Upír s tváří anděla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh upíra - Armanda - věčně mladého upíra s tváří Botticeliho anděla. Armand, nyní prochází napříč staletími do Kyjevské Rusi (jeho dětství) - zničeného města pod nadvládou Mongolů - a do starověké Konstantinopole, kde ho tatarští nájezdníci prodají do otroctví. A v nádherném paláci renesančních Benátek ho nalézáme citově a intelektuálně vázaného na velkého upíra Maria, který se mezi lidmi vydává za záhadného, samotářského malíře a obdaří Armanda darem upírské krve. Jak se román žene k vyvrcholení, pohybuje se mezi přepychovými a elegantními scénami, mezi bojem, požáty a uctívání ďábla v Paříži 19. století stejně jako v dnešním New Orleansu, vidíme jeho věčně zranitelného a romantického hrdinu, nuceného volit mezi svou soumračnou nesmrtelností a spásou nesmrtelné duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30310/upiri-kroniky-upir-s-30310.jpg 4.177
Série:

Upíří kroniky 6.


Žánr:
Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství
Originální název:

The Vampire Armand, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Upír s tváří anděla

annaciena
30.05.2019

Skutočne príjemná kniha... Prvýkrát mi dosť vadili rozsiahle popisy, ale keď som sa k nej opäť po rokoch vrátila, uvedomila som si, že mi to až tak nevadí. Armand ma jednoducho očaril. Postava Armanda je riadne prepracovaná. Veľmi sa mi páčilo ako spisovateľka vykreslila jeho povahu. Jediná kniha z upírskych kroník, ktorá sa mi naozaj páčila. Napínavý príbeh, od ktorého v podstate neviete čo čakať... Armand mi proste prirástol k srdcu. Jediná škoda, že neviem čo s ním je ďalej... A taktiež ma mrzí, že je takýchto fantasy kníh s touto tématikou pomerne málo (nie, nemyslím tématiku upírov, tej je dosť). V podstate som dúfala s ním, že konečne nájde potom všetkom aj on svoje šťastie. SPOILER - nie, že by ho nenašiel, ale tak predstavovala som si to trochu inak ;) ale držím mu palce a som rada, že sa Marius rozhodol tak ako sa rozhodol. Verím, že tentoraz mu to už vyjde. A v konečnom dôsledku som rada ako to skončilo. Určite sa ku knihe ešte vrátim... A k tomu ako ju zohnať: prvýkrát som ju čítala v knižnici a teraz som si ju kúpila cez inzerát - v kníhkupectve ju už nemajú, prípadne ešte e-knihu ;)

Durancie
04.03.2017

Ubohé děcko, odpouštím ti všecko.


Aniday
29.08.2016

tento příběh byl velmi náročný a jsem zvědavá, jak moc se změní můj pohled na něj, až se k němu jednou znovu dostanu... každopádně se jedná o velice propracované a krásné dílo i přes to, že jsou mi autorčiny myšlenkové pochody mnohdy záhadou...

Dreamless
28.12.2015

Horkosladké.

Arya26
26.12.2015

Fantastické počteníčko ;) ! Trochu víc se mi líbil a sedl ,,Upír Lestat´´ - protože moc nemám ráda Armanda/Amadea/Andreje (ten mále ale jmen :D). Nicméně se mi to hodně líbilo a aspoň jsem Armanda víc pochopila (proč co dělal) a jeho minulost byla taky velice záživná. Jedinou opravdovou výtku mám - proč je od Anne Rice přeloženo tak málo dílů Upířích kronik !!!!!! Sice teď vyšel ,,Princ Lestat´´ , ale i tak je to bídné. Prince už mám na poličce a doufám, že postupně vydají i zbylé díly.

Arya26
20.12.2015

Rachel : Mě je hrozně protivný Armand !!!! Zkrátka je to v*l :)

Pansy
08.07.2014

Zdravím, nemáte někdo tušení kde se dá ještě knížka sehnat? :-)

Rachel
13.02.2014

Její ostatní knížky mám ráda, ale tahle mě rozčilovala, nedovedu říct proč a není to tím, že bych se štítila erotiky nebo popisnosti.

1