Interview s upírem

Interview s upírem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30311/bmid_interview-s-upirem-p3t-30311.png 4 536 112

Upíří kroniky série

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Paseka

Interview with the Vampire , 1976

Princezna22
31.12.2012 5 z 5

Mno nějaký pasáže v knize se mi moc líbili a některé ne.. Zase tu je film podle knihy,který je podle mě o dosti lepší než kniha.. ale nevím jindy to bývá naopak ale tentokrát mi přijde,že film je lepší. Mám ráda ten film.. A kniha podle které to bylo natočené je nádherná!! Krásné,ale jak jsem nejdříve viděla film tak mi prostě přijde film lepší.. ale i tak plný počet bodů :-)

Answera
26.12.2012 1 z 5

Víc se mi líbí film, než kniha. Knihu jsem nedočetla. Kamarádka mi říkala, že jí kniha nebavila a uspávala, ale dočetla jí... :-)

pikilo
27.11.2012 3 z 5

Mě se kniha líbila víc než film, ale asi to bude proto že jsem knihu četla dřív než jsem viděla film. Vždy je lepší to první.

Čtenář0001
08.11.2012

Jo film mě uchvátil více než kniha, ale přesto jde o velmi čtivý a barvitě vykreslený text kůli kterému se jistě vyplatí knihu číst. Bohužel film měl naprosto úžasné herecké obsazení, kameru a vůbec mu není co vytknout, takže možná neprávem je kniha v pozadí.

Sedlmajerka
26.10.2012 5 z 5

Bredíček Pittů a Tomíček Cruise jsou skutečně nezapomenutelní, takže jsem poprvé v životě měla pocit, že čtu film.
Louis-upír se svědomím a mravně labilní Lestat.
"Musíte chápat, že jsem ho nekritizoval proto, že nedokázal zhodnotit mé zážitky. Prostě mi jen nešlo na rozum, jak je možné takové pocity promarnit."
Závěr knihy mě vybízel k představám o životě Lestata a vida, v komentářích jsem se dočetla, že byl tento příběh skutečně napsán jako Upír Lestat. Škoda, že zatím nevyšel v češtině.
"Všechna estetická rozhodnutí jsou ve skutečnosti morální."

Knihomol.ka
16.10.2012 2 z 5

Film se mi líbil více než kniha. Jen občas nějakou knihu nedočtu a tato patří mezi ně :-(

h.mose
12.09.2012 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, který svým zpracováním patří mezi špičku v kategorii upírských horrorů. Teprve poté jsem si sehnala a přečetla knihu. Film je věrným zpracováním literární předlohy, přesto v knize naleznete něco málo navíc, za což stojí si ji přečíst. Anne Riceová znovu patří mezi autory, kteří dokáží brilantně popsat scénu a situaci a za to jí patří můj obdiv. Pokud jste tedy milovníky tohoto žánru, rozhodně doporučuji!

Karin_w
07.09.2012 3 z 5

Tak tohle se mi stalo poprvé.. film lepší než kniha :-(

Lenny33
06.09.2012 5 z 5

Anne Rice má vynikající a neuvěřitelně osobitý styl psaní a tato kniha je tím důkazem, i když podle mého je Interview s upírem nejslabší díl ze série Upířích kronik. Z každé věty jsem zde cítila něco hlubokého, kniha se četla velice dobře a i nějaká ta akce a napětí se by se tam našlo, i když si troufám říci, že na těchto věcech A. Rice své knihy nezakládá.

Jinak film jsem viděla 3krát a bavil mě pouze poprvé, při dalších shlédnutí mě nudil a četla jsem u něj knihu, abych se zabavila. Knihu Interview s upírem jsem četla 2krát a v obou případech byla úžasná.
Navíc mě dost mrzí, že známá a v zahraničí velmi uznávaná autorka se u nás moc nezalíbila. (Mimochodem s touto autorkou jsem se poprvé setkala v článku, kde se psalo, že v Americe je A. Rice a její Upíří kroniky stejně známá jako třeba Dracula.)
Prostě pro mě je úžasná a její knihy považuji asi za to nejlepší, co jsem kdy četla.

*A ze všech smrtí, které jsem způsobil za celý svůj dlouhý život, tyhle jediné jsou správné a dobré.* A tak to všechno začalo... :)

Hipi
20.04.2012 3 z 5

Byla jsem z toho rozpačitá. Pasáže plné poetiky a romantiky se střídají s morbidními, sadistickými, ba úplně nekrofilními (detailní popisy brutálního násilí, mrtvol apod.) Je to navíc dost ukecané, až příliš na můj vkus; a nezřídka mi u toho přišlo na mysl, že autorka je anomální grafomanka s psychopatickými sklony. Některé pasáže jsou hezké, jiné zase hrozné a bylo mi z nich špatně. Ke konci už jsem si přála, abych to měla co nejrychleji za sebou a mohla ji vrátit zpátky do knihovny. Film byl kultivovanější a líbil se mi mnohem víc.

Monique
02.10.2011 2 z 5

Četla jsem od této autorky neprve knihy "Vampire Lestat" a "The Queen of the Damned" a obě knihy mne inspirovaly přečíst si i další její knižní tvorbu ze série Upířích kronik. Bohužel Interview s upírem pro mne bylo oproti zmiňovaným knihám vcelku zklamaním a knihu jsem po několika stránkách odložila, neboť mne nic nehnalo ke čtení dalších kapitol a už vůbec nepřišla ona známá čtenářská posedlost, kdy člověk nechce dát knihu z ruky. Snad se k ní někdy ještě vrátím, aby měla šanci změnit můj názor.

Regi
30.11.-0001 5 z 5

Spusta lidí viděla film natočený podle této knihy s hvězdným obsazením, ale ve skutečnosti se film nemůže knize ani za mák rovnat. Tuto knihu jsem už četla tolikrát a pořád se k ní se stejným nadšením vracím. Propracovanost, děj, charakteristika postav, citové vazby musí snad zaujmout každého...

upíři filozofie zfilmováno New Orleans

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla
2012  68%Dar vlka

Kniha Interview s upírem je v