upířích kronik !!!!!! Sice teď vyšel ,,Princ Lestat´´ , ale i tak je to bídné. Prince už mám na poličce a doufám, že postupně vydají i zbylé díly.

Arya26
20.12.2015

Rachel : Mě je hrozně protivný Armand !!!! Zkrátka je to v*l :)

Pansy
08.07.2014

Zdravím, nemáte někdo tušení kde se dá ještě knížka sehnat? :-)

Rachel
13.02.2014

Její ostatní knížky mám ráda, ale tahle mě rozčilovala, nedovedu říct proč a není to tím, že bych se štítila erotiky nebo popisnosti.

paloma
26.11.2013

Nedočetla jsem, nechám si to na později, až nebudu mít někdy co číst. Jestli bude nějaké někdy.

ifone
29.06.2013

Základní linie příběhu se mi líbí. Erotické pasáže jsou dechberoucí. Ale ty zdlouhavé popisy Benátek, zabydlování se a nevím, co ještě, mě tak otrávily, že jsem knihu odložila nedočtenou. Určitě se k ní chci vrátit, zajímá mě, co se s hlavními hrdiny stane, jen tentokrát budu radši přeskakovat. Což opravdu nemám ráda.

paloma
25.06.2013

Tak proto se do knihy nemůžu začíst, protože je to "dokonalé umělecké dílo", asi potřebuji něco míň náročného.

Karmína
18.01.2012

Tuto knihu jsem četla v pubertě a vůbec jsem jí nerozumněla. Ovšem, když jsem se do ní pustila o pár let později, zjistila jsem, že je to takové knižní umělecké dílo :-)

upíři

Anne Rice